Očkování žloutenka A

1724
22.3.11 21:17

Očkování žloutenka A

Ahoj maminky, měla bych dotaz ohledně očkování na žloutenku typu A. Malého jsem nechala očkovat na 14měsíci a platila jsem 1100,– a tím jsem si myslela, že je to vyřízené a že půjdeme ještě na druhou injekci, která je v ceně…Dneska mi kamarádka tvrdila, že je to jen za jednu injekci, ale sestra mi nic takového neřekla…to budu platit i druhou injekci u priorixu tetra, která stála 1950?děkuju moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

FloraBolger
22.3.11 21:19

Ahojky - tak Matymu jsem nechala naočkovat žloutenku předloni a platila jsem první i druhou dávku zvlášť. Priorix jsme neočkovali, ale předpokládám, že to bude totéž… :nevim:
Edit: Za žloutenku jsme platili mezi 700 a 800Kč, na Priorix jsem se (kvůli Berunce) doktorky ptala a cena je kolem 1500Kč.

Příspěvek upraven 22.03.11 v 21:28

• Nahlásit
  • Citovat
5597
22.3.11 21:25

já teda v listopadu platila za vakcínu žloutenky A 700kč a určitě to bylo jen za tu jednu dávku a za priorix tetra 1500kč a to je teda taky za jednu dávku, takže u druhé znovu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
22.3.11 21:28
bedru píše:
já teda v listopadu platila za vakcínu žloutenky A 700kč a určitě to bylo jen za tu jednu dávku a za priorix tetra 1500kč a to je teda taky za jednu dávku, takže u druhé znovu

tak to je teda uzasny, ze me o tom doktor informoval..jsem laik a nemuzu si to vsechno vzdycky domyslet a hlavne 1100,– a 1950,– nejsou castky, ktere by podle me byly za jednu injekci..a navic po tom priorixu jsme meli hrozne nezadouci ucinky az jsme skoncili v nemocnici a ted si mam za to zaplatit znovu…to je teda uzasny.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
22.3.11 21:35

teda pokud jste i za tu tetru měli takovou reakci, což by být většinou nemělo, tak se zkus s dr. domluvit o odkladu a ta žloutenka se druhá dávka dává od 6-12 měsíců po první dávce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
22.3.11 21:37

platíš , protože je to nadstandartní očkování, které dávat nemusíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13943
23.3.11 07:10

za žloutenku A jsem klárce platila za každou dávku 750,–. mě připadá normální, že platíš za každou injekci zvlášť. bylo to tak stejně, když jsem klárce platila nadstandartní hexu a prevenar v době, kdy to ještě pojišťovna neproplácela.
a na doktora bych až tak nenadávala. je jenom možné, že ho nenapadlo, že si budeš myslet, že je to za obě injekce, a že tě na to musí upozornt. prostě to taky bere jako samozřejmou věc ;-)
jinak mimo mísu: tvůj doktor má dost slušné ceny :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
23.3.11 15:25
nozu píše:
za žloutenku A jsem klárce platila za každou dávku 750,–. mě připadá normální, že platíš za každou injekci zvlášť. bylo to tak stejně, když jsem klárce platila nadstandartní hexu a prevenar v době, kdy to ještě pojišťovna neproplácela.
a na doktora bych až tak nenadávala. je jenom možné, že ho nenapadlo, že si budeš myslet, že je to za obě injekce, a že tě na to musí upozornt. prostě to taky bere jako samozřejmou věc ;-)
jinak mimo mísu: tvůj doktor má dost slušné ceny :roll:

no kdyz to tak ctu, tak mame opravdu nejdrazsiho doktora…mozna mi to melo dojit, ale nedoslo..myslim si, ze tahle informace by mela byt sdelena, navic u prvniho ditete…i presto bych samozrejme nechala maleho ockovat.
a taky me to napadlo diky tomu, ze kdyz jsou psane dve injekce u vakciny, tak ze to zaplatim najednou..vzdyt musim dat preci obe, jedna by mi byla k nicemu…nenadavala jsem na doktora, ale na sestru-s ni jsem to resila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
23.3.11 17:31

a ty vakcíny si kupuješ přímo u dr? protože kdyby sis nechala vystavit recept a vyzvedla si ji v lékárně, jako já, tak zaplatíš asi mnohem mín peněz :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
23.3.11 19:34
bedru píše:
a ty vakcíny si kupuješ přímo u dr? protože kdyby sis nechala vystavit recept a vyzvedla si ji v lékárně, jako já, tak zaplatíš asi mnohem mín peněz :think:

hm, to bude asi ono…sestra mi tuhle moznost nenabidla a proc taky, ze?no co se da delat..ted uz budu chytrejsi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
24.3.11 12:49

Tak dneska jsem se dozvěděla, že teď bude v akci vakcína na žloutenku za 550,– tak snad doktor neodmítne malého naočkovat, když mu řeknu, že si ji koupím sama…třeba segry doktorka ji vzdycky rekne at si koupi vakcinu a ze ji za poplatek naockuje, proto jsem mozna taky myslela, ze me o tom doktor bude informovat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
24.3.11 12:50
bedru píše:
a ty vakcíny si kupuješ přímo u dr? protože kdyby sis nechala vystavit recept a vyzvedla si ji v lékárně, jako já, tak zaplatíš asi mnohem mín peněz :think:

a to musí být na recept, volně se neprodává?ale asi ano, kdyz to pises…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
24.3.11 13:16

volně ne, na recept

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
24.3.11 13:19
bedru píše:
volně ne, na recept

tak ted jen jestli nebudou dohady a lekar mi to predepise…:-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
24.3.11 13:26

Tak snad jo, když mu řekneš, že to ted mají v lékárně za 550kč, tak by mu snad bylo blbé po tobě chtít jednou tolik, ja by si to jako před tebou obhájil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama