Proplácení očkování pojištovnou

9
15.3.11 19:52

Pojištovny

Holky nevíte některá kolik proplácí průmyslová pojištovna očkování na klíštata u dětí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
15.3.11 20:05
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3127
15.3.11 20:06

ČPZP v roce 2011 poskytne zákonným zástupcům dětí a mládeže ve věku do 18 let včetně příspěvek na preventivní očkování v rámci preventivních programů pro děti a mládež ve výši do 300 Kč na jednotlivou vakcínu (očkování proti rakovině děložního čípku – do 1 000 Kč).
Příspěvek bude poskytován na:

* Očkovací látku proti klíšťové encefalitidě včetně přeočkování * Očkovací látku proti virové hepatitidě typu A, B, a AB * Očkovací látku proti chřipce * Očkovací látku proti meningokokovým infekcím * Očkovací látku proti rakovině děložního čípku, až 1 000 Kč (Sdružení příspěvků rodičů) * Očkovací látku proti pneumokokovým onemocněním * Očkovací látku proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám a planým neštovicím * Očkovací látka proti planým neštovicím * Očkovací látka proti rotavirovým nákazám

Příspěvek je poskytován na kteroukoliv dávku/vakcínu očkovacího cyklu, není poskytován na aplikaci vakcíny. Příspěvky na očkovací vakcíny je možno kombinovat až do celkové výše příspěvků pro děti a mládež, tj. do 1 500 Kč.

Od 1.5. 2010 je na trhu nová vakcína proti pneumokokovým onemocněním - Prevenar 13. Pro tuto vakcínu platí stejná pravidla, jako pro stávající vakcíny proti pneumokokovým onemocněním, tj. pro Prevenar a Synflorix.

Očkování proti pneumokokovým onemocněním je plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění, pokud bylo očkování započato po 1.1.2010, bylo zahájeno mezi třetím a pátým měsícem věku pojištěnce, a pokud 3 dávky očkovací látky byly aplikovány do sedmého měsíce věku pojištěnce. Hrazená péče zahrnuje i přeočkování ve druhém roce věku pojištěnce.

Dražší vakcína Prevenar 13 je hrazena z veřejného zdravotního pojištění částečně - pouze ve výši úhrady Prevenaru a Synflorixu, která činí v současné době 1099 Kč. Rozdíl ceny (do výše cca 300 Kč za jednu dávku) uhradí rodiče očkujícímu lékaři. Na tento doplatek se nevztahuje žádný příspěvek v rámci preventivních programů.

K čerpání převodem na bankovní účet zákonného zástupce dítěte je nutné předložit:

* Výpis z bankovního účtu nebo průkazní kartičku k bankovnímu účtu * Občanský průkaz zákonného zástupce dítěte (v případě, že dítě není v občanském průkazu uvedeno, nutno předložit rodný list dítěte) * Očkovací průkaz s uvedenou aplikací očkovací látky, dávky nebo potvrzení od lékaře o aplikaci. * Daňový doklad o zaplacení očkovací látky (nehradí se aplikace), na kterém bude uvedeno:
o jméno, příjmení a rodné číslo dítěte
o název očkovací látky, upřesnění k jakému očkování je určeno
o datum uhrazení
o uhrazená částka
o razítko lékárny nebo zdravotnického zařízení
o podpis pracovníka vystavujícího doklad

Doklad, na kterém je čitelně uvedena identifikace vystavujícího subjektu, nemusí obsahovat razítko, ale musí obsahovat tyto identifikační údaje – název firmy, IČ, adresa firmy.

Seznam očkovacích látek:
název očkovací látky typ očkování
Avaxim hepatitida
Begrivac chřipka
Encepur pro děti klíšťová encefalitida
Encepur pro dospělé klíšťová encefalitida
Engerix b hepatitida
Fluad chřipka
Fluarix chřipka
Fsme immun klíšťová encefalitida
Havrix dosis paed. hepatitida
Influvac chřipka
Meningococcal meningokokové infekce
Menjugate meningokokové infekce
Neisvac-c meningokokové infekce
Menveo meningokokové infekce
Twinrix adult hepatitida
Twinrix pediatric hepatitida
Silgard rakovina děložního čípku
Cervarix rakovina děložního čípku
Pneumo 23 pneumokokové onemocnění
Synflorix pneumokokové onemocnění
Rotarix rotavirové nákazy
Rotateq rotavirové nákazy
Prevenar pneumokokové onemocnění
Prevenar 13 pneumokokové onemocnění
Priorix tetra spalničky, příušnice,zarděnky, plané neštovice
Vaxigrip chřipka
Varilrix plané neštovice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3155
6.4.11 11:35

Psala jsem na VZP, zda přispívají na očkování vakcínou Prevenar 13 a na očkování proti rotavirům. Pro případné zájemce sem dám odpověď, přispívají jak na Prevenar 13, tak chystají i příspěvek na rotaviry

"Prevenar 13 (Pneumokoková vakcína)

V případě splnění podmínek pro úhradu z prostředků z veřejného zdravotního pojištění VZP ČR přispívá částkou 1099,– za vakcínu. Rodič hradí jen doplatek.
V případě úhrady celkové ceny vakcíny VZP ČR přispívá v rámci programu ZDRAVÁ RODINA částkou 500,– Kč.

Základní podmínky - ZDRAVÁ RODINA
Příspěvek je určen dítěti ve věku 0-14 let včetně, pokud jsou dítě a alespoň jeden z jeho zákonných zástupců (žadatel) v den podání Žádosti o příspěvek pojištěni u VZP ČR, nikdo z vyjmenovaných se nehlásí k jiné zdravotní pojišťovně a nemají evidovaný dluh na pojistném či penále u VZP ČR.

Příspěvek na očkování .. Výše příspěvku je maximálně 500 Kč / rok na jeden druh očkování .. Žádosti o příspěvek je možné podávat od 1. 3. 2011 do 31. 12. 2011.

Na pobočce je nutné doložit originální doklad o koupi vakcíny z roku 2011, doklad o aplikaci (např. očkovací průkaz) + žádost (zasílám v příloze).

Více zde: http://www.vzp.cz/…ina/ockovani

Správní rada VZP schválila příspěvky z Fondu prevence na rok 2011 i na očkování proti rotavirům. Jelikož se v tuto chvíli dolaďují některé detaily (nové podmínky čerpání, od kdy přesně bude možné příspěvek čerpat apod.) nemáme v tuto chvíli bližší informace. Program by měl být spuštěn koncem dubna 2011.

Prosím Vás o sledování našich internetových stránek www.vzp.cz, kde budou všechny informace k dispozici."

:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1463
30.7.14 13:14

Takze daji na prevenar13 500 za rok jestli tomu dobre rozumim. Takze kdyz jsou po sobe 3ockovani tak clovek vlastne dostane jen tu 500.No tak i o tu jsem prisla :( blbec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4472
4.3.16 13:44

Ahoj všem, přemýšlím, pod jakou pojišťovnu napsat nového člena naší rodiny..první dítě je u čpzp - tehdy měli dobré podmínky. např. jsme využili proplácení vakcíny prevenar13 kde hradili všechny dávky (tedy 1500,– na očkování - v roce 2014) teď mě překvapilo, že hradí už jen 500,– Máte přehled, která pojišťovna je na tom letos líp? vzp vychází stejně :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
4.3.16 13:48

Myslím, že si nemůžeš vybírat. Novorozené dítě musí být automaticky pojištěno u ZP matky. Změnit to pak lze až v zákonné lhůtě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4472
4.3.16 13:50

@Zuzka-R to si nemyslím..před dvěma lety se mě ptali. vyplňovala jsem formulář. Jen pokud si nezažádáš dopředu, tak je to automaticky pod tvojí pojišťovnou. nebo byla nějaká změna? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59670
4.3.16 13:50
@Zuzka-R píše:
Myslím, že si nemůžeš vybírat. Novorozené dítě musí být automaticky pojištěno u ZP matky. Změnit to pak lze až v zákonné lhůtě :)

u novoše to můžeš změnit po narození.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59670
4.3.16 13:52

@reinkarnace jinak automaticky bude mít pojišťovnu po Tobě, ale je tam lhůta na změnu. osobně mám ZPMV, jsem spokojená. Ale jako my navíc neočkujem, vybírám bonusy ala příspěvky na cvičení, školu v přírodě, vitamíny a pod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4472
4.3.16 13:54

@martina.se jo já počítám, že až budou děti starší tak to vyměním..nemám s přecházením ke konkurenci problém..já jsem tehdá přešla od vzp k čpzp kvůli výhodnějším podmínkám pro těhotné…už tam jsem dva roky ale kdyby se mi zrovna hodila zase jiná situace, klidně zase někam přejdu. Pojištění je sakra drahá věc, tak ať si pěkně vedou konkurenční boje :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
4.3.16 13:56

Aha, tak to se omlouvám za mystifikaci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4472
4.3.16 13:56
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59670
4.3.16 13:57

@reinkarnace :palec: jasné, já si taky hlídám, co je propláceno a co je dobré využít.. ale hlavní pro mě bylo, aby mi tuhle pojišťovnu žádný dr neodmítnul (u menších je občas problém, že Tě dr nechce vzít a pod)..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2744
4.3.16 14:03

@martina.se má pravdu, není jen tak změnit si pojišťovnu, pak můžeš mít problém s doktory. Novorozenec je automaticky u stejné pojišťovny jako matka, stejně je to i s trvalým bydlištěm. Pokud chceš dítko dát jinam, tak ho přihlásíš až po získání rodného listu- to je tuším podmínka pro registraci. Výšky příspěvků se každý rok mění, pojišťovny si to hlídají aby jim všichni neutekli ke konkurenci. Já si nechala proplácet očkování u dcery a proplatili mi ho až po úplném naočkování- tedy až po druhé vakcíně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama