Prevenar později?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 17.03.11 14:15
Prevenar později?

Ahoj, stále tápu, zda nechat očkovat dceru prevenarem. Prozatím jsem rozhodnutá naočkovat až později. Možná si to i rozmyslet a neočkovat vůbec. Otázka zní : očkovali jste někdo prevenar později, v jakém věku? První dcera toto očkování nemá, je to víceméně zdravé děcko (za 4 roky párkrát nachlazení, 2× angína). Jak na tom bude druhá to je samozřejmě ve hvězdách. A ještě pár otázek- je očkování prevenarem i proti smrtelnému typu :?: (narážím na rozdílné informace)a jakou dobu očkování funguje.Prosím nehádat se, nejvíc mě zajímá to očkování později :mavam: .

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 17.03.11 14:21

Zrovna dnes jsme se o ockovani bavily s kamaradkou. Ta ma kamaradku, ktera nechala syna oockovat prevenarem a nakonec stejne byli na pichani ucha a v nemocnici se zapalem plic. Takze asi tak.
Neodsuzuju ockovani, ale v mnoha pripadech jen farmaceuticke firmy tahaji z lidi penize.

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 17.03.11 14:35

Ahoj

Určitě bych počkala na pozdější dobu (2 roky)nebo neočkovala vůbec :wink:

já teď nevím,když jsem nenaočkovala Prevenarem zda jsem neudělala chybu.Nás prcek je totiž nosič pneumokoka.Pomohlo by to :?: :think:

Příspěvek upraven 17.03.11 v 15:17

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34066 příspěvků 17.03.11 15:08

uprimne nevim, ktery kmen pneumokoka je ten smrtici a jestli ho prevenar obsahuje - mam jen informaci, je obsahuje ty nejcastejsi kmeny. samozrejme prevenar neni proti meningokokovi.

Ze by dite ockovane prevenarem nemelo mit nikdy zanet ucha nebo zapal plic si snad nikdo nemysli (ikdyz muj kamarad - dospelej a filosof - tvrdil, ze nefunguje vakcina na kloistovku, protoze je ockovanej a stejne mel kliste :-) :-) :-)

• blbe je, ze nikdo se nikdy nedovi, jak casto by bylo dite nemocne, kdyby ockovane nebylo.

K ockovani pozdeji - ja jsem mlade ockovala az po roce a za vlastni, protoze kdyz ho mohl mit zadarmo, tak mel zdravotni potize a prosvihl zahajeni. jsem socka a zaplatila jsem to, protoze jsem jako mala mela zanet stredousi snad 100× (bez prehaneni) a moc dobre si pamatuji, jake to je. na skole nam rikali, ze pichani usi neboli ! kecy prdy! Po porodu neznam nic hnusnejsiho.
Kdyz by mu to pomohlo proti jedinemu zanetu stredousi, zaplatila jsem to rada.

PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 17.03.11 15:57

Ahoj tak já nevím, my byli na očkování Prevenaru první dávky už v 2měsíci, druhou jsme dostali ve 3m a třetí dávku máme příští týden, budou nám 4m.. a malý to snášel velice dobře.. :nevim: :nevim:

Elik
Extra třída :D 10792 příspěvků 17.03.11 17:17

Já jsem se rozhodla, že to dám klukům později nebo vůbec… no teď je jim 14m a nejspíš už jim to nenechám dát vůbec.
Dobré (a myslím nezaujaté) info je na http://www.vakciny.net/…P_pneumo.htm, píšou tam, že očkování je zejména proti těm závažným nákazám (které jsou ovšem vzácné, 50 případů v ČR ročně), naopak oproti běžnému zánětu ucha to moc nefunguje.

andrejka87 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.11 17:33

No holky tak teď jsem na vážkách :nevim: ..mě o peníze nejde pokud jde o zdraví dětí dám cokoli ale ted jak čtu co píšete - myslíte že to může mít i zápry? my jdeme s klukama na očkování ted cca ve 4měsících.Mluvila jsem o tom s dr. řekla že je to na mě ale jelikož manžel býval jako dítě věčně nemocný a já jako malá také měla jsem věčně průdušky a pod tak mi doporučila prevenar13 očkovat..Vůbec by mě nenapadlo odporovat až když čtu vás,proč chcete děti očkovat později?? 8-o snaší to špatně? Díky a omlovám se zakladatelce za vstup s otázkou…

AnastazieB
Echt Kelišová 8327 příspěvků 17.03.11 18:05

Já bych teda 3 měs. dítěti Prevenar nedala (ani jiné očkování). My máme odloženou i hexu.
Přijde mi to miminko na to malé, má ještě nezralou nervovou soustavu, nemůže se vědět, jestli třeba nebude mít nějaký neurologický problém. A i imunita se vyvíjí.

Pak bych si ujasnila, jestli mi to k něčemu bude, nebo to je jen tahání peněz od dr.

Pokud by mimi bylo často nemocné nebo mělo často nemocné sourozence, asi bych nechala naočkovat později (ale nevím, jaké tam jsou podmínky).

Jo a určitě bych to nedávala zároveň třeba s hexou nebo Synflorixem.

Andrejko, je to poměrně složité, očkování má i svá rizika, je to zasahování do nezralého imunitního systému dítěte. A často dost zbytečně (např. žloutenka typu B v hexavakcíně, která se přenáší jen tělními tekutinami - krví, pohl. stykem).
Zkus si o tom něco zjistit, např. na www.rozalio.cz, ale tam jsou zas úplně proti očkování, ale důvod tam najdeš.

Já jsem pro očkování, ale co nejšetrnější a odložené až třeba kolem roku.

Lena F. 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.11 22:39
AnastazieB píše:Zkus si o tom něco zjistit, např. na www.rozalio.cz, ale tam jsou zas úplně proti očkování, ale důvod tam najdeš.

Ahojky! Jen trošku poopravím z dovolenim:

ROZALIO je občanské sdruženi rodičů, kteří mají na očkování různé názory a mají k němu různý přístup, v jednom se ale shodují, že by jeho volba měla být dobrovolná a rodiče by o očkování měli mít dostatek informací.

Tanulkaaaa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.11 22:12
typy

Prevenar není na všechny typy, ale na ty nejinvazivnější, tj. na ty, které nejčastěji způsobují invazivní onemocnění. To jsou meningitidy (jo, i ty smrtelné), otrava krve (to samé) a pak závažné zápaly plic. Část těch typů v prevenaru 13 jsou právě ty nejhorší, které špatně reagují na antibiotika, tj. atb na ně nepůsobí.

Všechna další „ochrana“, třeba proti uším, je vlastně vedlejší účinek.

A u těch vážných nemocí platí, že čím menší dítě, tím větší riziko. Event. tím větší riziko těžšího průběhu. Takže za mě ano, moje děti tímhle očkované jsou.

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 22.03.11 08:42

Koukala jsem jsem na stranky Rozalio, jak psala LenaF., je to sdruzeni rodicu, co maji na ockovani ruzne nazory a maji k nemu ruzne pristupy. Neni to sdruzeni PROTI ockovani. Je tam spousta informaci, ktere se treba v mediich nedozvime, protoze media vetsinou funguji jako skryta reklama. Clanek nebo reportaz ma lidi ovlivnit tak, aby cely vyplaseny bezeli a nechaly sebe a sve deti oockovat proti vsemu.
Netvrdim, ze vsechna ockovani jsou na prd, ale vetsina je pouze rejzarna pro farmaceuticke firmy. Ty se nestiti niceho, ani mezi lidi vypustit viry, aby je vydesili a donutili nakupovat jejich vsemozne leky a vakciny.
Rekla bych, ze mnohdy je ockovani spis riziko, nez neco, co by mohlo mit pro dite, nebo dospeleho cloveka prinos.
Je na nas, abychom si o tom ziskaly co nejvice informaci a nenechaly se ovlivnit pouze tim, co nam napisi v novinach, nebo reknou v tv ve zpravach. Protoze tam je nejmene pravdy.

Elik
Extra třída :D 10792 příspěvků 22.03.11 10:33
Tanulkaaaa píše:
Prevenar není na všechny typy, ale na ty nejinvazivnější, tj. na ty, které nejčastěji způsobují invazivní onemocnění. To jsou meningitidy (jo, i ty smrtelné), otrava krve (to samé) a pak závažné zápaly plic.

To máš pravdu, jen jsi se asi přepsala, meningitida je způsobená meningokokem, a proti tomu prevenar rozhodně není, ten je proti pneumokokům.

Jinak to Rozalio ve mně důvěru nebudí… podle mě fakta interpretují dost účelově (a to nejsem žádná horlivá zastánkyně očkování)

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 22.03.11 10:52

Alespon jsou to FAKTA, u kazdeho sveho clanku maji vypsane zdroje, nekde dokonce odkazy na ne. Da se to dohledat a overit.
Me prisel dost zajimaji clanek o ockovani proti zloutence typu B, tam je videt, ze to neni organizace PROTI ockovani.
Ale to je uz debata o necem jinem.

Cetla jsem clanek z vyse uvedeneho odkazu a tady je kousicek z nej:

Došlo v současnosti k nárůstu pneumokokových nákaz?

Výskyt pneumokokových onemocnění u obou věkových skupiny se v posledních letech ani nezvýšil ani nesnížil. U nejmladší věkové skupiny (malé děti do 5 let) dochází každoročně k onemocnění 25-50 dětí a počet úmrtí se pohybuje v rozmezí 0-2 případy ročně. To odpovídá výskytu i v dalších evropských státech.
Došlo však ke komercionalizaci nových konjugovaných vakcín (Prevenar, Synflorix, Prevenar 13), které jsou vhodné právě pro očkování malých dětí. S tím souvisí mediální zdůraznění existence těchto nákaz a jejich důsledků.

Elik
Extra třída :D 10792 příspěvků 22.03.11 12:57
cernus píše:
Cetla jsem clanek z vyse uvedeneho odkazu a tady je kousicek z nej:

cernus, z kterého výše uvedeného odkazu cituješ? Tohle je totiž kousek toho článku z vakciny.net, a to nemá s rozaliem nic společného (aspoň myslím teda :) Nebo že by od sebe opisovali? :lol:

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 22.03.11 18:23

je to z tech vakcin. :wink:

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >