Očkovat proti chřipce nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bubina
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 18.10.12 10:57
Očkovat proti chřipce nebo ne ?

Pokud se někdo rozhodujete jestli se nechat očkovat či nikoliv, tak připojuji odkaz, který vám třeba vaše rozhodování usnadní!!!

http://www.youtube.com/watch?…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 18.10.12 11:07

Viděla jsem včera. Léta se už neočkoji proti chřipce. Vlastně jsem se nechala naočkovat jenom jednou a odmarodila jsem to. Jsem voják, měli jsme to povinně v práci. Ale podepsala jsem jim papír, že to nechci.
Jenom teda velitel vyřvával něco ve smyslu, že jestli se nenecháme naočkovat a tu chřipku dostaneme, tak nám strhne osobní. Kupodivu jsem ji nedostala.
Zrovna včera jsem absolvovala přednášku, kde pani doporučovala začínat s posilováním imunity - rakytník, echynacea- už tak od konce srpna. Tohle je podle mě lepší, jak celé očkování.

Bábrdl
Generální žvanilka 24607 příspěvků 18.10.12 11:10

Já se nechávám očkovat každý rok. Můj přítel má nemocné srdce, chřipka by ho mohla zabít :nevim:

29
Extra třída :D 10220 příspěvků 18.10.12 11:20

Já mám autoimunitní onemocnění a dle mého lékaře, mám podstoupit akorát očkování proti tetanu. Což dodržuji a nemocná od dětských let nebývám max. nachlazená a to zvládám vyléčit sama. Myslím, že na té reportáži je kus pravdy.na druhou stranu mohu tak vitamín B, C, D - ale echinacea nebo aloe by mě mohlo hodně ublížit neb podporuje imunitu, což zhoršuje můj zdravotní stav.

MegK
Kelišová 7108 příspěvků 18.10.12 12:04

Díky za odkaz :kytka:

Verun83
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.12 12:15

Zajímavej odkaz. čekám první dítě a často přemýšlím o očkování. taky si myslím, že je to do určitý míry zbytečné… jak hodně je prospěšné povinné očkování? to co je navíc, tak o tom ani neuvažuju… přijde mi to k ničemu…

ynax
Extra třída :D 13124 příspěvků 18.10.12 12:28

Očkovat se nenecháváme a ani nikdy nenecháme, nevidím důvod. Nikdo z nás nemá nemocné srdce a pravou chřípku jsme neměli už léta - spíše jsou to různá nachlazení

Katka86
Generální žvanilka 20662 příspěvků 18.10.12 12:37

Ne neočkujeme se nikdo z rodiny a ani nikdy nebudeme. Raději mít chřipku než zničené zdraví kvůli vakcíně-máme zkušenosti :poblion:

Mišuna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.12 13:07

Z a odkaz díky, až bude čas přečtu si to. Mám v této otázce celkem jasno, konkrétně vakcinaci x chřipce považuji za úplnou zbytečnost.

minonka77
Kelišová 5849 příspěvků 18.10.12 13:13

tady je clanek od pani doktorky. taky se nenechavame ockovat…

Bubina
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 18.10.12 13:26

Za odkaz na článek díky!!!

Jen nechápu proč si doktoři pořád melou svojí. Povinný očkovací kalendář bych pochopila, pochopím i to, že dostávají od obchodních zástupců prodávající očkovací látky „všimné“, ale mohli by si odpustit děsit neznalé matky a vrhat na ně pohledy a komentáře typu „to jste ale špatná matka, když chcete vaše dítě ohrozit a nenecháte ho naočkovat proti - rotavirům, pneumokokům, klíšťatům, neštovicím…“!!!

Josef23
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.13 00:35
Chřípka

No možná by to měla vyprávět těm příbuzným co jim dnes umírají děti, rodiče nebo sourozenci na JIP. Tvrzení té paní lze velmi snadno vyvrátit stačí se podívat na výskyt nemocní před s po vakcinaci. Pravé neštovice nebo dětská přenosná obrna už díky očkování praktiky neexistují. Jediné v čem má pravdu je to, že chřipce podobné onemocnění jsou častější, jenže oni mají mnohem lehčí průběh. Když má člověk chřipku, pak ještě za 14 dní 3 neděle není ve své kůži.

Co se týče oslabení celkové imunity pak imunitu oslabují prodělané vleklé nemoci kdy imunitní systém musí reálně bojovat - třeba taková chřipka a ne příprava protilátek… Ta naopak imunitu stimuluje.

Boomer
Ukecaná baba ;) 2036 příspěvků 17.01.13 05:57
@Josef23 píše:
No možná by to měla vyprávět těm příbuzným co jim dnes umírají děti, rodiče nebo sourozenci na JIP. Tvrzení té paní lze velmi snadno vyvrátit stačí se podívat na výskyt nemocní před s po vakcinaci. Pravé neštovice nebo dětská přenosná obrna už díky očkování praktiky neexistují. Jediné v čem má pravdu je to, že chřipce podobné onemocnění jsou častější, jenže oni mají mnohem lehčí průběh. Když má člověk chřipku, pak ještě za 14 dní 3 neděle není ve své kůži.Co se týče oslabení celkové imunity pak imunitu oslabují prodělané vleklé nemoci kdy imunitní systém musí reálně bojovat - třeba taková chřipka a ne příprava protilátek… Ta naopak imunitu stimuluje.

Prave nestovice nevymizely diky ockovani, Josefe. Pokud dojdete k historickym, neupravenym pramenum, a porovnate vyskyt v zemich, kde se ockovalo a kde se neockovalo, velice snadno uvidite, ze variola vymizela zpravidela sama a pote, co se zacala dodrzovat izolace. Samotne ockovani melo na vymizeni nulovy vliv, pokud neberu v uvahu to, kolik nemoci samotne ockovani vyvolalo. Anglie prodelala dalsi nejvetsi epidemii mimochodem prave v dobe, kdy byla cela populace plne proockovana, vcetne novorozencu.

Prenosna obrna se stale vyskytuje v zemich, kde chybi spravna zivotosprava a hygiena. Vsechny nemoci se v takovych podminkach leci hure.

Podle poslednich statistik ma ockovani proti chripce jeste mensi ucinnost, nez se - nadejne - predpokladalo.

Josefe, kdo vam za vasi propagandu spasy ockovani plati? :think: Zapomnel jste na propagaci Tamiflu. :andel:

Bábrdl
Generální žvanilka 24607 příspěvků 17.01.13 10:01
@Boomer píše:
Prave nestovice nevymizely diky ockovani, Josefe. Pokud dojdete k historickym, neupravenym pramenum, a porovnate vyskyt v zemich, kde se ockovalo a kde se neockovalo, velice snadno uvidite, ze variola vymizela zpravidela sama a pote, co se zacala dodrzovat izolace. Samotne ockovani melo na vymizeni nulovy vliv, pokud neberu v uvahu to, kolik nemoci samotne ockovani vyvolalo. Anglie prodelala dalsi nejvetsi epidemii mimochodem prave v dobe, kdy byla cela populace plne proockovana, vcetne novorozencu.

Kdyže Anglie prodělala epidemii pravých neštovic? 8o

Baba
Vesmírná mluvilka 31051 příspěvků 17.01.13 13:53
@Bábrdl píše:
Kdyže Anglie prodělala epidemii pravých neštovic? 8o

Tipuju osmnácté století :D

Že očkování mělo pozitivní vliv na snížení úmrtnosti a výskytu je jasné, ale někteří to holt budou popírat do morku kostí :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama