OČR a vyplácení

339
4.5.20 14:04

OČR a vyplácení

Holky, nevíte některá, jak to bude s vyplácením OČR po 25.5.,až se otevřou školy? Syn do školy nenastoupí, bude doma a jde mi o to, jestli to furt bude do června placený?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9724
4.5.20 14:07

A bude doma proc? Pokud jen tak, tak urcite OCR dostavat nebudete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1972
4.5.20 14:11

Pokud bude spadat on do rizikové skupiny nebo žije s někým, kdo do rizikové skupiny spadá měl by nárok na OČR být. Aspoň nám dneska přišly takové informace z MŠ. Stačí vyplnit čestné prohlášení. Zeptej se ve škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25844
4.5.20 14:17

@Tereza Z A proč bys to měla mít placený?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
4.5.20 14:18

..

Příspěvek upraven 17.06.20 v 08:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5920
4.5.20 14:19

Zatím není nic schváleno. Spekulace ve vládě zatím jsou, že pokud dítě nebo člen rodiny bude v rizikové skupině, tak nárok na OČR zůstane. Pokud necháš dítě doma „jen tak“, tak nárok na OČR zanikne. Má se ale podepisovat čestné prohlášení, tak pokud na to budeš mít žaludek a svědomí, tak zalhat, že jste v rizikovce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1972
4.5.20 14:24
@Svistice píše:
@Tereza Z A proč bys to měla mít placený?

Protože pokud pro to splní podmínky tak na to má nárok :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
4.5.20 14:47

Tak já hlavně přišla o práci, bojim se i dát dítě do školy kvůli nákaze. Vyhovuje nám to takhle on-line výuka z domova.Kluk je náchylnej na nemoci(od mala průdušky, laryngitidy)tak už i tenhle důvod. Akorát nevim, jak napsat to čestné prohlášení a kam se to odevzdává, aby mi OČR zůstalo? Od dr. musí být ňáké razítko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11101
4.5.20 15:02
@Tereza Z píše:
Tak já hlavně přišla o práci, bojim se i dát dítě do školy kvůli nákaze. Vyhovuje nám to takhle on-line výuka z domova.Kluk je náchylnej na nemoci(od mala průdušky, laryngitidy)tak už i tenhle důvod. Akorát nevim, jak napsat to čestné prohlášení a kam se to odevzdává, aby mi OČR zůstalo? Od dr. musí být ňáké razítko?

A v září už se nebudeš bát ho tam dát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
4.5.20 15:06

To už ne, to už snam bude po všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9724
4.5.20 15:07
@Tereza Z píše:

To uz je i ted. Proto se ty skoly a vsechno ostatni otvira ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25844
4.5.20 15:14
@Tereza Z píše:

A s příchodem podzimních kašlíků a virózek přijde i druhá vlna koronaviru. Jen stát už nebude tak bohatý (a doufám, že ani tak naivní a populistický), aby vyplácel velkorysé ošetřovné.
Takže doufám, že začínáš šetřit a hledat lukrativní práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6882
4.5.20 16:23

@Svistice já dítě do školy 25.5. poslat chci. Ale čím víc tady sleduju ten chaos z ministerstva školství, tím víc se toho obávám. Z nějakého viru strach nemám (to spíš přinese manžel z práce), ale mám obavy z organizace výuky. Tak můj případ: do práce jezdím busem v půl osmé. Podle nařízení MŠMT budou rodiče děti předávat venku přímo učiteli před osmou (takže bus nestíhám), ve třídě vyučování si dokážu jakžtakž představit. Ale co ty přestávky nebo jídelna? Děti mají být venku, ale tak aby se jednotlivé třídy nepotkaly (při počtu 10 tříd, to těžko nějak zařídí) na obědě se mají třídy střídat (při 10 třídách jim to dá tak 4 hodiny? nebo budou mít studený oběd). A co odpoledne? Družina? Děti mají být zase rozděleny tak, aby se nepotkali mezi sebou ti, co nepatří do jedné třídy. Takže např. z třídy zůstane 5 dětí, ale to bude 10 tříd družiny po 5 dětech? Musí mít vzdálenost 2m, takže pokud nebude hezky, aby mohli ven (a pochybuju, že tam ty rozestupy někdo uhlídá), budou sedět každý u jednoho stolu a co budou dělat? Tvořit, malovat? Pokud vím, tak u nás většinou družina dělá nějaké společné aktivity. Takže po 2 dnech bude syn řvát, že tam být nechce. A upřímně, ani se mu nebudu divit. A pokud ho do družiny nedám, pak buď musí jít k babičce (69let po infarktu, děda 76 všechna možná onemocnění) takže jsem na tom stejně jako ty rizikovky, co žijí ve společné domácnosti. Nebo budu muset být doma. Taky bych byla radši, kdyby syn šel do školy, já do práce a nemusela bych být doma na OČR, ale pokud by byl standartní režim a ne tento teror bez hlavy a paty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25844
4.5.20 16:33

@Hanula1212 Já Tě zcela chápu. Vzhledem k tomu paskvilu, co vymysleli (at ještě nemám žádné detaily z naší školy) dítě nejspíš taky nepůjde a budeme to nějak pytlíkovat do prázdnin tak, jak už to pytlíkujeme dva měsíce.
Nicméně stát prostě není dojná kráva a z principu věci OČR (a velmi velkorysé vzhledem k nestandartním podmínkám) je proto, že byly školy a školky zavřené. Teď otevřou (o tom, že to bude mít daleko k ideálu žádná), takže nevidím důvod, proč by lidé, kteří tam dítě z vlastního rozhodnutí a bez rizikové zdravotní indikace poslat něchtějí, měli brát dál 80% OČR. A to pomlčím o OSVČ, kteří dál normálně dělají, ale ještě si zažádali o mimořádné ošetřovné a dostali ho (osobně vím o dvou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6882
4.5.20 16:46

@Svistice no uvidíme, jak to dopadne. Já částečně podnikám, manžel chodí do práce, takže až tak o peníze mi nejde, nějak to zvládnem. Ale zase si na druhou stranu dokážu představit, že tak uvažuje víc mamin, které ty peníze potřebují. Jsem účetní a co se týká např. kompenzačního bonusu u OSVČ, už jsem připravila se skřípěním zubů asi 10 žádostí u lidí, kteří nebyli vůbec ničím ovlivněni. Takže radši bych ty jejich peníze dala rodičům na OČR, protože jak jistě sama víš, nejde o žádnou flákárnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat