OCR ci nemocenska ve zkusebce

5.10.21 22:35

OCR ci nemocenska ve zkusebce

Dobry vecer.
Syn je nemocny, aktualne s horeckou, do skolky nemuze.Ja jsem ve zkusebni dobe(cca jeste 1,5mesice do konce) a nemam ho kam dat. Premyslim nad krizovou variantou OCR ci moje nemocenska(taky jsem nemocna).Mozna by stacily jen tri dny😳Je lepsi nemocenska ci OCR? Hrozi i tak vypoved? Dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5647
5.10.21 22:44
@Ano-nymka33 píše:
Dobry vecer.
Syn je nemocny, aktualne s horeckou, do skolky nemuze.Ja jsem ve zkusebni dobe(cca jeste 1,5mesice do konce) a nemam ho kam dat. Premyslim nad krizovou variantou OCR ci moje nemocenska(taky jsem nemocna).Mozna by stacily jen tri dny😳Je lepsi nemocenska ci OCR? Hrozi i tak vypoved? Dekuji.

Ukoncit pracovni pomer pri nemocenske nelze u Ocrnevim, ale mohou ti to ukoncit hned jak se vratis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23078
5.10.21 22:44

OCR je asi lepší varianta.
Jinak je to o zaměstnavateli. My máme teď dva nové kolegy, jeden OCR - lehla mu celá rodina, druhý neschopenka - horečky.
O výpovědi nikdo ani nepipl, jsou to šikovní kluci a tohle neovlivnis.
Těžko říct, jak se k tomu postaví ten tvůj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11439
5.10.21 22:57

OČR je lepší. To jestli ti pak až se vrátíš zruší pracovní poměr ve zkusebce těžko říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 01:51
@lilith1 píše:
Ukoncit pracovni pomer pri nemocenske nelze u Ocrnevim, ale mohou ti to ukoncit hned jak se vratis.

Při nemocenské, je-li zaměstnanec ve zkušební lhůtě, a je nemoc trvá déle než 14 dní, pracovní poměr zrušit lze. Řešili jsme. U OČR nevím, ale řekla bych, že tam to lze bez ohledu na počet dní čerpání :think:
Z pohledu zaměstnavatele bych ale takovému zaměstnanci, nebyl-li, během té doby co již odpracoval, žádný problém a jsem s výkonem spokojena, výpověď nedávala ani v jednom z případů. Zvlášť pokud by se znovu muselo vypisovat výběrové řízení. Že máš dítě/děti jistě věděli, už když tě přijímali a s tím, že zaměstnanec nebo jeho dítě onemocní se musí počítat.
Pokud je to nutné, šla bych na OČR, spíš než na nemocenskou. :)

• Citovat
  • Nahlásit
17685
6.10.21 04:33

@Ano-nymka33 Otec nemuze?
Z pohledu zamestnavatele je lepsi OCR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2789
6.10.21 07:25
@Anonymní píše:
Při nemocenské, je-li zaměstnanec ve zkušební lhůtě, a je nemoc trvá déle než 14 dní, pracovní poměr zrušit lze. Řešili jsme. U OČR nevím, ale řekla bych, že tam to lze bez ohledu na počet dní čerpání :think:
Z pohledu zaměstnavatele bych ale takovému zaměstnanci, nebyl-li, během té doby co již odpracoval, žádný problém a jsem s výkonem spokojena, výpověď nedávala ani v jednom z případů. Zvlášť pokud by se znovu muselo vypisovat výběrové řízení. Že máš dítě/děti jistě věděli, už když tě přijímali a s tím, že zaměstnanec nebo jeho dítě onemocní se musí počítat.
Pokud je to nutné, šla bych na OČR, spíš než na nemocenskou. :)

To vědět nemuseli. V posledních 4 letech jsem 2× měnila zaměstnavatele a ani u jednoho o dětech nepadlo ani slovo :nevim: A tak by to mělo i být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
6.10.21 07:40
@Ano-nymka33 píše:
Dobry vecer.

Když jsi nemocná, snad nechodíš do práce? Pokud by tě zaměstnavatel propustil ve zkušebce jen kvůli nemoci, ber to jako výhru, u takového zaměstnavatele dělat nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78752
6.10.21 08:16
@Jahru píše:
To vědět nemuseli. V posledních 4 letech jsem 2× měnila zaměstnavatele a ani u jednoho o dětech nepadlo ani slovo :nevim: A tak by to mělo i být.

Jo, kdyby neexistovalo OCR a dalsi vyhody plynoucí z detnosti, tak jo. Pokud zakonik prace detnym prisuzuje neco navic, pak by melo byt i pravem zamestnavatele vědět, ze dotycny ty deti ma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
6.10.21 13:26

@Ano-nymka33 ve zkušebce ti „hrozí“ ukončení pracovního poměru kdykoli. Třeba i bez OČR.
Je to přece o komunikaci, zaměstnavateli a dalších okolnostech, ne? Nezažila jsem nikdy, že by někdo byl odejit ve zkušebce jen proto, že onemocněl nebo mu onemocnělo dítě. Dobrých pracovníků si zaměstnavatel váží a onemocnění je normální.
(nebavím se teď o extrémech, kdy se někdo hodí marod po 2 dnech v nové práci a pak ho 3 měsíce „bolí záda“ a podobné vylomeniny…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.10.21 15:00
@j.a.n.i1 píše:
Jo, kdyby neexistovalo OCR a dalsi vyhody plynoucí z detnosti, tak jo. Pokud zakonik prace detnym prisuzuje neco navic, pak by melo byt i pravem zamestnavatele vědět, ze dotycny ty deti ma.

Prosím, jaké výhody plynou z „dětnosti“? Malé dítě nelze uvázat v šatně a jít pracovat, nemocné dítě snad nechce hlídat ani chůva, takže kdokoli si pořídí dítě, je na pracovním trhu velmi znevýhodněn. I práce z domova s dítětem je šílenost, pokud je dítě nespavec, protože mrňata vyžadují pozornost. A sleva na dani, na školkovné? Zas tak extra výhody to nejsou oproti bezdětným, kteří mohou pracovat kdykoli a na nikoho se neohlížet.

:dance: A ošetřovačka se netýká jen dětí. Klidně se dá vzít celkem jednoduše na člena domácnosti, nemusí jít ani o potomka, nemusí jít ani o přímé příbuzné.

Mimochodem, známý (podnikatel) mi říkal, že je pro něj lepší člověk na OČR (platí to stát), než nemocenská (prvních 14 dní platí zaměstnavatel, až potom stát).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78752
6.10.21 15:04

@Lesní přízrak Třeba nemožnost nařídit služební cestu, povinnost upravit pracovní dobu, a třeba u toho OČR je na něj nárok při každé nemoci dítěte do 10 let, u dospělého ji fakt na virozku jen tak nedostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.10.21 15:27
@j.a.n.i1 píše:
@Lesní přízrak Třeba nemožnost nařídit služební cestu, povinnost upravit pracovní dobu, a třeba u toho OČR je na něj nárok při každé nemoci dítěte do 10 let, u dospělého ji fakt na virozku jen tak nedostaneš.

Povinnost upravit pracovní dobu, pokud tomu nebrání vážné organizační důvody (a ty si zaměstnavatel vymyslí). Od muže z práce odchází kolegyně, protože potřebuje pracovat jen 6 hodin, dítě jí nevzali do školky a její žádost zamítli (potřebují člověka, co bude bez reptání dělat přesčasy na prodejně), ono to tak jednoduché není. Možná by u soudu uspěla, ale tahat se po soudech není čas…

A s OČR jak který lékař, mně doktorka nabídla, že napíše muži OČR, když jsem měla nedávno horečku. Odmítli jsme ale, zas tak zle mi nebylo, jen mu teda napsala potvrzení, že mě doprovodil do ordinace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat