Reklama

OČR - jak na to??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 02.01.10 09:17
OČR - jak na to??

Zdravim vsechny pri sobote.
Doufam, ze jsem tema zaradila spravne a ze neni moc duplicitni, nemam cas hledat…

jde asi o tohle:
Omarodila jsem se zady, vyhrez plotynky, uz jsem doma z namocnice, ale o syna 1,5 roku se opravdu nezvladnu plne postarat, kdyz ho nemuzu zvednout…ani do postylky, vany, zidlicky,…atd…
napadla nas s manzelem OČR, ale nemame zadnou zkusenost..poradte prosim jak to probiha??

dostane ji manzel na prcka nebo na me? tedy ma si pro ni jit k detskemu nebo k memu obvodakovi??

tusim je to 9 dní placených, ale kalendářních nebo pracovních

jakekoliv dalsi info uvitam, jsem v takove situaci poprve, moc diky..

Reklama

Reakce:

marsju
Kecalka 205 příspěvků 02.01.10 09:30

Ahoj, my meli neco podobneho.Ja byla nemocna a manzel se staral o malou vlastne.Napsala mi to moje doktorka, s tim, ze vy si doma doplnite ten papir co vam ona da a manzel to zanese do prace.Takze vlastne manzel pecuje o tebe v nemoci.Nevim presne uz kolik dni je placenych, ale myslim ze 9, ale jinak na tom OCR muze zustat jak dlouho chce, ale bude to mit neplaceno.Tak snad takhle.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 02.01.10 09:59

Já myslím, že by to šlo i přes dětského lékaře, protože v žádance o OČR je možnost zatrhnout variantu, že osoba, která o dítě normálně pečuje, je nemocná a nemůže se tedy o něj starat (je to tam formulované asi jinak). S tou délkou je to jak píšeš - je to 9 kalendářních dnů (jsou tam i nějaké výjimky, ale myslím, že jen pro samoživitelky). Jak se to ale platí, to nevím. Já měla OČR nedávno a peníze jsem ještě nedostala, takže nevím, jestli mi zaplatí celých 9 dní (byl v tom víkend a těch 9 dní mi nestačilo, takže pak jsem byla doma zadarmo). A nejsem si jistá, jestli neschválili, že teď od Nového roku se neplatí první tři dny (jako při PN). Ale doufám, že to neschválili, protože to by byl už fakt mazec - já byla doma s dcerou víc jak 9 dní, a to měla „jen“ kašel. A pokud by z těch 9 dní ještě první tři neměli zaplatit..

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 02.01.10 10:14

bohužel, včera jsem poslouchala rozhlas - první 3 dny jsou opravdu neplacené! :cert: podpora rodin s dětmi je zjevně jejich priorita :twisted:

marsju
Kecalka 205 příspěvků 02.01.10 12:05

Tak reknu vam, ze my jsme to resili v srpnu a do dnesky ty penize nemame :evil: :evil: :evil:

marsju
Kecalka 205 příspěvků 02.01.10 12:05

Tak reknu vam, ze my jsme to resili v srpnu a do dnesky ty penize nemame :evil: :evil: :evil:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62927 příspěvků 3 inzeráty 02.01.10 12:16

Ahojky, jestli pobíráš rodičák, tak je třeba, aby to vypsal tvůj obvoďák, že ty se nemůžeš kvůli své nemoci starat o dítě. Kdyby to napsal děcký, tak to sociálka neproplatí.

MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 02.01.10 19:58

Ahojky,
my jsme to měli podobné vloni. Já na peraci žlučníku, jinak na RD. Manželovi to vyplnili už v nemocnici, jinak to udělá i dětský i obvoďák. První 3 dny jsou neplacené, pak další 6 kalendářních placených, pak opět neplacené.
teď už chodím do práce, ale OČR beru na syna každý měsíc - stále nemocný a s penězma není problém. Chodí docela i rychle. Teď teda přes svátky to docela zdržujou, ale jinak je mívám do 2 týdnů.

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 03.01.10 08:47

No po pravdě jste mě moc nepotěšily, ale za to nemůžete, že jo :wink:

ale mám další dotaz, manželovi se to jaksi rozleželo…v práci je nepostradatelný, ty peníze atd…blááá blááá…

je nějaká šance, že by na mě očr mohl dostat někdo jiný?? mamka třeba???
mysleli jsme nejdřív i že by si vzala PN, ale to nelze, kdyz nebydlíme spolu, ale co ta očr…jde o dobu kdy je manžel v práci, fakt se nezvládnu o syna postarat…
nevím, ale mám pocit, že stát tohle pöpravdu neřeší…že by se počítalo s tím, že matka zvládne všechno?? :zed: :nevim:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 04.01.10 21:14

Tak to nevím, kdo si může vzít OČR, ale proč nejde PN,když nebydlíte spolu? Na neschopenku se píše adresa, kde se dotyčná osoba bude po dobu nemoci zdržovat a může si tam napsat, co chce, takže vaši adresu. Pokud teda není problém, že by u vás musela být pořád (kvůli kontrole).

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 09.01.10 01:01

hkac, jj to je presne ten problem kvuli kontrole, na vecer jezdi domu, u nas neni poradne kde spat a taky si potrebuje orazit…

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 16.01.10 19:02

Pokud nemáte s maminkou společné trvalé bydliště, tak mamce nic neproplatí.

Řešila jsem stejný problém, maminka si taky nemohla vzít PN jelikož večer chodila domů. Nic ji nezaplatili. Měla OČR na mě od mé lékařky, oni si na OSSZ často prověřují bydliště, takže jsme to neriskovali.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >