OČR maminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2067
1.11.21 15:46

OČR maminka

Milé holky, nikdy jsem neměla OČR kvůli dětem - měla jsem volnou prac.dobu. Mám však maminku ve vyšším věku, má zdr. obtíže, je vdova, špatně snášela už 1.dávku vakcíny-lékařka říkala, ať u druhé ji dovezu, odvezu, zůstanu s ní doma dle potřeby, klidně 2,3 dny. V práci mi nechtějí dát dovču ani neplac. volno (!). Mohu požádat o OČR? Může to vypsat i má lékařka? Mám ji blíže než matčinu a je vstřícná. Má některá obecně zkušenost s OČR na své rodiče? Děkuji moc. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22
1.11.21 15:52

Myslím, že je to tak, že OČR můžete mít na jakéhokoliv člena domácnosti, ani tam nemusí být příbuzenský vztah, ale musíte bydlet prokazatelně v jedné domácnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65262
1.11.21 15:52

Lze jen při společném bydlišti :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26337
1.11.21 15:56

A ona s tebou bydlí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2067
1.11.21 16:30
@Kriss Tina píše:
A ona s tebou bydlí?

ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26337
1.11.21 16:31
@maskovak píše:
ano

Tak pokud máte společnou domácnost, tak nárok na OCR máš. Měla by to napsat mamcina lékařka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25225
1.11.21 16:32

Očr je vázáno na společnou domácnost… :? Mamka, když si brala očr na babičku, měnila kvůli tomu bydliště babičky k sobě a měla jí u sebe nastěhovanou, ale tam to bylo na dlouhodobou péči v posledním stádiu rakoviny…měnit bydlení pro pár dní je nesmysl…
Pokud maminka pomoc nutně potřebuje, asi bych zvážila domluvit se se svým doktorem na krátkodobou nemocenskou, pokud na to bude ochotný přistoupit, když jsou v práci takhle neochotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25225
1.11.21 16:33

Aha, už dočítám, tak pokud máte společnou domácnost, můžeš si vzít očr a měla by ti to vypsat maminčina doktorka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat