Jdu na konizaci - má manžel nárok na ošetřování člena rodiny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 08:40
OČR po konizaci

Zdravím :) čeká mě konizace a vzhledem k mému zdravotnímu stavu (problémy se srdcem ) asi budu muset zůstat v nemocnici dýl než se po konizaci obvykle zůstává :/ navíc doktoři chtějí abych i v domácím ošetření měla aspoň týden klid a jen ležela :think: no máme tři děti takže to jde těžko… Tak jsem se chtěla zeptat zda má manžel nárok na OČR? :think: děkuji za odpovědi :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sue2008
Kecalka 127 příspěvků 21.11.18 08:52

Jak stare mate deti? Dokud budes v nemocnici,tak urcite. Potom zalezi, zda to manzelovi napise tvuj doktor. Proplaci se ale myslim jenom 9 dni.

Jedna babička
Závislačka 3999 příspěvků 21.11.18 08:53

Pokud budeš v nemocnici, tak na OČR na Tebe nárok mít jako na ošetřovanou osobu nebude. Jedině že si to nechá napsat na někoho z dětí. Pak až budeš doma tak s OČR na Tebe by nebyl problém. Alespoň takto jsem to měla já letos v červnu, když jsem chtěla OČR na muže po těžké operaci. V době pobytu v nemocnici nikoliv, ale jak přišel do domácího prostředí, tak ano.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 08:54

@Sue2008 nejmladší je rok a 2 měsíce a nejstaršímu budou 4 :) no my to na dýl ani nechceme . . . Chci pak začít fungovat ,ale manžel chce dodržet alespoň ten týden co doktoři navrhují :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 08:57

Na dýl jak 9 dní to nechceme :) tak jsem právě přemýšlela ,že když budu nemocnici nechal by si to na prostřední dítko a nechal by si to i když bych byla doma :think: zda to jde :think:

Jedna babička
Závislačka 3999 příspěvků 21.11.18 09:00
@Anonymní píše:
Na dýl jak 9 dní to nechceme :) tak jsem právě přemýšlela ,že když budu nemocnici nechal by si to na prostřední dítko a nechal by si to i když bych byla doma :think: zda to jde :think:

Ano, takto to jde. OČR na dítě může čerpat i otec dítěte, i přesto, že je mamina na mateřské nebo RP s jiným dítětem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 09:02

@Jedna babička je to je super :) takže když to nebude přímo na nejmenší dítko (kvůli rp) neměl by být tedy problém ,že ? :) Ani nám RP neseberou ?

Jedna babička
Závislačka 3999 příspěvků 21.11.18 09:13
@Anonymní píše:
@Jedna babička je to je super :) takže když to nebude přímo na nejmenší dítko (kvůli rp) neměl by být tedy problém ,že ? :) Ani nám RP neseberou ?

neseberou, neboj se. Takto to jde, kolega v práci to má takto na starší dítě velmi často. Jeho paní je doma na RP s mladším. Hlavně ať ti to na operaci dopadne co nejpozitivněji a jsi brzy doma. A zapojte do péče babky a dědky, pokud máte, ať můžeš co nejvíce odpočívat i doma. Je to extremní situace, tak ať pomohou. Držte se.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 09:16

@Jedna babička tak to jste mě uklidnila :) děkuji ???? no mám strach a nevim jestli víc z výsledků nebo operace :roll: ale děkuji za povzbuzení :)

sagina
Echt Kelišová 7656 příspěvků 21.11.18 09:18
@Anonymní píše:
Na dýl jak 9 dní to nechceme :) tak jsem právě přemýšlela ,že když budu nemocnici nechal by si to na prostřední dítko a nechal by si to i když bych byla doma :think: zda to jde :think:

proč by měl mít OČR na děti, když děti jsou zdravé? bude ji mít normálně „na tebe“. protože ty jsi osoba, která o děti normálně pečuje, ale onemocněla jsi/jsi hospitalizovaná v nemocnici, takže o děti už nemůžeš pečovat. na dobu pobytu v nemocnici ji manželovi normálně vystaví nemocnice, ale nevím, jestli nemocniční lékař může rovnou rozhodnout i o tom, že vzhledem k tvému stavu bude trvat i po propuštění, nebo jestli ji propuštěním ukončení (=hospitalizace skončila) a po propuštění ji musí vystavit tvůj lékař (= stále nejsi schopna pečovat o děti).

sagina
Echt Kelišová 7656 příspěvků 21.11.18 09:18

*

Luboš P
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 21.11.18 10:17
@sagina píše:
proč by měl mít OČR na děti, když děti jsou zdravé? bude ji mít normálně „na tebe“. protože ty jsi osoba, která o děti normálně pečuje, ale onemocněla jsi/jsi

Ano, zákon říká: § 39
(1) Nárok na ošetřovné má zaměstnanec, který nemůže vykonávat v zaměstnání práci z důvodu
b) péče o dítě mladší 10 let, protože
3. fyzická osoba, která jinak o dítě pečuje, onemocněla, utrpěla úraz, nastaly u ní situace uvedené v § 57 odst. 1 písm. b) nebo c), porodila nebo jí byla nařízena karanténa

Miasofi
Kecalka 405 příspěvků 21.11.18 10:25
@Jedna babička píše:
Pokud budeš v nemocnici, tak na OČR na Tebe nárok mít jako na ošetřovanou osobu nebude. Jedině že si to nechá napsat na někoho z dětí. Pak až budeš doma tak s OČR na Tebe by nebyl problém. Alespoň takto jsem to měla já letos v červnu, když jsem chtěla OČR na muže po těžké operaci. V době pobytu v nemocnici nikoliv, ale jak přišel do domácího prostředí, tak ano.

Pokud bude anonymní v nemocnici, tak právě manžel OČR mít bude. Protože ona, jako osoba pečující o děti, se o ně starat nemůže. Je blbost dávat ošetřovačku na zdravé děti. Je to to samé, jako kdyby byla v porodnici. Taky manžel dostane OČR, aby se mohl postarat o starší dítě.

Tvůj případ je něco jiného, tobě ho neměli proč dávat. Manžel v nemocnici péči měl a doma ses starala ty. Nebo on je doma a stará se o děti?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 10:27

Takže na mě ? :think:

Miasofi
Kecalka 405 příspěvků 21.11.18 10:28
@Anonymní píše:
Zdravím :) čeká mě konizace a vzhledem k mému zdravotnímu stavu (problémy se srdcem ) asi budu muset zůstat v nemocnici dýl než se po konizaci obvykle zůstává :/ navíc doktoři chtějí abych i v domácím ošetření měla aspoň týden klid a jen ležela :think: no máme tři děti takže to jde těžko… Tak jsem se chtěla zeptat zda má manžel nárok na OČR? :think: děkuji za odpovědi :)

Manžel OČR dostane, neboj. Ale nebude to psané na děti ale na „tebe“. Protože nejsi schopná postarat se o děti. Po propuštění z nemocnice ti ho nejspíš ukončí ale není problém si pak nechat napsat u svého praktického lékaře.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >