Od druhého trimestru samé problémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní  31.03.18 13:27
Od druhého trimestru samé problémy

Ahoj holky, píšu anonymně protože mé okolí o mém těhotenství neví. A potřebuji nějak uklidnit nebo se jen vykecat.

První tři měsíce jsem se cítila skvěle. Žádné problémy, nevolnosti, kdybych neviděla malou na UTZ, tak sni o svém těhotenství nevím, ale ty hony a stres začaly od I. screeningu ve 12 tt.
Krev v pořádku, ale NT 2,6 mm. Poslali mě na AMC ve 14 tt., takže začaly obavy z výsledků a po odběru, aby vše bylo ok. 16 tt jsem skončila v nemocnici na kapačkách (hořčík, který jsem po odběru také užívala 3×2)s bolestma v podbříšku a asi od 17 tt necítím pohyby, které jsem cítila (šimrání, vrtění atd.). Na přijmu placenta na ZS, ale kontrolní UTZ po propuštění placenta na PS, že by se během 5 dnů přemístila? No nic, jedeme dál… Týden po špitále opět bolesti, verdikt zkracuje se mi čípek. Mám ležet, ale nejhorší jsou ty myšlenky na všechno možný a malou stále necítím a to jsem ve 20 tt. Viděla jsem ji před 3 dny a byla v pořádku, ale stejně… Za 14 dní mě čeká II. screening a kardio. Tři dny jsem v pohodě a pak mě přepadne taková úzkost, která se mě drží :(


Reklama

Reakce:
 
Kelliee
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 31.03.18 13:39

Tak s tou placentou nevím, ale pro uklidnění, já v prvním těhu cítila pohyby až tak od 22tt. Rozhodně to bylo po 2. screeningu, protože jsem to s MUDr. řešila. Prý to není nic neobvyklého.
Jinak sama vím, jaké to je mít problémy od 2. trimestru. Velké problémy. Vždy jsem záviděla kamarádkám těhulkám, jak si po odeznění nevolností a negativním 1. screeningu užívaly těhotenství po kavárnách.

Moc ti přeju co nejpohodovější zbytek těhotenství :srdce:

 
LaEllaX
Kecalka 359 příspěvků 31.03.18 13:39

Já u prvního i ted u druhého těhotenství cítila pohyby až tak ve 21. týdnu. Takže klid. Třeba to předtím ani pohyby pořádně nebyly ;) Hlavní je, že na UTZ bylo mimčo v pořádku. Teď odpočívejte a bude to jistě dobré :hug:

 
KKatka23
Echt Kelišová 7621 příspěvků 31.03.18 14:11

Ty pohyby jsou hrozně individální - s první dcerou jsem cítila od 20tt, ale jen málo, tak dvakrát za den třeba. Druhá byla kopálistka, ta furt se hemžila, celý břicho se mi furt třáslo a teď mám malou natočenou tak blbě, že ji sice cítím, ale jen trochu, kope furt jen dovnitř prostě a to jsem 24tt :nevim: nechcete si pořídit angel sounds? já teda to moc nemám ráda, ale teď už je mimčo větší, tak srdíčko tam zachytíte určitě hezky a aspoň vás to uklidní…lepší jak panikařit ;) jinak bohužel - těhotenství nemá každý bezproblémové, tak poslouchejte doktory, dodržujte klidový režim a budu moc držet palce, při troše štěstí prcka donosíte do nějakýho trochu slušnýho týdne, však už jste za půlkou ;)

 
Anonymní  31.03.18 18:17
@Kelliee píše:
Tak s tou placentou nevím, ale pro uklidnění, já v prvním těhu cítila pohyby až tak od 22tt. Rozhodně to bylo po 2. screeningu, protože jsem to s MUDr. řešila. Prý to není nic neobvyklého.
Jinak sama vím, jaké to je mít problémy od 2. trimestru. Velké problémy. Vždy jsem záviděla kamarádkám těhulkám, jak si po odeznění nevolností a negativním 1. screeningu užívaly těhotenství po kavárnách.Moc ti přeju co nejpohodovější zbytek těhotenství :srdce:

Přesně tak. Moje představa byla také jak z pohádky. Budu chodit do práce, procházky atd a nakonec už ležím měsíc na neschopence :)

 
Anonymní  31.03.18 18:20
@KKatka23 píše:
Ty pohyby jsou hrozně individální - s první dcerou jsem cítila od 20tt, ale jen málo, tak dvakrát za den třeba. Druhá byla kopálistka, ta furt se hemžila, celý břicho se mi furt třáslo a teď mám malou natočenou tak blbě, že ji sice cítím, ale jen trochu, kope furt jen dovnitř prostě a to jsem 24tt :nevim: nechcete si pořídit angel sounds? já teda to moc nemám ráda, ale teď už je mimčo větší, tak srdíčko tam zachytíte určitě hezky a aspoň vás to uklidní…lepší jak panikařit ;) jinak bohužel - těhotenství nemá každý bezproblémové, tak poslouchejte doktory, dodržujte klidový režim a budu moc držet palce, při troše štěstí prcka donosíte do nějakýho trochu slušnýho týdne, však už jste za půlkou ;)

Mám ho objednaný, tak doufám, že mi taky pomůže :palec: a děkuji za podporu.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Pouze pro plnoleté! Junckerovu líbačku se Zemanem by ocenil i Brežněv

Videa zpitého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera v průběhu... číst dále >

Otravy ve Varech: Něco je shnilého ve městě varském, ale voda to prý není!

V pořadí již 53. ročník karlovarského filmového svátku je za námi, hořká... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >


Reklama