Od kdy čaj a jaký?

922
7.3.06 09:54

od kdy čaj a jaký?

Ahoj holky,
chci se zeptat, od kdy jste dávali svým mimčům mezi jídlem ještě čajík. Našemu malému je něco málo přes 2 měsíce a myslím, že žádný ještě nepotřebuje. Je kojený, ale kokrmujeme. Já totiž v tv slyšela, že i takhle malé děti by měli dostávat čaj a to je podle mě blbost. Chci ho Jiříčkovi zkoušet dávat tak od ukončeného 4. měsíce a používat jen např. heřmánkový, šípkový…nebo jen převařenou kojo vodu.
Co vy na to? A jaké čajíky používáte, případně jaké množství za den?
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

440
7.3.06 09:59

Já jsem začala dávat pití až když jsem dávala příkrmy. Skoro do 7m jsem plně kojila, takže až od 7-mi měsíců. Jenž Vojtík mi odmítá jakýkoliv čaj, dokonce i oslazený, takže kupujeme od Hami šťávičky.

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
7.3.06 10:16

Pokud ti pravidelne cura, tak urcite caj nepotrebuje a staci mu tekutiny jiz podavane (MM nebo UM). Jediny problem, ktery te potom potka, bude naucit ho caj nebo stavy pit. S tim byvaji velke boje, ale da se to naucit.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
7.3.06 10:20

Ahoj, já myslím, že MM mu stačí. Nicméně, jak tu už někdo psal, pak je někdy problém děti naučit pít něco jiného… to je bužel náš případ. Přesto, že jsem čaj nabídla již v 6 týdnech, jsem stále núspěšná a to je malé za 14 dní rok!!! :( :( :( Jsme stále jen na MM(co se tekutin týká, občas se milostivě napije dvou hltů z obyčejné skleničky..) Ziza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
7.3.06 10:20

Ahojky!

Do 6 měsíců jsem plně kojila, pak až jsem začala dávat čaj s příkrmy. No od začátku mi nechtěla pít. Začínali jsme s 10 ml za den, teď mi vypije asi 2-3 dcl za den. :roll: A pije pouze a výhradně jablečno-meduňkový nápoj Hipp, což mě trápí, je to sladké…No ještě, že nemáme aspoň láhev. Někdy i třešňový sáčkový čaj od Megafytu, ten pěkně voní, nechám ho luhovat méně, aby nebyl kyselý, nesladím ho. Ale je až pro starší děti - od 6. měsíce.

Nejlepší je prý obyčejná kojenecká voda, ale neznám žádné mimi, které by ji pilo. Jinak těch čajů je velký výběr, v lékárně ti poradí. :D

Ale myslím, že ve dvou měsících, i když přikrmujete, ještě pít čaje nemusíte. Dost tekutin je v mlíčku :D
Raději se poraď s lékařem.

Pití zdar!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
7.3.06 10:24

berca:ted nechapu proc dokrmujes kdyz kojis??
ja kojila plne5mes. a pak daval prikrmy, caj mi vubec nechtel a ani ted moc ne jen kdyz ma doopravdy zizen tak pak neco vypije, zkousel jsem snad vsechny prichute sťáv tak nakonec zvitezila ta bylinkova od Hami a caj davam ted granulovany taky bylinkovy,ty ovocne mu nechtunaji.(ma8,5m)caje jsem zkousel tak od pul roku ale stejne to nechtel a chtel jen MM :lol:
neni treba spechat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
7.3.06 10:33

pokud kojíš, určitě čaj nepotřebuje, zbytečně bys zatěžovala ledviny.
můžeš začít zkoušet až od prvních příkrmů od začátku 7.měsíce, bude asi trvat než si zvykne. Já jsem udělala blbost a rvou koupila čaje od Hippu-granulované a sladké-brrr:( a už ho to nemůžu odnaučit:((( a podobně jako Andílek mi ted Vítek pije jen meduňkovo-jablečný čaj.
Já bych už podruhé dala jen čistou vodu, později nějaký bylinkový, či ovocný, ale sypaný, bez cukru. a se šťávama taky opatrně, chce to hodně ředit. Dávám švestku, když má Vítek zácpu.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
601
7.3.06 11:24

OD KDY ČAJ?

BERČO,

mně doktorka řekla, že i když jsme téměř jen na UM, čaj dávat nemusím, tekutiny má Míša prý dost i v UM. Jedině prý v případě, že by bylo extrémní vedro nebo byl nemocný (teploty). Taky mi to ale vrtá hlavou, protože na www.porodnice.cz v laktační poradně pí Procházkové jsem četla, že když je dítě na UM, nějaký ten čajík by byl vhodný. Takže - nevím… Budu se ale zatím držet své doktorky, protože Míša čurá vydatně a myslím úplně normálně a dehydratovaně nevypadá.

Pokud by tuto diskusi četl někdo, kdo je jen na UM, ráda si přečtu jeho (její) názor a zkušenost.

Monika+Michal 3 měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.3.06 11:53

Ahoj!

Taky nevidím důvod, proč čaj zavádět. Mlíčko od maminky úplně stačí.
Pokud je mimi nemocné nebo jsou vedra, je dobré dávat pít předního mléka častěji.
Já jsem malému začala nabízet jiné pití (vodu), až když jsme začínali s příkrmy, tzn. po ukonč. 6. měsíci. Opravdu pít ale začal až kolem toho devátého. Až do teď, kdy je mu skoro 22 měsíců, pije téměř výhradně čistou kojeneckou vodu. Občas má doma trošku čaje. Šťávičky snad ani nepil. Nejvíc mu opravdu chutná ta voda. Věřím, že kdybychom ho hned naučili na něco sladšího, tak by vodu nepil, ale dneska, i přesto že ochutná něco sladkého (k pití), voda mu pořád chutná. Večer před spaním dostává Nutrilon.

Nepřihlášená Žížalka

• Nahlásit
  • Citovat
1180
7.3.06 12:05

Ahoj, tak já napíšu něco také pro Monique. Naše malá byla první 2 měsíce na MM s dokrmováním. Pak už jen na UM. Narodila se ve velký vedrech, takže Dr. nám řekla, aby i jako malinké mimino, když nemá dost MM, dostávala čaj. Ale tak jen 2-3 lžičky několikrát denně. Když vedra skončily, nedávala jsem jí už čaj. S příkrmy jsme naplno začali až tak kolem 5-tého měsíce. Čaj mi moc nechtěla, ale pak byla nemocná a měla 2 dny horečky a čaj pila vydatně a sama. Od té doby s tím už nemáme problémy. Jelikož už baští převážně hustí příkrmy, má také větší žízeň a pití sama vyžaduje. Nejdřív čaje vypila tak 100 ml a dnes, kdy má téměř 8 měsíců, vypije tak 300 ml za den. Dělám jí různé čaje, instantní - ale tam dávám jen poloviční dávku čaje do vody, aby to nebylo moc sladké, a taky dělám klasické bylinkové sáčkové (dětské čaje), dnes je pije i bez přislazování. Ovocné šťávy jí taky občas dám, ale ředím to 1:1, protože je to jinak dost sladké a husté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
7.3.06 12:39

Ahojky, my jsme na UM od 1měsíce a dáváme čajík od hippu pro klidné bříško.Myslím že ty čaj ještě dávat nemusí, pokud čurá a bezdůvodně neplače tak není potřeba.Jestli má mimi žízeň poznáš o podle suchých rtíků a propadlé fontanele. Při kojení by měl dostávat dost tekutin z předního mlíčka,,,,,,,,ale jestli chceš můžeš ti zkusit......pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.3.06 12:48

Ahoj Berco,

já bych se čajíkům zatím vyhnula, na to je ještě spousta času. U nás v republice je to, zdá se jedna z těch železných tradic- dávat čaj už novorozeňatům(co já jsem si vyslechla :? ) a sázet na nočník už ve 4 měsících :)
My jsem s nemléčnou tekutinou začali tuším kolem osmého měsíce(odstavovala jsem Jakuba ve třinácti měsícich) , ze začátku stejně moc nechtěl. Ideálu pití čistě vody jsem nedosáhla :wink: , ale teď zcela bez problémů pije bylinkový čaj( dětský od Sluneční brány nebo dětský sypaný od Miloty) nebo hooodně nařeďěnou ovocnou šťávu bez přídavku cukru.

Veru

• Nahlásit
  • Citovat
1436
7.3.06 13:18

Andilek moj syn pije za:,–(ne len kojenecku vodu, chuti mu, vypije tak 300ml denne (este je docela dost kojeny). S tekutinami sme zacinali po 6m vodickou a pil ju z flasky od jupika. Od cca 7m pije len z poharika (obycajneho), vonku sa napije aj z netecuceho Aventu.
A z okolia poznam dost deti, ktore piju „len vodu“.
Nic ine pit nechce a nemam pocit, zeby mu to nejak skodilo :-)
Aj celu zimu sme prezili na vodicke, ziaden cajik nevyzadoval a nechcel.
Ten tresnovy od megafitu je dobry, z toho si obcas cucol.
Berca ja by som cajiky zatial nedavala. Myslim si, ze ked ma mimi smad, tak vypije aj cistu vodu (ked k nej ma pristup). Ale aj s tou vodickou by som postupovala opatrne po lyzickach, aby sa vam este neznizila tvorba tvojho mliecka.
Nic moc nie su granulovane cajiky, tam je zvycajne 95% sladidla a 5% nejakeho cajoveho extraktu, latky proti hrudkovaniu a pod. A ked sa dava este z flasky, tak to casom nie je dobre na zubky.
Na harmancek pozor, to je silny alergen, toho by som sa vyvarovala. Megafit ma prave tie cajiky bez harmanceka (az na jeden druh), mala som aj od Lerosu nejaky na dobre sny, ale ten sa moze len raz denne. Inak je dobry aj feniklovy s tym by problemy byt nemali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
7.3.06 13:30

Andílku,
tak Anička je exot :lol: - pije jen kojeneckou vodu (cca 300 ml denně). Nic jiného nechce. Zkoušela jsem různé ředěné šťávičky. Jinak ji taky ještě kojím :wink: .
Pá Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.3.06 15:04

Ahoj Berco,

nam doktorka vyslovene rekla, ze dokud kojim, neni caj treba ( babicky nechapaly ), ale kdyz jsem presla na UM, je potreba tekutiny doplnovat detskym cajem. Ja jsem dala prednost neslazenemu caji ( obycejny detsky bylinkovy caj v saccich ). Jakmile si dite zvykne na slazeny, obvykle jiny nechce. Pozdeji, tak kolem pul roku, jsem mu zacala nabizet na piti i kojeneckou vodu, ta mu moc chutna a ted uz ji pije misto caje uplne. Poradil mi to lecitel, ke kteremu chodim ( da se rict, ze mi zachranil zivot, od te doby mu hodne verim ) s tim, ze ted at pije vodu a az bude vetsi, muzu obcas pridavat i slabsi cerny caj. Bylinkovy caj moc nedoporucuje, protoze bylinky jsou svym zpusobem drogy a proti ovocnym a zelenym je i u dospelych. Ale kazdopadne hlidat pitny rezim u deti je vic nez nutne. A kdyz uz jsou suche rty a propadla fontanela, je pozde - to uz je znamka dehydratace.
Vlasta

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama