kolik má vypít tekutin?

287
6.3.06 20:31

kolik má vypít tekutin?

ahoj mamči,

mám dotaz, Terezce bude 16 měsíců, a do 14ti měs odmítala pít z hrníčku. Nešlo jí to, tak jsme to jen postupně zkoušely a teď už pije dobře. Jenže pije míň, než z flašky. za den vypila i 3× 250 a v noci často ještě flašku. Pak jsme dávaly taky mlíčko a to vypila v tak 2× 210 ml, takže jsem měla z pitného režimu radost. Do hrnečku od Nuku se ale vejde necelých 200ml a to jsem ráda, když za den vypije 2. Mlíko tedy pokračujeme 2× cca 200 ml. Takže v průměru 750ml denně tekutiny. Je to ok? Co myslíte?

Díky moc
mějte se krásně
Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

99
6.3.06 20:57

Ahoj Nenicko,

tohle téma je mi důvěrně známé, tak si dovolím reagovat. Naše skoro dvouletá dcera měla vždy problémy s pitím. Z flašky se nikdy nenaučila pít (byla a je stále kojená). Tak jsme zkoušeli hrnečky s různými pítky, různé druhy nápojů, no byly to nervy! :(

Ale abych se dostala k tomu podstatnému. Batole by mělo přijmout za den asi 100 ml tekutin na 1 kg své váhy. Čili pro naši dcerku to znamená zhruba 1200 ml tekutin. Myslí se tím veškeré přijaté tekutiny (voda, čaj, šťávy, polévky, šťavnaté ovoce, MM nebo UM, tekuté jogurty, kaše…)

Ne vždy se nám podaří tolik tekutin do ní dostat, ale snažíme se, co to dá.
Jsou dny, kdy vypije dost málo a já jsem z toho zoufalá. :cry: Ale zácpou netrpí, vypadá spokojeně a pěkně prospívá, tak se smiřuju s tím, že z ní nikdy velký pijan nebude. :wink:

Lendula + téměř 24-měsíční dcera + 31.tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
6.3.06 21:30

Ahoj Lendulko,

díky za reakci, jestli správně počítám, při 11ti kg by měla Terda vypít 1100 ml tekutin. Docela jí jede mlíčko - dáváme Bifidus od Nestlé (to v plechovce)a střídám to se sunarem .. vodu do ní moc nedostanu jen když přidám trochu šťávičky, a to můžem jen hruškovou od hippu, po všem ostatním se osype.
Takže já budu dopřávat mlíko, to vyžahne bez řečí a s vodou holt budu prudit a prudit… :D
moc díky!
Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
6.3.06 22:04

Ahoj,
uvádí se, že by dítko mělo vypít 100-150ml tekutin (včetně polévky) / na 1kg váhy / den. Máme 14 měs. rošťáka ( 11kg ) a musím potvrdit, že toto množství s přehledem vypije, ale pouze z lahvičky s dudlíkem! Marně se ho snažím přeučit na nekapající hrnek od Aventu - to raději pít nebude. Pití z klasického hrnku Nuk s hubičkou ho baví víc, ale mnohem větší zábava je cvrndat pití po bytě. No a normálně pít z hrnečku jakžtakž zvládá za mé asistence, ale teče nám to všude, takže se taky moc nenapije. Tak nám asi nezbývá, než pít přes dudlu asi do puberty :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
6.3.06 22:40

Ahoj
kdybych mela brat, jak je to psane v knizkach, na1kg=100ml tekutin, tak to jsme asi pod prumerem. Tak jsem to zacala resit tim, ze kdyz se den min! 6vycura tak je to dobre. To se vzdycky vycura vic. Na spani pouzivame porad plenku ve spanku to nezvladame. Tak bych to spis pocitala na to curani, protoze piti je u nas taky trochu problem.
Kac+H

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
9.3.06 19:34

Ahojky,zkus se mrknout tady,docela podrobně rozepsáno..http://www.mojedite.cz/article_detail.php?id=147

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
9.3.06 20:12

Ahojky, díky moc, teď to fakt hlídám a dostaly jsme se na 900 ml cca. což je při jedenácti kilech ještě podprůměr, ale půjdu na malou s brčkem a zkusím ředit další druhy šťáv. Bohužel ještě v 11cti měsících se mi po většině vyzkoušeném osypala. Teď docela dobře dopadla ta hrušková šťávička, tak zkusim další, abych ji zlákala na dalších příchuť :)

čauky
Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
9.3.06 20:17

Hlavně si dávej bacha na takové Jupíky apod…některým to nic nedělá,ale sestra je dětská lékařka a říkala, že se po tom děti hodně osypou, že to není vůbec vhodné pití…taky jsem slyšela a u naší Terky to teda funguje, že děti,pokud je nezvykáme na sladké od malička,tak je jim jedno co pijí,ještě tak moc nerozeznají chutě,ale pokud už jednou začnete dávat sladké,tak asi moc pít neslazené nebude…Tereza mi zatím pije neslazené,slazené, no prostě všechno,spíše mám teď problém, že jsem jí začala dávat 150 ml lahvičku s čajíkem na stolek,ať si sama vezme až bude mít žízeň,jenže ona ji popadne,leze po čtyřech s ní v zubech a do 5 minut ji má stáhlou a když ji doplním,tak to samé…se divím, že se z toho ještě nepoblinkala a že není přepitá :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
9.3.06 21:19

Marinko,

neboj, o Jupících ani neuvažuju. S osypáním po různých druzích jídla i pití jsme si opravdu zažily už hodně, takže jsem fakt ostražitá. Cokoliv od hami = průšvih, takže se šťávičkami jsem začala právě u Hippu. hodně ředím, v podstatě to má jen lehkou příchuť, sladké to není, nemůžu si Terdu zmlsat, je pěkně vyčůraná :D

díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama