Večerní krize,plačící miminko :(

927
6.3.06 13:34

Večerní krize,plačící miminko :(

Ahoj Holky,

potřebuju poradit máme 3 týdeního+3 dny chlapečka a večer máme takovou krizi.Začne to uderem 21 hodiny Domísek strašně pláče a nevíme jak ho utišit…Trpí moc na prdíky takže zkoušíme,masáže,čajíky,
kapičky,teplé na bříško a už došlo i na rourku,ale i tak pláče :( chováme povídáme zpíváme,ale prostě nic nefunguje :( trvá to až do půlnoci a pak je tak unavený že usne :( zkoušela jsem i znovu přiložit prso jestli nemá ještě hlad,ale nemá.Když už se nám ho podaří utišit když dostane dudlík tak usne umně v náručí,ale chvilkama uplně rozhodí ručičky a začně šíleně plakat…přijde mi jako by měl nějaký zlý sen a ten ho vždycky probudil???Nevíte v čem by mohl být problém??? Jsme zoufalý…

Markétkaa a Domísek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

37
6.3.06 13:40

Večerní krize,plačící miminko

Ahojky…moc ti neporadim…ale zkus maleho pevne zavinout do zavinovacky nebo deky i s rucickama,prestane se lekat a mozna se i rychleji uklidni…preju hodne trpelivosti,budeteto muset nejspis vydrzet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
6.3.06 13:40

Ahojky,

tak to známe… :roll:

Jedná se patrně o tříměsíční koliky, ty se takto projevují… Zkus si ještě přečíst můj článek na toto téma, třeba ještě něco objevíte…

https://www.emimino.cz/modules.php?…

Jinak - je to hloupé - ale po 4.měsíci tyto problémy obvykle ustávají…

Tak se držte !

Peťula + Pavlík 9měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
6.3.06 13:42

Ahoj,

co takhle slýchávám od kamarádek, dělá to hodne detí. Moji oba kluci v tomhle věku meli takhle večer podobné krize :-(

pomáhalo chování a klidne jsem je nechala spát u mě v náruči. Na kubíka nám potom fungovalo dát ho spát na břicho )vím vím, nemá se to…). On na tom břiše byl víc zafixovanej nebo jak to napsat a nerozhazoval ty ručičky (ty trhavé pohyby ho budili). Ptala jsem se na to dr. a ta řekla, že to je nezralostí nervové soustavy a že to ty děti opravdu budíí, vyleká. U Matěje nám pomohla rychlozavinovačka a spaní v košíku. Potřeboval mít kolem sebe málo prostoru. Kubu jsme dávali spát třeba do tašky od kočáru (na dovolený, místo cest. postýlky) a zjistili jsme, že tam líp spinká.

JInak si z toho nic nedělej (no, mně už se to lehko říká, ale prožili jsme to), přejde to samo. Někdy jsou ty detičky tak moc unavené, že nedokážou zabrat, mají hlad a nemají sílu pít a je to takový kolitoč. Tvoje miminko je ještě malinké, dej mu čas a dělej to, co dělá dobře jemu.

Jinak prdíky - u 1. syna jsem nic nedávala, ale u Kubíka jsem nevydržela ado 3 měsíců byl na sab simplexu - moc mu pomáhal.

martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1770
6.3.06 13:45

Marketko - myslím že je to ventilace nastřádaných dojmů. dělá to tak hodně dětí - prostě večer pláče a nepomáhá nic. Pokud mu - jak říkáš - nic nechybí a myslíš si že i bříško je v klidu, tak prostě musíte čekat, až to přejde.
dcera měla svou dvouhodinovku od 18-20, neteř od 20-23, sestřenčino mimi začíná úderem večerních zpráv a končí taky ve 23…
Naši malou to přešlo kolem 4 měsíců, někdy pomáhalo přitulení na nahou pokožku - tělo na tělo, ale to taky většinou nefungovalo…

elda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
6.3.06 14:05

ahoj, neboj to je normální, mají to skoro všechny děti. Ony je ty ručičky samy často vzbudí, jak je rozhodí, tak ho pevně zavinuj i s rukama. Dětičky mají za celý den nastřádáno taky moc zážitků, takže jsou večer unavení a brečí, plus k tomu prdíky… u nás se to kolem druhého měsíce změnilo v podvečerní prudění-od 17 hod do koupání s ním nebylo k vydržení, bylo to nekonečné, musela jsem ho houpat a chovat, chodili jsme v tuto dobu ven v šátku až do 5 měsíců. Kolem půlroku to polevilo, už se lépe zabavil, začal popolézat dopředu, pak lézt a ted už je pohoda:) tak vydrž!
k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
6.3.06 14:13

Ahoj Marketkoo,
vím přesně jak se cítíš.Náš Kuba cca do 8-mi týdnů provozoval to samé.Padla 21.hod a začlo tóčo.Nejhorší bylo,že manža chodil z práce až v 1hod.v noci,tak jsem si to užívala sama.Chovala,masírovala,zpívala a pak už jsem nad ním jen brečela a připadala si jako neschopná bezradná matka.Jednoho dne,jako když utne a o bříšku a prdíkách nevíme.Chce to asi jen vydržet a doufat,že za pát týdnů bude líp.Mimi z těch prdíků musí vyrůst.Neboj,fakt se to zlepší.Za chvíli začne kopat nožičkama a prdíci budou lítat sami a bude vám všem fajn.Hodně síly a pevné nervy přejí

Yasmin+Kubíček 4 měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
6.3.06 14:20

Ahojky.
Este dnes si spominam, ako sme prve mesiace po porode uspavali na fit-lopte, to bol jediny sposob, ako ho uspat :-) vascinou zaspal rychlo, ale boli dni, ked ho nieco trapilo a neslo to a neslo.
Zaspaval pravidelne o 23,00 vsetci zhrozeny, ze kedy chodi spat 8O . No potom v noci mal taku 2 hodinovku, kedy proste nespal, spravidla od 2-4. taky isty rezim mal aj v brusku :-)
Nam skutocne pomohla ta fit-lopta a hudba ukludnujuca, kludne spievanie, alebo kazetak, do postielky sme mu davali moje tricko (aby citil mliecko). najlepsie fakt pevne zavinuty, ked nespal v rychlozavinovacke tak sa stale budil tymi rucickami a plakal.
A to ani netrpel na koliky.
Inak v izbe by malo byt okolo 18-20 stupnov, takze skor chladnejsie, nemalo by mu byt teplo.
Obcas nam zaberalo ked nam spal na hrudi a citil tlkot srdca, potom sme ho pomaly prelozili do postielke a tam spal, ale v polke noci sa stahoval k nam a spaval s nami.
Dnes zaspava sam a spi s 1-2 kojeniami celu noc v postielke :-) takze neboj, aj vy sa dockate, prajem ti vela trpezlivosti, pevne nervy, ked toho bude na teba vela, tak radsej daj maleho manzelovi na chvilku a troska si zarelaxuj, prejdi sa, daj si sprchu, oddychni si.
Aspon mne to pomahalo prezit tie prve dni a noci.
Prajem vam, aby nieco zabralo a chlapecek sa skludnil!!! Je to hodne narocne, ked babetko place a nevieme mu pomoct :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
6.3.06 14:29

Marketko,
my to meli take. Uz je to lepsi. vypozorovala jsem, ze plac nastaval ve dnech, kdy bylo prilis mnoho podnetu - navstevy, dlouhe vylety, nespani… Kdyz Stella spinkala pekne i pres den, vecery byly klidnejsi. myslim, ze u nas to bylo zpusobeno tim, ze se ji moooooc chtelo spinkat, ale nemohla zabrat. Fakt je ten, ze u nas ten rev trval max. 15 minut, pak usnula. Neporadim, jen abys vedela, ze v tom nejsi sama…

Nicol a Stella 9 tydnu

PS:Pusinku Domiskovi:)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
6.3.06 14:32

ahojky

bohužel i u nás to bylo pravidlem a nic nepohomhlo… časem to přešlo… kecám že nic. pomohlo nošení v šátku ale ani to nebylo stoprocentní… koliky jsme měli ukázkový, ale fakt to přešlo:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.3.06 14:36

Marketkoo, Domisek je jeste malicky, neumi se vyrovnat s tim, ze uz neni u Tebe v brisku. Casem, tak do 3 mesice se to urcite zlepsi. Ondra mel v jeho veku skoro bych rekla celodenni a ne jen vecerni krize/ noci nastesti sly/. Zatim mu zkus nejak nasimulovat pobyt v brisku, treba se to zlepsi.
Nam pomahalo:
1. stoceni do klubicka v naruci +sedet na gymballu a houpat
2. houpani ve vajicku
3. pusteni fenu nebo vysavace v mistnosti/ zni to divne, ale udajne to simuluje huceni krve v cevach, na ktere bylo dite zvykle, a nam to fakt nekdy pomohlo/
4. satek jestli mas
5. nekomu pomahalo i pevne zavinuti a hlasite ššššš v pravidelnem intervalu+ dudlík
Treba Vam neco z toho zabere a kdyz ne tak ver, ze to neni naporad a OPRAVDU jednou prejde

• Nahlásit
  • Citovat
6429
6.3.06 14:36

Asi už je těch podnětů moc a má toho dost = v ten moment by měl vlastně spát… je moc přetažený tak ani pak neumí usnout.. zkuste nějak upravit režim, aby třeba koupání a poslední mlíčko bylo dřív a šel dřív spát…

Ale obávám se, že u takového prtěte je to ještě marná snaha… v tomto věku Eliška chodila „spát“ také až kolem 22h.. dřív to nešlo… musela se to naučit… během dne měla jen dvě dvacetiminutovky = večer to byl děs…
takže míč a hopsání či šátek… vše pevný úvaz…

když se naučila spát, tak při takovýchto projevech jsme ji pak dávali fakt spát dřív, protože už toho na ní bylo moc… sice vstávala dřív, ale prostě se nám to nedařilo přetočit dle našich potřeb :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.3.06 14:38

Ahoj,
necetla jsem, co Ti radi ostatni, takze se mozna budu opakovat..
My jsme take mely toto obdobi. Ja jsem si myslela, ze mala breci hlady. Ze mi vzdy navecer dojde mleko:-) Ale byly to asi jen prdochy. Zabiralo nosit, nebo poskakovat na tom velkem mici…treba hodinu, nekdy i vic. Trvalo to asi mesic a ted uz je to dobre:-)
Preji hodne energie a trpelivosti
Klara

• Nahlásit
  • Citovat
228
6.3.06 14:45

Marketo,
uvidíš po šestinedělí se malý s tím pláčem v noci zklidní i když prdíky opravdu budou ještě ty 3 měsíce přetrvávat. U nás na noční „řev“ v šestinedělí pomáhal baby vak. Střídali jsme se s manželem, mimi je tam stočeno do klubíčka, kolínka k bříšku. Jinak si nech u dr. určitě napsat sab simplex (je jen na předpis) a dávej ho mimi před každým kojením. Nejedná se o návykový lek, nevstřebává se do krve, pouze prochází střevy.U někoho má vliv i protiprdíková dieta maminky.
Hodně výdrže přeje Apolena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
6.3.06 14:59

ahoj,

nam zabralo „zakurtovat“ do zavinovacky a nosit a houpat. V zavinovacce byt porad - behem dne (zavinovacka + prikryvka), v kocarku i v noci (zavinovacka + deka + prikryvka a poradne vyvetrat pokoj).
Proste nasemu Vojtikovi delalo na brisko moc dobre mit ho v teplicku.

Po 6-ti tydnech jsme meli po kolice.

Pevne nervy!
Inka + Vojti 9tydnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama