OD KDY ČAJ PRO DOSPĚLÉ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maleva
Stálice 64 příspěvků 14.09.09 19:39
OD KDY ČAJ PRO DOSPĚLÉ?

Ahojky!Malému už brzy bude rok. Od kdy se tak můžou používat ovocné čaje, třeba zn. Pickwick aj.? Děkuji

Reakce:
Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 14.09.09 19:49

já jsem dávala od roka ovocné..

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 14.09.09 20:00

No u nás se razí pravidlo, že normální černý čaj nebo pravý ovocný je bez problémů, ale ten granulovaný bych fakt nedávala ani z donucení. To je jen bílý cukr a chemie. Pickwick nebo Teekanne má široký sortiment, jinak sypaný čený nebo rozumný sypaný ovocný je taky v pohodě. Jen bacha na černé čaje s ovocnou příchutí :?

vulpes
Kelišová 5053 příspěvků 14.09.09 22:08
janine24 píše:
No u nás se razí pravidlo, že normální černý čaj nebo pravý ovocný je bez problémů, ale ten granulovaný bych fakt nedávala ani z donucení. To je jen bílý cukr a chemie. Pickwick nebo Teekanne má široký sortiment, jinak sypaný čený nebo rozumný sypaný ovocný je taky v pohodě. Jen bacha na černé čaje s ovocnou příchutí :?

Janine, proč bacha na ty ochucené černé? To mě zajímá, pro sebe je používám hodně, i ochucené zelené. Myslela jsem, že to je vpoho, že jen do čaje je přisypán základ ovocného čaje (ibišek, šípek, jablka, pomeranč. kůra…) + nějaké ty bylinky a kytky (heřmánek, chrpa,…) a třeba něco navíc (kakaové slupky, kuličky pepře, pražená rýže…)
Na co si mám teda dát pozor případně u dítěte?
 Dík

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 15.09.09 08:06

Tak ten cernej ovocnej by me taky zajimal proc pozor? 8O

A jinak my taky tak od roka uz davame normalni ovocne caje co pijeme s manzelem (mame nejake pickwick, teekanee, a par sypanych).Jenom pri nemocech delam bylinkovy.
A zeleny bych diteti asi nedavala vubec (ani tomu svymu petiletymu), pac ty maji povzbuzujici ucinky a toho se trochu bojim, ze by je to moc rozhodilo.

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 15.09.09 08:31

Tak my taky od roka,dáváme ovocný čaje,s černým jsem opatrná,aby prcek neměl zácpu a se zeleným jsem taky opatrná kdysi jsem někde četla,že by se neměl moc často a ve velkém množství,že cosi obsahuje,tak dávám jen občas na prostřídání,gra­nulované nedělám,popř. dětské a nebo slabou šťávu. :wink:

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 15.09.09 08:35

Černý s ovocnou příchutí v sobě má většinou víc chemie než ovoce, takže proto. S ibiškem má spousta lidí problém a zrovna tak v případě ochucených zelených. Zelený s citronem většinou citron vůbec nepotkal, takže bych si radši do normálního zelenýho nakapala pár kapek citronu :wink:

anulinda
Povídálka 15 příspěvků 15.09.09 13:01

ja jsem davala klasicke caje sem tam uz od pul roku.ale jen mirne osladila.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Peče, vaří a skvěle vypadá: Rosická je největší trefou slavného fotbalisty

Radka Kocurová (37) je velmi prozíravá žena. Kromě toho, že s léty neztrácí... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >