Od kdy čočku?

386
22.11.06 10:37

Od kdy čočku?

Ahoj maminy, chtěla jsem se zeptat, od kdy může dítě čočku? Můžu mu už trochu přisolovat a vůbec kořenit jídlo? A jaký cukr dáváte místo hnusného obyčejného? Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1719
22.11.06 10:54

Ahoj,
já solím a kořením od roka (většinou bylinkama - majoránka a pod..) čočku používáme červenou (lépe stravitelná) asi od 10m a normální od roka (je dobré k ní přidat bobkový list při vaření - pak tolik nenadýmá)
sladím máloco, ale když tak čistý hroznový cukr (glukóza neboli dextróza) - mají ve většine supermarketů a ve zdr.výživě, , med nebo obilný sirup (koupíš ve zdravé výživě). Jo a ještě je granulovaná laktóza (v lékárně) - to je asi nejlepší sladidlo, ale je pěkně drahá

Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
22.11.06 12:49

Podepisuju se pod Klaris-to stejný,ještě přidávám sušený česnek(špenát a tak),solím malounko-teď jsme začli a červenou čočku zatím ještě mám.
Akorát bacha na ten med,sice je přírodní,ale zároveň je to silný alergen,protože je z pylu.My ho nesmíme do dvou let kvůli alergiím.
Tak jen tohle.Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
30.11.06 21:59

cocka

Ahoj, my cocku bastime asi od roka jako polevku, davam ji obycejnou cocku a rekla bych , ze vetry po ni moc nema. Basti i hrachovku a fazole, ty kupuju konzervovane v plechovce a obecne ji lusteniny moc chutnaji.
Korenime troskou soli, bylinkama, cesnekem, cibuli a taky trochou vegety ( je bez glutamatu, jen smes susene zeleniny)
Polly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
30.11.06 22:49

Já se chtěla zeptat, jestli nedělají potíže ty slupky, jako, jestli se tím dítka nezakuckávají. Já právě kvůli tomu luštěniny pořád odkládám a to na ně máme i s manželem hroznou chuť…
Nebo je nějak mačkáte a slupky vylovíte? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
1.12.06 12:57

slupky

Ahoj blanci, slupky od cocky nam zadny problem nedelaji, fazolovou polevku castecne rozmixuju, aby se tam dostala ta chut fazoli, ale mala basti fazole i s rajskym protlakem a nema zadne problemy. Stejne ty slupky vubec nestravi, jen projdou travicim traktem. Polly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama