OD KDY DÁVÁTE SIRUPOVOU ŠŤÁVU?

78
23.5.05 20:07

OD KDY DÁVÁTE SIRUPOVOU ŠŤÁVU?

Ahoj maminky :P
Od jakého věku dáváte vašim dětem místo čaje šťávu udělanou z normálního sirupu? Malému zatím dávám instantní čaj nebo Kubíka,má 11 a 1/2 měsíce.
Díky za odpovědi.
Ketty+Honzík :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5248
23.5.05 20:24

Ahoj ketty. ja mam holcicku 3 roky, a dodnes ji davam jen ovocny caj, nebo kubika, jupika, atd. Ale stavu bych ji asi nikdy nedavala, pripada mi ze je to dost chemicky upravovane, a jeste bych musela prevarovat vodu nebo kupovat neperlivou cistou vodu, to uz mi prijde lepsi ji udelat ten caj.
Jo pokud ale mas na mysli normalni domaci stavu delanou z ovoce, tak to je jine, ikdyz vodu bych zase asi prevarovala, nebo kupovala.
Mej se hezky
Lucie a Adelka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
23.5.05 20:28

Ahojky Ketty,

Matyášovi je 28 měsíců a šťávu jsem mu poprvé dala teprve nedávno a to jenom výjimečně. Taky se mi to moc nepozdává. Vodu sice máme O.K., takže převařovat nemusím (ani kupovat balenou), ale radši naředím nějakého džusíka nebo uvařím čaj.
Honzík se mi zdá ještě moc malinkej.

Katka, Matyáš a Filip

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
23.5.05 20:42

Holky díky za odpovědi :wink: .
Já jen že mi došel instantní čaj a doma jsem nic jiného neměla,tak jsem mu cvrkla do vody trochu sirupu :oops: .Pro jednou by se mu z toho nemělo snad nic stát :cry: .Ale pravidelně mu teda šťávu ze sirupu radši dávat nebudu :evil: .
Díky K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.5.05 22:58

No tak ja myslim, ze trocha stavy ve vode je lepsi nez nejaky ten jupik. Hlavne to bude min sladky a pripada mi to i mensi zlo nez instantni caje plny sukru. No, nas chlapecek pije jen vodu bez niceho, obcas mu ji prevarim, ale kdyz nei po ruce, ma normalni z kohoutku. Je mu 20 mesicu.

martina

• Nahlásit
  • Citovat
456
23.5.05 23:48

Podle novodobých poznatků ve výživě je voda k pití nejlepší. Já občas dávám Kubíka, ale strašně moc naředěného - cca 100ml kubíka a 200ml vody.
Vodu kupuji, ale ještě převařuji. Je tak daleko lépe stravitelná i pro dospělého člověka. Doma převařuji vodu i nám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
24.5.05 07:23

PRO SONKU -pomer 1:2 kubik s vodou neni „strasne moc“ naredeny :lol:
My redime cca 40ml kubika na 220ml vody :lol: :lol: :lol: :lol:

Jinak stavu bych taky asi nedavala! Ikdyz treba stava JUPI je udajne bez umelych aromat, ale cert se v tom vyznej. :?
Nas Kuba pije detsky caj (tusim od Megafytu), redeneho kubika a nebo sunarek (2 lzicky na 260ml)

A kdyz se nakouslo tohle tema - odkdy davate obyc dzusy? Premyslim, ze bych malemu naredila nejaky, samozrejme 100%, pomerancovy nebo jablecny dzusik, ale zatim jsem k tomu nenasla odvahu… :roll:

Eliska a Kubik (zitra 14m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.5.05 08:49

Taky netuším,kde Lucie2507 bere tvrzení,že voda se sirupem je strašná ale jupík klidně dává. Myslím,že složení jupíka a sirupu „Jupí“ /bez chemických aromat/ je stejná. A jak už tu někdo psal,voda se sirupem nebude tolik sladká!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
78
24.5.05 10:33

Holky díky :P
Jsem ráda,že to není tak hrozný prohřešek,když jsem dala malému pro jednou do vody sirup.Jupíka jsem mu ještě nedávala,mám dojem,že jsem nenašla na etiketě od jakého věku dítěte je vhodný.U Kubíka je to jasný,je to tam psaný.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5248
24.5.05 12:59

Mily anonyme, ja jsem nerekla ze jupika a kubika davam porad, ja tim restim to kdyz nahoudou dojde caj, a jsem nekde venku, tak to male koupim, a taky podotykam ze ji uz jsou 3 roky, jinak vzdy varim caj, od roka co jsem prestala kojit, pije jen caj, a nekdy jen vzacne jupika a kubika atd. jinak vzdy radeji kdyz uz chci davat dzus odstavim cerstve jablicka,pomerance atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
24.5.05 13:03

Já šťávu dávala asi od necelých dvou let,ale jen kojeneckou vodou.
Jinak dávám jupíka a malej miluje pití s brčkem.
Kelinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
24.5.05 13:03

Oprava:jen s kojeneckou vodou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
24.5.05 14:03

Myslím, že sirup není zas taková hrůza. Dávám ho od 2 let. Kupujeme sirup YO ve skleněné lahvi. Je bez umělých aromat a konzervačních látek. Je asi v 6ti příchutích. Voní a chutná velmi dobře. Lahev stojí kolem 55,– Kč. Dost to ředím, takže to nepijeme tak sladké jak je na návodu.:-) Vodu kupujeme buď balenou nebo převařujeme. Ráda pije i heřmánkový čaj a občas koupím Kubíka, který už nemá moc v lásce nebo Jupíka v krabičce s brčkem. Ředěné ovocné džusy jsem začala dávat někdy po roce. Pozor, spousta z nich obsahuje konzervanty a barviva a některé jsou slazené umělým sladidlem. Třeba Jupík, Figo a Bájo v lahvičkách s pítkem klamou vzhledem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama