Od kdy jde dítě do předškolní třídy?

Anonymní
3.9.20 19:22

Od kdy do predskolni

Ahoj zrovna řešíme s kamarádkou předškolní třídu, jejímu synovi bude pristí rok v listopadu 5let, že bude předškolák. az ten další rok, a ne teď za rok v září. :lol: ona se hada že bude předškolák od září příštího roku ale to se mi zdá jako blbost děkuju za vysvětlení :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22509
3.9.20 19:25

Predskolak bude az ten dalsi rok. Deti musi dovrsit 5 let k 31.8., aby od 1.zari mohly byt predskolaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60511
3.9.20 19:31
@Anonymní píše:
Ahoj zrovna řešíme s kamarádkou předškolní třídu, jejímu synovi bude pristí rok v listopadu 5let, že bude předškolák. az ten další rok, a ne teď za rok v září. :lol: ona se hada že bude předškolák od září příštího roku ale to se mi zdá jako blbost děkuju za vysvětlení :lol:

Aby byl předškolák, musela by zadat výjimku, protože dítě předškolák musí do posledního srpna roku 2021 dosáhnout věku 6 let.. To on nesplňuje.. Řešila jsem minulý rok, kluk je narozen 28.8. 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26668
3.9.20 19:31

Takže chlapeček je listopad 2016 (pokud dobře počítám) tzn., že v září 2022 bude předškolák. Dětem musí být 5 let nejpozději 31.8. daného roku, aby ten rok byly předškoláky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4321
3.9.20 19:54

Predskolak musí v září už mít 5 let (páté narozeniny nejpozději do konce srpna daného roku). Když kluk kamarádky má narozeniny v listopadu, toto září má 3 roky, příští září 4 roky a až to další bude mít 5, takže bude predskolak. Školy a školky vždy počítaji věk k 31.8. Takže když se ti dítě narodí posledního srpna, půjde do školy o rok dřív než dítě, co se narodí prvního září. (Odklady a předčasné zaškolení teď do toho motat nebudu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
3.9.20 20:05

Všem děkuji takže mám pravdu já přesně tak ji to říkám taky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
3.9.20 20:11
@martina.se píše:
Aby byl předškolák, musela by zadat výjimku, protože dítě předškolák musí do posledního srpna roku 2021 dosáhnout věku 6 let.. To on nesplňuje.. Řešila jsem minulý rok, kluk je narozen 28.8. 😂

když je narozený 28.8. tak od 1. záři je hned předškolák, ne? Takže v čerstvých 6ti let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5372
3.9.20 20:30
@Anonymní píše:
Ahoj zrovna řešíme s kamarádkou předškolní třídu, jejímu synovi bude pristí rok v listopadu 5let, že bude předškolák. az ten další rok, a ne teď za rok v září. :lol: ona se hada že bude předškolák od září příštího roku ale to se mi zdá jako blbost děkuju za vysvětlení :lol:

Nechápu proč tohle tolik lidí pořád nechápe :lol: Školní rok se počítá od září do srpna, predskolakovi musí být nejpozdeji v srpnu 5 aby od září mohl být předškolákem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
3.9.20 20:38
@martina.se píše:
Aby byl předškolák, musela by zadat výjimku, protože dítě předškolák musí do posledního srpna roku 2021 dosáhnout věku 6 let.. To on nesplňuje.. Řešila jsem minulý rok, kluk je narozen 28.8. 😂

Predskolak snad do posledniho srpna musi dovrsit 5 let a ne sest. Sest do posledniho srpna je od zari skolak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7902
3.9.20 20:42
@Veru1987 píše:
když je narozený 28.8. tak od 1. záři je hned předškolák, ne? Takže v čerstvých 6ti let.

Ano.Ja mam dítě narozené 31.8.2015 a od září je predskolak. Jeho kamarád narozený o měsíc později predskolak ještě není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7902
3.9.20 21:29
@Yorkmut píše:
Predskolak snad do posledniho srpna musi dovrsit 5 let a ne sest. Sest do posledniho srpna je od zari skolak.

Ona píše do srpna 2021, tzn. do příštího roku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
3.9.20 23:09

Pokud mu bude do 31.8. pět, bude předškolák. Pokud mu bude pět 1.9.,není předškolák.

Ale kamarádce takhle zařadili do předškolní třídy listopadové dítě, protože ho chtěla nechat s kamarádama, co jim bylo pět před 1.9. a předchozí dva roky spolu byli ve třídě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
4.9.20 06:48
@Hoa Mai píše:
Ona píše do srpna 2021, tzn. do příštího roku
@martina.se píše:

Reagovala jsem na tento prispevek. Do posledniho srpna 2021 dovrseni 6 let znamena od 1.9. 2021 skolak. Predskolak musi dovrsit 5 let. Odklady neresim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16024
4.9.20 13:11

Předškolák příští rok nebude. Syn je září 2016 budou mu ted 4roky a s tímto rokem ho čekájí ještě 3roky ve školce. Díky bohu, nedokázala bych si představit, že by byl příští rok předškolák :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16024
4.9.20 13:15
@Yorkmut píše:
Reagovala jsem na tento prispevek. Do posledniho srpna 2021 dovrseni 6 let znamena od 1.9. 2021 skolak. Predskolak musi dovrsit 5 let. Odklady neresim.

zaleží jak se to podá. Předškolák je to dítě, které v daném předškolním roce oslaví 6let.
ale můžeš i říct že predškolák je to dítě, které v předešlém školním roce oslavilo 5let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama