Opatření ve školkách

197
31.8.20 15:44

Opatření ve školkách

Holky ahoj,
už Vám přišli informace ze školky ohledně letošní opatření? Jak myslíte, že bude školní rok probíhat? Jak se připravujete na Covidovo šílenství?
Jsem ráda že nastupují na mateřské, jelikož to vypadá, že každý dítě co smrkne, zakašle bude hned posláno domů. Vůbec zaměstnané matkám nezávidím… Manželova teta je pediatrička a vůbec se netěší na davy matky s dětmi, které musí mít při každém rýmě zprávy od lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12659
31.8.20 15:48

Zakladni smernice maji na webu, zatim nic zasadniho, akorat ze muze vodit I vyzvedavat jen jedna osoba, nemame se poflakovat v satne ani po okoli a netahat z domu zbytecne veci, coz mi prijde rozumne. Co bude, to uvidime. Taky mam mladsi dite, takze o „hlidani“ az tak nejde, ale starsi je predskolak a potrebuje byt v kolektivu z nekolika ruznych duvodu, tak doufam, ze budou otevreni co nejvic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13806
31.8.20 15:56

My jsme chodili i v květnu a červnu, opatřeních bylo pár- zákaz vstupu do školky rodičům, vlastní lahev s pitím, rouška při vstupu (ale pak už ne), spaní bez převlékání do pyžam a trošku větší rozestupy u postýlek. Letos nám nepřišlo nic, takže předpokládám, že pojedou v nějakém normálnějším módu, možná zůstane zákaz vstupu rodičům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13399
31.8.20 15:58

Dera šla do školk hned jak je otevřely a v pohodě, jen zaměstnanci a rodiče měli roušky, děti ne. Nemíchali je a fungovali normálně. Nechodili tedy do parku na hřiště, jen na školkové.
Nám otevřou školku až 14.9., je tam covid, takže všichni karanténa.. :zed: Taky si říkám ještě že jsem rok zůstala doma s druhou dcerou, jako mít zítra nástup do práce a volat, že nenastoupim, tak nevim nevim. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22480
31.8.20 15:59

Popravdě paní ředitelka dneska vysmrkla na web školky nějaký kompilát vykopírovaný z toho manuálu ministerstva.
Hlavu a patu to nemá. An já jsem z toho nepochopila, jestli si zase děti budou přebírat před školkou, nebo ho rodič normálně může odevzdat na chodbě před šatnou. :lol:
neřeším, zítra se ukáže, zda je nějaká změna oproti prázdninovému režimu (který by free, až na střelení dítěte teploměrem a trošku dezinfekce na ruce ráno po příchodu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8569
31.8.20 16:01

U nás je zatím zákaz vstupu rodičů a jinak žádná další opatření, tak doufám, že se ani žádná nebudou zavádět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5370
31.8.20 16:02

@Theburnette Moje dcera chodí do školky, i teď přes prázdniny a nic se neděje, nosí si podepsanou láhev na pití. V květnu se chvíli vystupovalo do školky z rouškama, jinak klid. Nevím o nikom, že by poslali dítě s rymou domu, je možný nikdo rýmu neměl, nebo s ní do školky nešel. K novému školnímu roku, žádné jiné pokyny nemáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
31.8.20 16:07

@lucynka25
Tak tohle Vám nezávidím, o tomhle mluvila moje tchyně, která je učitelka, že si nedokážu představit, že se stane něco podobného v průběhu školního roka. Že učitele budou muset do karantény.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6086
31.8.20 16:10

U nás vše v normálu, jen všechny aktivity budou v rámci třídy či na zahradě, do odvolání žádný akce, což mě za malou hodně mrzí, měli vždy ve skolce hodně aktivit ( výstavy, divadlo, knihovna atd)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18839
31.8.20 16:12

U nas zatim nic, ma to probírat normalne, stejně jako roky predtim. Mozna se neco jeste zmeni, ale zatím se zadna opatreni nekonají.

Příspěvek upraven 31.08.20 v 16:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
31.8.20 16:12

@Alušáček
My jsme dostali právě k manuály že děti i rýmou i s kašlem budou poslané domů, samozřejmě i ty s vážnějšími příznaky ale to ikdyby nebylo corona tak člověk svoje dítě s horečkou nepošle do školky. Spíš v zimě skoro všechny děti smrkaj, a kašlou. Tak jsem zvědavá, zda se to bude opravdu hlídat nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13399
31.8.20 16:15

@Theburnette No, začíná to pěkně. Takže jedna holka do školy a druhá doma :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13399
31.8.20 16:19

@malina83 jj, dcera přišla o rozločení, nebo ona ho měla, ale my tam nemohli s manželem. Taky školka v přírode, focení, výlety..nic nebylo :zed:
Zítra jde do první třídy, já v té škole ani nebyla :nevim: Dny otevřených dveří zrušili, zápis online, schůzka v červnu žádná..Naštěstí dovolili, aby jsme zítra mohli do třídy, původní plán byl, že budeme venku na hřišti a do školy se nedostaneme.
Já už tohle všechno ořvala. Hrozná doba!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1177
31.8.20 16:31

U nas zatim normalne. Zadne rousky, vyzvedavat muze, kdo je zapsany, takze i dedove a babicky. Akorat tedy nas upozornili na to zprisneni, co se tyce nudle u nosu. Pokud ma dite naznak nemoci, rano ho neprijmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16958
31.8.20 16:44

Rodiče nesmí do školky, vlastní pití, žádně čištění zubů. Mimoškolkové akce by se měly omezit. Na plavání děti jedou, vypadá to i na lyžák. Dítě nesmí do školky s teplotou přes 37 a výrazně nachlazený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama