Od kdy do sedačky na kolo?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ivuss
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 20.07.11 12:56
od kdy do sedačky na kolo

chtěla jsem se zeptat od kdy můžeme vozit malého v sedačce na kolo, jaké jsou vaše zkušenosti a od kdy ste vozily vy

Reakce:
dalimil
Ukecaná baba ;) 2031 příspěvků 20.07.11 13:13

vozili jsme od 10 měsíce, ale často nám tam usínal, takže podle mě lepší polohovatelná a nejlépe počkat, až se vyspí a pak pokračovat dál.
Nutné jsou časté zastávky. V tomto věku nám ani nedával najevo, jestli se mu to líbí nebo ne, prostě seděl a koukal :-)

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 20.07.11 13:25

Ahoj. Dítě musí rozhodně stabilně sedět (především si musí umět samo sednout z polohy na čtyřech a vsedě se udržet i za jízdy na kole). Starší dcera jela poprvé až po 2.roce (dřív jsme sedačku neměli), mladší před pár měsíci (sedí až od roka). Spaní se v cyklosedače nedoporučuje vůbec (a to ani v polohovatelných cyklosedačkách), protože se tím o dost víc zatěžuje krční páteř. Takže podle toho já plánuju jízdu, aby mi tam Mája neusnula. Anežka byla nespavec, takže s ní jsme mohli jezdit od rána do večera (usnula tam asi 2×, ale vždycky jen na chvilku) :lol: .

Minutet
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 20.07.11 13:42

Ahoj,já vozila holky asi od roku-dítě na to musí být fakt fyzicky připravené. Podle mě nestačí,jen umět čerstvě sedět-musí mít ty svalíky pořádně vytrénovaný a zpevněný. Jinak se v sedačce klátí a páteř trpí. Taky se už nemůžu dočkat,až budeme s Matyáškem jezdit :lol:

janca84
Neúnavná pisatelka 17056 příspěvků 20.07.11 13:56

Tak malá sedí od 7měsíců a od 9,5měsíce jsme začaly jezdit.Ale jsou to pojiždky jen tady po vesnici do obchodu,na poštu apod.Nikdy bych to neplánovala tak,že by v tom mohla spát.Máme od hamaxu smiley,nepolo­hovací.A jsme zatím maximálně spokojení.Uvi­dím,jaká bude na delší trasy.

bekky
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 20.07.11 14:03

Ahoj, my vyjedeme poprvé jen co se udělá lepší počasí.Myslím,že můj malej byl připravený na kolo už v roce,ale neměli jsme koupenou sedačku.Ted mu je 20 měsíců :-) :-)

vesna
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 20.07.11 14:21

Tak Terka jela poprvé tuším v roce a půl na krátké trasy po městě. Jinak na dovče jezdila hooodně až těsně před druhýma narozkama. Podle mě to chce fakt, aby dítě mělo natrénovaný svaly na sezení jinak se tím ničí držení těla. A spaní bych rozhodně nedoporučovala. Kolikrát jsme se vraceli za tmy, ale Terka v sedačce nikdy nespala. Máme polohovací Römerku ale stejně, na spaní stavíme a nebo se snažíme „udržet při životě“. :-) Spíš mi přijde fuška jak už má teď 17 kg nahodit jí tam jednou rukou do té sedačky. Takže pilně trénujeme jízdu na dětském kole a osamostatnění. :pankac:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >