Od kdy nechat miminko vyřvat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZdenkaB
Stálice 88 příspěvků 11.02.10 12:24
Od kdy nechat miminko vyřvat?

Četla jsem si názory v spodním tématu, ale jsem zastánce zkusit nechat vyřvat proto se ptám od jakého měsíce atd???nám je 7 týdnů a často bojujeme s tím že syn je utahaný ale usnout se mu prostě nechce, má červené oči, mne si je atd. nic mu není teplota atd. proto je brzo nechat ho řvát?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 11.02.10 12:28

Zdeni, nechci prudit, ale tahle diskuse probíhá snad už popáté za tento měsíc - nechceš zkusit pohledat?
V tomto věku je to brzo, nejdříve od 6. měsíce, na tom se v zásadě všichni shodli.

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1677 příspěvků 11.02.10 12:31

Za sebe pisu, ze od nikdy :-)
Nenechala jsem ji vyrvat a nenecham…ale jak pise Bohunka, diskuzi je tu nekolik.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 11.02.10 12:33

Zdeňko, nevím jestli přijmeš radu ode mne (jsem proti vyřvávací metodě) ale v jednom příspěvku píšeš, že má dítě zánět v oku a v druhém jestli ho máš nechat řvát. No asi pláče proto, že ho bolí očička, tak ho pochovej a neřeš tu vyřvávání.

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 11.02.10 12:34

Já jsem tyran, ale v 7mi týdnech je brzo. Za mě nejdřív po 4. měsíci, ale nenechat řvát dítě samotný, třeba položit do postýlky, nechovat, ale hladit a držet za ručičku.

Uživatel je onlineEemii
Neúnavná pisatelka 17063 příspěvků 11.02.10 12:38

Ano,je to brzo..takto mala miminka proste nekdy placou,aniz by k tomu mely viditelny duvod.

Evikk
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 11.02.10 12:53

Taky jsem byla a jsem podle všeho matka tyranka, ale vyřvávání jsme naordinovali až někdy v 7. měsících. Dříve to nemá cenu, dítě si ty souvislosti ještě neuvědomuje a pláče, protože mu opravdu něco chybí. To „vydírání“ pláčem právě přichází až po tom půl roce.

Lidka a Sami
Závislačka 4957 příspěvků 11.02.10 13:38

Nemůžou to být prdíky? Naše Sam je měla od 8.týdnu a nikdy jsme ji nenechali vyřvat. To nejde, když je mimísek tam malý…podívej se jestli nemá nafouklé příško a kdyžtak ho pevně svaž do zavinovačky a dej mu teplý(ne horký) obklad. Zkus ho nejřív utěšovat. Já od tý doby, co prdíky začly pořádně nespala…no a…je to náš úděl se mimískům věnovat. Zkus mu i neco zpívat a nebo mu jen něco povídat…dokud nebudeš mít vyzkoušené všechno tak nevěš hlavu. Rozhodně na vyřvání je brzo.

zuzulenda
Závislačka 3910 příspěvků 11.02.10 13:51

T

Příspěvek upraven 12.12.11 v 19:14

ZdenkaB
Stálice 88 příspěvků 11.02.10 15:41

Díky za rady ty pozitivní i negatiní, zánět v oku má v počátku ješt né tak rozjetí, dokt mě přesvědčovala že ho to nebolí a hlavně už to má skoro měsíc a do ted usínal sám v pohodě, s prdíky zkušenost máme bohužel mám pocit že nefunguje nic, jak ho uklidnit, od zavinování, kapek na prdy jsou-li to, nošení hlazení, ššš, mluva, fén, kolotoč, spíš zkoumám zda to není z přetažení že jako neusne, nějak přes den mu to nejde jinak než v kočárku a já ted ven nemůžu tak toho moc nenaspí. Zatím metodu nechat vyřvat nepraktikujeme, páč včera to byla poprvé co šíleně řval a né a né spinkat a tak jsem celý večer zkoušela co ho trápí atd.

ZdenkaB
Stálice 88 příspěvků 11.02.10 15:43

Jo a Gino108 kdyby fungovalo houpání, nošení a mazlení tak to klidně celý večer dělám neboj :-(

manisa
Extra třída :D 10690 příspěvků 11.02.10 20:27

Ahojky. Na vyřvavání je ještě brzo, miminka začínají vydírat až od 8 měsíce. :lol:
Do půl roka se prý miminko rozmazlit nedá, se říká.
Já jem zastánce nošení, mazlení, prostě nikdy nenechat vyřvat! Moc se mi líbilo vysvětlení, proč je důležité hned k miminku přijít, kdykoli zapláče.
Miminko pláčem komunikuje, protože neumí mluvit. Když pláče, něco nám sděluje a chce, abysme mu naslouchali a pomohli mu jeho potřebu naplnit, protože ono samo nemůže. A když je mu smutno, něco ho bolí, chce pochovat, pláče. A teď si vezmi, jak je tobě, když pláčeš- a jak by ti bylo, kdyby jsi věděla, že je ti moc moc smutno a něco tě bolí a manžel je vedle v pokoji, slyší tě plakat a přesto nepřijde!?!
Miminko, ke kterému nikdo nepřijd, opravdu přestane časem plakat. Ale ne proto, že by pochopilo, že nemá plakat. Přestane proto, že zjistí, že nikdo nepřijde, nikdo mu nepomůže- a rezignuje, ztratí důvěru v okolní svět. Naopak, když maminka vždycky přiběhne, miminko zjistí, že se může spolehnout, není na to trápení samo a bude spokojené a bude mít důvěru, která mu pomůže zvyknout si na ten obrovitý neznámý svět…
Do těch 8 měsíců se tohodle klidně drž :palec:

magdicka
Extra třída :D 11574 příspěvků 11.02.10 22:33

ja to provedla taky v sedmi mesicich ale nanazvala bych to vyrvavaci metodou, pokud to delas podle estivillovy metody. to zni drsne a nekdo si pak mysli ze tam treba nechas dite rvat hodinu.. najdes to na internetu, ale nejlepsi ja knizka, je mala a stoji asi stovku. stoji za to! za tri dny bylo po problemu a krasne spi celou noc. ale ted je fakt brzo. ty delej jak to citis ale ja bych radsi zavolala dr. jestli mu neco neni. nam tak pediatr nasel reflux aniz by zvracela, tak jsme vymenili mliko a bylo po problemu.

Veronika a Yasminka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.10 19:58
vyrvat nevyrvat

Tak ma odpoved je,nenechavat skoro nikdy rvat.Ja mam sve prvni dite nyni 16 mesicu.Dcerka se narodila o 6 tydnu driv,s 1600g takze byla malicka jako panenka.Snad asi proto jsem ji nenechala nikdy brecet.Jen jednou a to chudacek stratila hlas do rana.Od te doby nikdy a vlastne jsme ani nikdy nemeli problemy s usinanim.Je ji 16 mesicu,polozim ji do postylky samozrejme mam rozsvicene pouze malicke detske svetylko,hladim ji po rucicce,rikam ji ze ji miliju a zamavam a odchazim,ona mava zpet a spinka.Nekdy si jeste brbla pro sebe a do 10min spi.Takze ja si myslim ze kazda matka ma delat to co sama citi. :-)

nakukovatelka
Závislačka 4175 příspěvků 22.02.10 20:42

Veroniko a Maniso, hezky napsany.
Ja ted psala do jiny diskuse, tohle vyrvavani je proste hrozny, ja si rikam proc si nekdo porizuje miminko, kdyz je mu pak zatezko ho konejsit.
Jsem rada, ze vetsina prispevku tady je proti.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Sedmiletý David žije díky novým játrům od dospělého dárce

Davidu Švestkovi je teprve sedm let a už strávil v nemocnici více času než... číst dále >