Reklama

Metoda nechat vyřvat miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teereka
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 10.02.10 20:49
metoda "nechat ho vyřvat"

Ahoj všem! Mám takový dotaz. Vedeme s kámoškou spor ohledně téhle metody. Ona je rozhodně pro. Je jí 21 a má druhé dítě, o 14 dní starší holčičku než já kluka (bude mu půl roku). Pokaždý se ptá, jestli už spí v postýlce sám, v kočáru sám, jestli usíná sám…atd, tak řeknu, že ne. No a ona, že ho mám nechat vyřvat, že prostě za chvíli přestane. No zkusila jsem to jednou a vydžela jsem asi 5 minut poslouchat ten ječák. Prostě jsem asi úzkostlivá, ale svýho miláčka bych zbytečně nenechala plakat nikdy. Myslím takový to naprostý řvaní, kdy se dítěti valí slzy jak hrachy. Od kámošky vím, že ona tohle praktikuje na obou dětech a je fakt, že od nich má pokoj, nemusí uspávat, nemusí si s nimi hrát…její děti prostě nevyžadují pozornost (a to je jim 2 roky a 6 měsíců). To náš je přesnej opak. Musí mít u sebe pořád někoho. Sám si vydrží hrát max 15 minut a už začne pofňukávat kdeže jsem. O uspávání ani nemluvím. Držet za ruku, zpívat ukolébavku atd…ale my to oba s manželkem děláme moc rádi a nemyslím si, že by náš prcek byl rozmazlený, to rozhodně ně. Když se vzteká, tak to je něco jiného.

Tak mě jen zajímá jaké názory máte vy ostatní na emiminu…

Už teď jsem zvědavá na reakce… :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reklama

Reakce:

romva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.10 21:00

Ahojky Teereko,tak já asi souhlasím s tebou,mám dvě cácorky 4roky a 10 měsíců a ani jednu jsem vyřvat nenechávala. Jednak to fakt nevydržím a jednak si myslím,že tahle metoda je trochu drastická, i když nevím, no faktem jem,že jsem z pohledu ostatních maminek otrok a asi jsem.Naše zlatíčka jsou obě jak přes kopírák,i když se říká, že druhý dítko je hodnější,tak my máme asi pravý opak či co, ale nehnu se,teda od tý větší už jo(konečně!!),ale od tý menší fakt nikam.O uspávání nemluvě a to ještě malá nesnaší kočárek,takže na procházkách jen nosíme a nosíme.Kamarádky taky tvrdí,nechat vyřvat v kočárku,že si pak zvykne,ale já to srdce prostě nemam a mít asi nikdy nebudu,měli jsme to tak už u tý větší,tak jsem trochu zvyklá,je fakt, že to je fakt makačka a těď v zimě,nosit v kombinéze a ve fusaku UF,UF!!náročné,ale vyřvací metodu aplikovat nebudu.Romva

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.10 21:01

https://www.emimino.cz/…use/hledani/?…

Dovolila jsem si hodit odkaz na vše,co jsem tu na emimi našla.

peka83 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.10 21:04
ahojky

Ahojky, mozna na někoho tyhle metody plati, ale na meho syna ty metody taky neplatily. V postylce nespal od narozeni. Spi porad snama v posteli .Semnou teda. :-) nedela mi to problem vubec. Zkousela jsem aby spal sam, ale řekne mi mami ja se bojim. No tak jeste chvili pockam.Vzdyt natom neni nic spatneho.Znam spoustu kamared co maji i ctyri deti a rikaly taky ze snim aspavaly deti a pak prost eprisel vek kdy uz sami chtely svuj pokojicek a vnem spat. Malej má pokojícek ve kterem si hraje , odpoledne by mi vnem taky spal, ale vecer sám ne. Ume treb amalej je od mala samostatnejsi hraje si sam , pokud semnou si chce hrat primo si prome dojde. je colkove samostatna jendotka, jen ve spani me chce mit u sebe .
Ale kazd edite je vazne jine. Pokud tva kamaradka ma dve deti a proste jsou takove nerikej si , ze tve dite takove bude taky. je to tve dite a je proste jine .Muj syn se taky rozmluvil treba pozdeji . a kazd edit euz mluvi nadherne a mi malej ted ve trech letech zacina rikat teprve vety ze snim i pokecam. Taky sme to neresila.
Já jako dítě jsem s etaky bála spát sama v pokoji. do dneska si pamatuji jak jsem se bala vte tme jsem koukal avsude po mistnosti a na seb ehazela perinu at se nebojim.Takhle strasit dite nechci:-(.
A rika se ze kluci by nemnely dlouho brecet jakod eti male, protoze pak stoho mivaji kylu. Tak to bych nepokousela.Kazde dite je jine. Kolik lidi se mi snazilo maleho naucit v postylce a ja se jen smala za rohem, protoze kazdej dela chytre, ale jako matka znam sve dite prece nejlepe.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.10 21:04

https://www.emimino.cz/…use/hledani/?…

jestě toto.

Myslím to dobře.Píšu anonymně,jen aby se tu do mě někdo nepustil.Nemám potřebu se hádat.Jen mám pocit,že jsou poslední dobou opakující se diskuze,na které nikdo nechce odpovídat.

Jestli jsi to našla taky,tak se prosím nezlob.

BohunkaP
Extra třída :D 14935 příspěvků 10.02.10 21:07

Podobná diskuse už tu, myslím, probíhala, zkus pro zajímavost pohledat.
Jinak já za sebe zastávám názor, že co vyhovuje mámě, tátovi a miminku, to je správné… :-) Každý rodič by měl dělat to, co je jemu a mimi příjemné - a je-li to společné spaní, uspávání držením za ruku nebo cokoli jiného, je to v pořádku.
No a jak je to konkrétně u nás:
Spánek: naše děti neuspáváme, jen s určitým rituálem ukládáme (i když Helenku jsme to museli postupně, kupodivu celkem nenásilně naučit). Spí ve svých postýlkách, mimi občas s námi (ale spíš náhodou, když usnu při kojení :mrgreen: )
Hraní: snažím se dětem maximálně věnovat a hrát si s nimi - Marečkovi je to zatím fuk, Helenka vyžaduje společné hraní často, ale začíná to docela umět i sama. :-)
Pláč: vyplakat nenecháváme nikdy (chováme, nosíme, tulíme), vzteklé záchvaty té starší se snažím ignorovat.

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 10.02.10 21:13

Je pravda ze podobnych diskuzi je tu za posledni dobu celkem dooooost…Staci pohledat.
Mala teda od mimi spinka ve sve postylce,poprve jsem si ji vzala do postele v pondeli ale to jen proto ze je nemocna,kucka az se dusi tak abych nad ni mela kontrolu.
Umi si hrat sama,to ale samozrejme neznamena ze si s ni nehraji ale vi ze kdyz maminka neco dela tak neco dela a na hrani nema cas.
Estvilla jsem s ni delala asi kolem 9mesice,za par dni byl klid.
POkud place-jakoze opravdu place tak ji vyplakat nenecham,ale pokud place tim stylem ze se vzteka atd tak se ji snazim ignorovat.

zuzeca
Závislačka 2790 příspěvků 10.02.10 21:15

Každý podle svého citu…
Co vyhovuje mně, nemusí vyhovovat sousedce. Co se líbí mému dítku, nemusí se líbit jinému. Rozhodně bych nedělala něco jen proto, že mi to řekne kamarádka.

lenka123
Závislačka 3999 příspěvků 10.02.10 21:21

No, těžko říct…já jsem byla po porodu v situaci, že mi hned začínalo ve škole zkouškové, čili jsem logicky neměla čas na nějaké večerní rituálky s usínáním, i když bych sebevíc chtěla. A do června, kdy ukončím konečně studium, to tak i zůstane. Tak asi i díky tomu si Lucinka zvykla usínat sama, v podstatě ji jen položím do postýlky a hned odcházím. Bydlíme v 1+kk, takže mě stejně jakoby slyší, ovšem často jsme u našich, kde usíná sama v místnosti…a žádný problém.
Když se ale někdy stane, že brečí, tak tam neběžím hned, no ale když už to nějak trvá a je to silný brekot, tak ji vyndám, nechám ji chvíli hrát (hraje si naštěstí sama, nikoho nepotřebuje) a pak se jde učinit nový pokus o spaní. Samozřejmě se párkrát stalo, že jsem to takhle udělala častěji za večer a šlo se spát později, nicméně usínáme kolem sedmé až osmé.

Těžko říct, jak by to bylo, kdybych neměla to studium a mohla se dítěti víc věnovat, jestli by byla taky taková samostatná…ona si v postýlce pro sebe povídá, mazlí s plyšáčkama…nerada ji nějak před spaním rozptyluju, někdy čteme, ale ona chce většinou mít svůj klid… :think: hrát si hraje sama, ale když si hraju s ní, tak je legrace, neodmítá to, ale umí i sama (teď před státnicema se stejně celé dny jen učím, tak si s ním moc hrát ani nemůžu…)

Nejsem pro, aby se k dětem pořád lítalo a utěšovalo (oni si to pěkně rychle přeberou a ví, jak s rodičema zatočit), ale ne zase nechat řvát a užívat si svoji pohodu, to taky ne. Něco mezi tím :palec:

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 10.02.10 21:30

Já bych taky řekla, že si to každý udělá tak, jak chce a jak uzná za vhodný…

Tudíž když Ti nevadí uspávat, tak se nad kamarádčinejma radama nepozastavuj.

ginche
Závislačka 3201 příspěvků 10.02.10 21:32

teereko METODA NECHAT VYRVAT!!!!!!TO JE SKORO TYRANI…NIKDY NIKDY NEDOPUSTIT. Souhlasim s tebou, jeji deti neplacou a nedozaduji se pozornosti protoze jiz pochopili, ze stejne nikdo neprijde. Matka jim narusuje osObnost a bude to mit vliv na cely jejich zivot. Samozrejme, ze drive to bylo „normalni“ , ale MALINKE DITE JESTE NEMA EGO A NERVE JEN TAK A ROZMAZLIT V PRVNIM ROCE ZIVOTA DITE NEJDE. NEJLEPE DAT TOLIK LASKY, CO MUZEME, OD TOHO JSME SNAD RODICE, NE :wink: Doporucuji Ti precist si knihu Koncept kontinua :wink:

Příspěvek upraven 10.02.10 v 21:40

Werča
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 10.02.10 21:34

Mám názor že všeho s mírou.Nechávat dítě samotné vyřvat mi přijde opravdu drastické (leč jsem to tak taky nějakou dobu dělala než mi to konečně došlo :oops: ).Jak se asi cítí ten brouček,je malý,potřebuje toho rodiče ,jistotu.Takže bych to dělala tak,prostě být u postýlky,držet za ručičku,nebo být v místnosti.Hrozně lehce se to píše,hůř dělá,vím ,že náš malej když nás měl u sebe ,tak tuplem nechtěl spát.každé dítě potřebuje jiný přístup,Dělej to tak,jak cítíš,že je to správné

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 10.02.10 22:17

Takhle, jak to teereko píšeš si samosebou myslím, že tvá kámoška je pěkná satorie a krkavčí matka :mrgreen: ale je to koneckonců její věc, jak si děti vychová, takové budou. Já to vyřvávání též neuznávám, i ten Estivil je mi proti srsti. Na druhou stranu se mi zdá, že je synek celkem samosttatný, umí si hrát sám. Teda taky většinou neusíná sám, ale to mi taky nevadí ho uspávat.
Možná to opravdu souvisí s věkem matky a stálo by za to udělat menší průzkum :wink: Takže já jsem matka stará, vyřvávání jak popisuješ nepraktikuji.

mischni
Kelišová 5100 příspěvků 10.02.10 22:23

U nás vyřvávání prostě nefunguje. Bára dokáže řvát i 3 hodiny( chtěla bych vidět pana Estvila v akci). A to prosím jsem v místosti a průběžně uklidňuju. MArně. Prostě když jí to chytne, tak hotovo.Jinak taky uspávám,zpívám,hla­dím a tak.Je mi 39 a musím říct, že taktéž jsem to provozovala u syna(to mi bylo 23), takže to bude spíš náturou než věkem. 8-)

monioko
Povídálka 28 příspěvků 10.02.10 23:01

S touhle metodou moc nesimpatizuju,ne­jenže se ten drobeček tím křikem zaručeně zavzdušní a rázem hned trpí kvůli bolavému bříšku. Tím ale zase nemyslím to aby jsme pro dítko utíkali hned,jak se ozve. Na moji malou platí to,že za ni příjdu pohladím ji a dám dudlík je sice pravda,že tam takhle jdu třeba vícekrát,ale nakonec pak spinká jak andílek. Oni potřebují prostě ujistit,že nejsou sami. Na každé miminko ale zabírá něco jiného,je potřeba to vychytat :wink: Jsou to koumáci.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >