Od kdy posazovat mimi?

131
10.1.06 16:20

Od kdy posazovat mimi?

Ahoj,

odkdy je mozno posazovat miminko /s podporou, bez podpory/? Kdy asi zacina sedet samo?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

464
10.1.06 16:22

ahoj, určitě ti tady skoro všechny poradíme, že dítě má sedět, až se samo po:,–(í…obvykle tedy začne nejprve lézt a pak se samo po:,–(í… Kdy - to je velmi individuální…je to okolo 8.měsíce - někdo dříve, někdo později… ziza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3678
10.1.06 16:31

Ahoj,

jak píše Ziza, je to hodně individuální, ale třeba můj synovec už v 9 měsíci normálně běhal, sedal si už kolem 4-5měsíce a začal i brzy lézt..
S podporou se prý může dítě posazovat už od 4. měsíce, ale vždycky jen na chvilku, do kočárku a tak..Kolem půl roku ale většinou už dokážou sedět a držet rovnováhu..
Těžko ti někdo poradí a řekne přesné datum, každé dítě je jiné..
ale obecně platí, když se samo po:,–(í, tak ať si klidně sedí :) I když to bude brzo

Jarka a Nikolka 36tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
10.1.06 17:13

Ahoj Lucys,

ZIZA má 100% pravdu, mimi má sedět, až se po:,–(í SAMO - a navíc až sedí správně, tj. se vzpřímenými zádičky. Dřív se sice posazovalo, ale spousta matek takto „vyrobilo“ svým dětem problémy s páteří. Pokud to jinak nejde, je možné dát mimčo do autosedačky nebo dětského lehátka - nejde o klasické sezení, ale ani tak zde nemá trávit celý den.

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
10.1.06 19:26

Ahoj.
Radimka jsme neposazovali, pouze dávali do autosedačky (lehátka), když chtěl vidět a to obvykle na chvíli. Nejprve začal lézt a kolem 8 měsíce se sám po:,–(il. V kočárku potřeboval vidět, ale protože bylo léto a trojkombinace měla síťku, jezdil zá:,–(ně na bříšku.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
10.1.06 19:51

Ahoj, píšete mamky, že by mimčo mělo sedět až to bude samo umět, ale jak to mám udělat, když mi malá už od 5,5 měsíců nechce být v náručí na ležení a stále se šponuje na sezení. Samotné ji to ještě samozřejmě nejde. Na jídlo ji dávám do autosedačky. Lehátko nemáme. Myslíte, že je špatně, že si ji třeba po:,–(ím zády k sobě a mám jí o sebe opřenou. V postýlce mi totiž už moc nechce být (jen semtam na bříšku), i když je s námi v místnosti. Ráda bych to dělala správně, protože celá naše generace má problémy se zády, ale nevím jak to s tou moji prďolkou vyřešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28922
10.1.06 20:05

No, my to máme úplně stejně. Kldyž mi malej leží na klíně, tak pořád zvedá hlavu a vzteká se dokud mu nedám ruce, aby se mohl přitáhnout. Tak co s ním. Má čtyři měsíce a silově je na tom prý dost dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
10.1.06 20:15

ahojky

neuroložka mi při každé návštěvě opakovala - posazovat až si sám sedne - jinak pololeh .

Měla jsem ho třeba na klíně ale trošku jakoby do klubíčka

Jinak sedět začal v 10 měsících a 5 ti dnech- tesně před vánoci… Plazil se od 6 měsíců, lezl od 7,5 a stál v 9 měsíchích…

tak pá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28922
10.1.06 20:23

Hmm… Klubíčka děláme taky, ale pokud prostě nevidí, tak se mu to nelíbí. :( Na bříšku je to taky fajn,ale jen na chvilku. Co má ale opravdu rád je hrazdička, tam si vydrží hrát i docela dlouho a ani mu nevadí, že leží. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
10.1.06 21:45

Presne duvodem,proc jsem se ptala, je to , co popisuje Papaja.

Nase 3,5 m. holcicka nechce uz jenom lezet, parkrat za den ji proto pridrzim za rucicky a sama se z lehu do sedu krasne pritahne a sedi vzprimene - samozrejme vim,ze je na to jeste moc mala, tak to neprehanim.

Vim, ze kazde mimco je jine, a ze sedi, az zacne samo sedet.

Myslela jsem spise, jestli nevadi, kdyz bych ji mela na kline v posedu /zatim praktikujeme kolibku, ale ta ji taky moc nebavi/.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
10.1.06 21:54

Lucys to pritahovanie za rucicky do sedu mi pediatricka zakazala.
Ze to mozu robit len oni pri teste hlavy (ci ju pritahuje).
Myslim si ze polosed ked je na kline a polooprete o nas nevadi, robili sme to tiez. Ale tiez to netreba prehanat.
Maly bol vascinu dna na brusku. Ked uz sa s nim nedalo vydrzat tak okolo 4m, sme kupili lehatko a tam bol v pololahu.
Sam sa po:,–(il v 6m. od 5m peroval na kolienkach, v 7m lozil a chodil okolo nabytku a v 9m chodil sam.
Treba to skratka nejak prezit a vydrzat a nepo:,–(zovat. Po:,–(zovane deti nemaju snahu dostat sa na 4, zacat lozit. Poznam deti, ktore v 9-10m len sedia.
Nepo:,–(ia sa same, nelozia, nestavaju sa, len sedia.
Dieta ked moze sediet a hrat sa, tak vascinou nema motivaciu sa dostat do tejto polohy same.
Za samostatne po:,–(enie sa poklada, ked to dieta zvlada same z polohy na 4. nie pritiahnutim sa o hrazdicku, alebo korbicku kocika z polosedu. Proste musi to zvladat len svojim telom, bez cudzej pomoci a moznosti sa prichytit.
Ale ja kazdeho vec ako si to zariadi a bude robit, len som napisala svoju skusenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
10.1.06 21:55

Papaja skutocne si myslim, ze ty uz mozes v pohode na kline malu mat.
Neskusala si davat ju na zem na hraciu deku? Mne sa tak maly hraval cely den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
10.1.06 23:49

Ahoj Gothic, na deku ji moc nedávám, protože v našem bytě je dost zima od země a za chvíli má úplně zmrzlé ručičky. Takže to není na celý den. Do postýlky jí dávám hrazdičku, ale s tou už si taky nevydrží hrát moc dlouho. Je okoukaná, hraje si s ní od 3 měs. Snažím se jí hračky rozházet po postýlce, aby měla potřebu se k nim dostat. Už jí je 6,5 měs. a tak to snad už chvíli vydržíme než se jí to povede samo. Jo a zkoušela jsem ji zapilovat ty nehtíky na nohou a uvidím zda to pomůže. A už je má nalakované princezna malá. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
11.1.06 13:13

No tak naše Terezka v leže být nechtěla,pořád se přitahovala a když byla v sedu,tak byla spokojená,ikdyž se sama nepo:,–(ila.Dokonce už začala lézt po zadečku po celém bytě,ale na to,aby se sama zvedla z lehu,tak to ne.Snažili jsme se jí tak nenechávat dlouho,ale většinou si to pro:,–(ila a luftovala po celém bytě a nakonec se začla sama zvedat do sedu.Moje mamka říkala,že kdybysme ji nechávali více v leže, takže by se naučila sedět sama mnohem dříve,ale díky tomu,že jsme ji do toho sedu vždy dali my,tak neměla potřebu se to učit…tak nevím,doufám, že jsme jí tím nezadělali na problémy se zády.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
11.1.06 13:26

Papaja tak princezna uz ma nalakovane nechticky?? :D snad vam to pomoze, musi to byt rozkosne :-)
Ked mate zimu pri zemi, tak su dobre este take tie penove puzzle a na to ked tak deka. My sme mali taku hrubu, hraciu. Tie puzzle vyuzivame este stale. Myslim, ze sa daju zohnat v Tecsu. V postielke to toho nasho raracha nebavilo nikdy a bez tych puzzlov by sme sa s nim asi zblaznili :D .
Marinka to je prave to, co som pisala. Oni sa nakoniec naucia sediet aj po:,–(zovane deticky, ale neskor. :-( no a dost casto sa potom stavaju rovno na nohy. Hlavne je dolezite to lezenie. Ked uz dieta lozi, alebo sa dava na 4. tak uz to po:,–(zovanie az tak nevadi. Snad bude mala v poriadku!! My sme tiez maleho mali dost na kline, aj sme ho drzali od narodenia vo vzpriamenej polohe ( v inej hrozne plakal zvedavka) :-) Vyzera byt v pohode.
To po:,–(zovanie hlavne nedoporucuju slovensky a cesky ortopedi, ale v Amerike a Britanii je uplne bezne, dokonca sa doporucuje. Ale tam aj uvadzaju priemerny vek samostatneho po:,–(enia az okolo 9m. Neviem, ale zda sa mi, ze u nas je to skor. Mozno prave tym, ze nie je zvykom deti az tak po:,–(zovat.
je pravda ze mne sa to dobre pise, ked maly sedel sam v 6m a nikdy pred tym o tuto polohu nejavil zaujem :-( chapem, ze nie v:,–(e sa to da vydrzat a nepo:,–(zovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama