Od kdy v šátku na záda?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.10 10:16
Od kdy v šátku na záda?

Ahoj, mám 4,5 měsíčního syna. Hodně ho nosím, protože jinak je děsně protivnej, jakmile má v zorném poli víc jak 5 min stejný výhled, tak se děsně nudí a rozčiluje. Na břiše s ním nic doma neudělám, jen tak pochodovat po bytě mě nebaví, navíc už se svými 7,5 kily se na břiše docela pronese. Od kdy bych to mohla zkusit na záda? Asi je ještě brzo, ale abych se mohla těšit. :lol: A jaký úvaz je nejvhodnější na začátek? Nejsem nijak zdatná vazačka, od malička jedu kolébku kříž s kapsou venku a od dvou měsíců na vertikál kříž s kapsou uvnitř.

Reakce:
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 03.02.10 10:23

Tak obecně se říká od 6m, mělo by to být od doby, co jistě drží hlavu a trochu záda.

Na takto malé mimi mi přijde nejlepší kapsa na záda, je to to samé jako kapsa v kříži, jen se to váže na zádech a při překřížení na prsou se dělá uzel.

Pohodlnější bez uzlu je hammock, je to v podstatě stejný princip, jen trochu složitější, ale látka na prsou je rovná.

Dostat na záda bude nejlepší nahazování přes rameno v šátku.

Doporučuju kurz, naučí tě spolehlivě nahazovat na záda, byla jsem vbavlnce.cz v Praze a 150,– je krásná cena, učili nás batoh a kapsu.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.10 10:41
čičinka píše:
Doporučuju kurz, naučí tě spolehlivě nahazovat na záda, byla jsem vbavlnce.cz v Praze a 150,– je krásná cena, učili nás batoh a kapsu.

Díky za tip. Na kurz je tedy vyrazit až v tom půl roce a s dítětem?

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 03.02.10 10:55

Hele, fakt spíš podle mě záleží na vyspělosti dítěte, než na datu. Mates je lehce hypotonický, takže ještě v 5m držel hlavu taktak, byli jsme v 7m. Myslím, že záleží na tom držení hlavy, to musí být i v pohybu bez cukání, trochu musí držet ta záda, aby když hodíš dítě na záda, tak aby se ti nehroutilo moc do stran.

Na kurz s dítětem, sice tam měli nějakou panenku, ale dítě je těžké a mele se, to nenasimuluješ s žádnou atrapou.

Mezitím můžeš posilovat záda :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >