Reklama

Od kolika měsíců má mluvit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Michallaa
Nováček 6 příspěvků 01.02.09 11:49
Od kolika měsíců má mluvit

Ahoj holky,jsem tu poprvé,doufám,že to vložím dobře.Prosím Vás,mám dceru,9 měsíců,jsme o dva měsíce narozeni dřív,takže 7měsíců.Pořád čekám,že uslyším nějaké mamamama,tata­ta,gagaga a nic.Jen když brečí,říká mam.Já šílím,protože jsme pořád nějak kontrolovaní,jestli se vyvíjíme správně a tohle mi na klidu nepřidá.Jak to bylo u Vás? Uklidníte mě :cry: ?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 01.02.09 12:19

Klíííd! :-) Nepozoruj ji, abys našla chybu, pozoruj ji, jak je úžasná. Ani jeden den se už nebude opakovat… Fakt, snaž se to užít, dokud je hodná :-)

akinorev
Kecalka 321 příspěvků 01.02.09 12:29

NEBOOOOOJ…ONA ZAČNE…AŽ TĚ BUDE BRNĚT V UŠÍÍCH.. :nevim:
určitě umí zase spoustu jiných věcí,kterých si užívej…jak píše Lasička.

Meduza
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 01.02.09 12:37

Ahoj, tak já Tě opravdu uklidním. Starší začal tyhle mamama, gegege říkat až někdy kolem roka a půl a teď mele pantem, až hlava třeští :lol: .
Mladší má přes rok a půl a občas vypustí nenene. Jinak prd. Jediné, co mu jde perfektně, je „blééé“ s krásným blicím projevem. To se naučil říkat na bobky venku a že se teda u těch pokajděných trav nakecá :lol: Taky to říká, když se pokaká. Jinak teda máma či táta neříká ani omylem, nějaký „tatata“ teda řekne, když ho hodně přemlouvám, ale jinak prostě „mluví“ se zavřenou pusou :wink:
Takže klídek, ono to přijde, neboj!!!!!

M.

Mišuna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.09 12:54

Ahoj fakt klídek. Např. v našem případě by se hodila víc otázka V kolika letech má dítě začít mluvit???

oskaria
Kecalka 168 příspěvků 01.02.09 13:00

Ahoj,tohle řešila moje sestra.Její dcerka je o měsíc mladší než ta moje.A obě jsou naprosto rozdílné.Moje brzy a krásně pásla koníky,brzy sedala,brzy byly paci,paci a jak si velika? a v 6 měsících mama,tata a pusu nezavře a ta její stále nic.A nakonec v 9 měsících se postavila,začala žvatlat a teď skoro sama chodí.A moje dcerka sotva začala lézt!Ale podle doktorů jsme normální!
Nemá cenu děti srovnávat.Každé dítě je jiné a jak já říkám mluvit a chodit stejně bude!Nebo je okolo nás někdo,kdo nechodí,či nemluví? :lol:

Michallaa
Nováček 6 příspěvků 01.02.09 13:22

Holky dík,ona je jinak fakt šikulka,ale znáte to.Jdete na kontrolu a doktoři hned všechno zkoumají.Kdyby jsme se narodily v termínu,tak to nikdo neřeší. :wink:

akinorev
Kecalka 321 příspěvků 01.02.09 14:00

No janě…v určitých věcech nesmíš taky na všechno kývat…malá se mi dlouho nechtěla přetáčet…a taky…už by ale měla…tak jsem už pak říkala,že doma se vždycky přetočí…no a byl klid…

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 01.02.09 16:01

Tak to dobře znám. :wink: Vašík se narodil ve 30tt, kontrol mraky, občas jsem měla dojem, že dokud něco nenajdou, domů neodejdem. :roll: Nenech se znervóznit, každé dítě je jiné a pokud se nejedná o extrémní projevy (a to žvatlání-nežvatlání v devíti měsících rozhodně není), tak to neřeš.Zdravé dítě se naučí úplně všechno a to svým tempem, a ty s tím nic neuděláš.Dneska se mi to radí, ale dobře si pamatuju, že jsem to prožívala stejně.Véna do dvou let říkal jen máma a pak začal během 14 dní mluvit ve větách.Každý má své tempo…
Tak si užívej holčičky a žádný strach. :wink:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 01.02.09 16:52

Tom ještě v 18m, neříkal ani máma ani táta a pak se „rozmluvil“ asi během 14dní. V 9měsících jsem taky už byla nervní, protože starší už dokázal napodobovat zvuky zvířátek… Takže mi z extrému do extrému… Neplaš je v pořádku.

pampelucha
Stálice 65 příspěvků 01.02.09 17:03

Ahojky,jak už tady psaly maminy přede mnou,každé dítko je jiné…moje starší dcera do roka a půl neříkala nic a do dvou let jen na všechno ukazovala a dělala éééé pak se rozpovídala a pusu nezavřela…dneska je jí 12let a je na víceletém gymnaziu a má vyznamenání.. :o))) a to mi tehdy všichni kolem říkaly že to není normální a že jí asi něco je…

Michallaa
Nováček 6 příspěvků 01.02.09 17:08

Je to tak.Teď to nějak víc prožívám,jsem na měkko.S těma kontrolama je to tak,když se mi zdá,že je to ok,tak nás doktorka zpraží,že pomalu odejdu s brekem.Bohužel ani v rodině žádná podpora,každý mi říká,co by měla a tak.Nikdo si neuvědomuje,co to s člověkem dělá,když jste si prošli takovou hrůzou a toho strachu…Holt je pak člověk na spoustu věcí citlivější :(

oskaria
Kecalka 168 příspěvků 01.02.09 17:45

BLbé je to,že máš takovou doktorku.Já mám doktora zlatého.Až moc!A to jsem ho vlastně vyměnila.Předchozí doktorka byla taková mrcha,že už to nešlo!

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 01.02.09 18:19

Michallaa , to je normální, že mimčo víc pozoruješ a máš větší obavy…Taky jsme to zažili a je to jak říkáš, když máš první dny a týdny po porodu místo radosti z miminka strach, jestli to vůbec zvládne, ovlivní tě to na dlouho (oba s manželem jsme úzkostní a dost plašíme, i když už je syn velký a naprosto zdravý).Ale neboj, časem je to lepší. :wink: Podpora z okolí je důležitá, co manžel? Jestli jste na to dva, tak to určitě všechno ustojíte. :wink:

Ogulaa
Kelišová 6149 příspěvků 01.02.09 18:41

Cha, v sedmi měsících mluvit??? U nás se tomu mluvení nedá říkat zatím ani teď, některé děti začnou mluvit třeba až kolm třetího roku…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >