Odběr od velkoobchodu a prodej

344
24.9.20 18:08

Odběr od velkoobchodu a prodej

Ahoj, je tu někdo kdo odebira zboží od velkoobchodu a prodává ho dal? Mám pár otázek. Našla jsem si velkoobchod od kterého bych mohla odebírat zboží a prodávat ho z domova, hrozně se mi ta myšlenka líbí a moc by mě to bavilo, už mám v mailu i ceníky od velkoobchodu a super je, že nemají žádné minimum pro odběr zboží takže bych do začátku mohla odebrat jen pár kousků na zkoušku. Jde mi jen o to, co všechno je potřeba zaridit. Je mi jasne, že si musím udělat živnostenský list, ale co dal? Musím dělat nějaké účetnictví apod.? Nebo to nějak fakturovat a vydávat uctenky? Budu moc ráda za pomoc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5325
24.9.20 18:33

Tak jasně, že musíš vystavovat daňové doklady když něco prodáš. Platit daně. Případně sociální a zdravotní, ale to závisí na výši výdělku. Atd atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18457
24.9.20 18:34

Tyjo fakt je podnikání tsk jednoduchý? Najít velkoobchod a prodat daL? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.20 19:03

@dement231 No asi bych se do toho nepouštěla, pokud nemáš tušení o tom, jak podnikání probíhá, ale vlastně všechno je jedno poprvé :D. Ano, musíš si udělat živnosťák a nahlásit se na všechny potřebné úřady. Otázkou je, jestli to je taková pecka, že by se ti to vyplatilo. Možná bych se zkontaktovala s obchodním zástupcem nějakého dopravce, aby ti dali lepší ceny, abys do toho nezahučela po týhle stránce. Pak bych si taky zjistila, jestli ten velkoobchod je výrobcem nebo dalším přeprodejcem a jestli to zboží není jen padělek pod ochrannými známkami.

• Citovat
  • Nahlásit
3696
24.9.20 19:07
@jahuhudka píše:
Tyjo fakt je podnikání tsk jednoduchý? Najít velkoobchod a prodat daL? :lol:

Ano, přesně tak. Jenže ono „prodat“ je jednoduché jen na první pohled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7188
24.9.20 19:16
@Zumpa píše:
Ano, přesně tak. Jenže ono „prodat“ je jednoduché jen na první pohled.

Musí mít živnostenský list na nákup, prodej, případně na zprostředkování prodeje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
24.9.20 19:16

@JancaS84
Tak stačilo by vždy vyplnit paragon a dát razitko ne? Jsem na materske a za chvíli mi začne rodicak, to taky musím měsíčně něco odvádět? Byl by to jen privydelek, zaměstnání mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
24.9.20 19:18
@Anonymní píše:
@dement231 No asi bych se do toho nepouštěla, pokud nemáš tušení o tom, jak podnikání probíhá, ale vlastně všechno je jedno poprvé :D. Ano, musíš si udělat živnosťák a nahlásit se na všechny potřebné úřady. Otázkou je, jestli to je taková pecka, že by se ti to vyplatilo. Možná bych se zkontaktovala s obchodním zástupcem nějakého dopravce, aby ti dali lepší ceny, abys do toho nezahučela po týhle stránce. Pak bych si taky zjistila, jestli ten velkoobchod je výrobcem nebo dalším přeprodejcem a jestli to zboží není jen padělek pod ochrannými známkami.

To mám zjistene, jediné co vlastně nevím tak jsou různé odvody a jak je to s účetnictvím. I kdyby mi to měsíčně hodilo jen pár tisíc, tak k mateřské je to super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1067
24.9.20 19:50

No, tímhle moc díru do světa neuděláš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
24.9.20 21:17
@evulinda79 píše:
No, tímhle moc díru do světa neuděláš

A? Mě přeci nejde o to vydělávat bůh ví kolik, chci si jen privydelat k materske :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18457
24.9.20 21:29

@dement231 s zl musíš vydělat na odvody státu (sociální, zdravotní ) snad jen kromě prvního roku. Vést účetnictví, od nového roku nejspíš eet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
24.9.20 21:49
@dement231 píše:
@JancaS84
Tak stačilo by vždy vyplnit paragon a dát razitko ne? Jsem na materske a za chvíli mi začne rodicak, to taky musím měsíčně něco odvádět? Byl by to jen privydelek, zaměstnání mám.

Ano daňový doklad = paragon, faktura, uctenka říkej si tomu jak chceš. Razítko mít nemusíš. Ano i na rodicaku se z výdělku platí daně. Budeš muset dát daňový přiznání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
24.9.20 22:20

@JancaS84
Jojo ale co jsem četla tak to nejsou nějaký dardy a je to podle výdělku, takže to by mělo být v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6322
25.9.20 06:10

Na www.jakpodnikat.cz najdeš základní info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 08:28

@dement231 Pokud budeš přijímat hotovost, musíš být přihlášená k EET. Chtělo by to si rozmyslet, jakou formou prodeje to budeš nabízet. Jestli budeš mít svůj eshop (krabičkové řešení stojí pár stovek) nebo to budeš prodávat na bazarech a jiných inzertních serverech (tady si tedy dovolím říct, že spousta takových prodejců je nevěrohodná a budeš ráda, když si vyděláš na zdravotní a sociální).

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama