Vaše cesta k penězům

2
23.9.20 20:26

Vaše cesta k penězům

Ahoj komunito,
není to tak dlouho co jsem ukončil studia a našel si práci, nicméně ta mě nezajistila takovou finanční svobodu jakou bych si přál, vyzkoušel jsem hodně věcí, od obchodního zastoupení, přes vytvoření vlastního s. r.o, až po práci v korporátu, jednou jsem dojel na cashflow, jindy mě potopil manager, věřím, že si najdu svoji cestu, nicméně chci slyšet od vás, to jak jste dřeli a jestli jste vůbec dosáhli svého cíle co se financí týče, popřípadě jak se ten cíl v průběhu života měnil, díky za vaše zkušenosti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24953
23.9.20 20:29

Dobře jsem se vdala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.20 21:00

Oddreli jsme si s muzem roky v korporatech, ale zasadni bylo odstehovani do zahranici a taky skromny zivotni styl. Cil mame splneny, splatili jsme hypoteku kdyz nam bylo cca 35, zijeme tak, ze nemusime obracet kazdou korunu, to nam staci.

• Citovat
  • Nahlásit
13848
23.9.20 21:07

Nejsem tak stará, abych to mohla zhodnotit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5081
23.9.20 21:07
@pikola píše:

Já taky :lol: :lol: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7157
23.9.20 21:08

Každý musí vyzkoušet více profesí, než se usadí a najde přiměřený zdroj peněz pro život.

Já to měla od dobrého platu na tu dobu směrem k lepšímu, pak spadla k totálně mizernýmu (ale jen na 3 měsíce), pak zase vyjela k silně nadprůměrnýmu (asi tak jako 2 běžné platy), na tom asi 18 měsíců, pak zase o pár tisíc výše v jiné firmě, tam dost meziročně přidávali, z toho mám půl baráku.
Pak děti a sešup dolů k půlúvazku, což je kapesné. Teď zase dobrý, ale už to nikdy nebude jako za mlada, nechci tomu dávat tolik času ani energie, vydělává hlavně manžel.
Možná až děti odrostou se zase vrhnu na kariéru, zatím by to nešlo.

Nikdy ta cesta není přímočará, měla by však dávat zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10407
23.9.20 21:18

K opravdu velkým prachům jsem se ještě nedostala.
K slušným úsporám jsem se dostala přes souběh prací ve věku mezi 25-30. On když člověk pracuje i po večerech a často o víkendech, tak ani nestíhá utrácet. Vydělala jsem na malý byt mnohem dál za Prahou, než jsem původně chtěla, ale zaplaťpánbůh, že jsem ho tenkrát koupila. Pak jsem si taky ještě jako svobodná sem tam zaspekulovala na burze a měla jsem kliku - to mi hodilo základ na pozemek.
Teď bych potřebovala něco, abychom na tom pozemku mohli stavět, ale s dětmi už mám jiné priority a práci nechci obětovat tolik času a s penězi nechci spekulovat, takže smůla, holt každý měsíc přihodíme nějaké ty úspory, ale jde to pomalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3723
23.9.20 21:24

Všechno potřebuje svůj čas, ale taky musíš u něčeho vydržet i přes překážky pokud to za to stojí. Dělala jsem v obchodě a než jsem si našla mě blízký obor a taky se značně vzdělala v tom jak od lidí ty peníze získat trvalo mi to tak do 25ti (takže 7 let). Pak jsem se dostala na 50-60 čistého, ale dál už to nešlo. Pro mě to bylo dostačující. Manžel vedle mě rozjížděl svůj byznys takže jsme se měli a máme dobře. Pro mě platí, že kdo chce moc nemá nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
23.9.20 21:30

Vrhla jsem se na drahu IT a po par letech rejzovani v korporatu jsem nakonec presedlala do startupu, kde je to teda financne slabsi (porad samozrejme dost nad prumerem), ale zas se toho clovek vic uci a ma vetsi dosag a vyhledove pujdu na MD, coz bude dost bida… ale vracet se pak na manazerskou pozici v IT snad pujde dobre a zas bude veseleji…
chtela jsem bejt nechutne bohata, ale bude mi stacit splatit s manzelem hypo na barak driv nez za 20 let, opravit chalupu, zajistit deti a nemuset obracet kazdou korunu :D
stesti jsem nakonec nasla jinde nez v predstave valeni se ve Four seasonu nekde na Maledivach :mrgreen:

Příspěvek upraven 23.09.20 v 21:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7218
23.9.20 21:31
@šikovný píše:
Ahoj komunito,
není to tak dlouho co jsem ukončil studia a našel si práci, nicméně ta mě nezajistila takovou finanční svobodu jakou bych si přál, vyzkoušel jsem hodně věcí, od obchodního zastoupení, přes vytvoření vlastního s. r.o, až po práci v korporátu, jednou jsem dojel na cashflow, jindy mě potopil manager, věřím, že si najdu svoji cestu, nicméně chci slyšet od vás, to jak jste dřeli a jestli jste vůbec dosáhli svého cíle co se financí týče, popřípadě jak se ten cíl v průběhu života měnil, díky za vaše zkušenosti!

jsi mileniál?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16921
23.9.20 21:47

Makala jsem jako šroub, vzdělávala jsem se, vždycky jsem chtěla být lepší než ostatní…a pak jsem se dobře vdala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3592
23.9.20 21:47
@šikovný píše:
Ahoj komunito,

Finanční svoboda neexistuje. Dřu obvykle na kole či při jiném sportu, ale to v mém případě peníze nevydělává - ale čistí to hlavu a pak vydělávají nápady. Finanční cíle nemám žádné, takže se žádný cíl v průběhu života neměnil.
Snad ti to pomůže. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
936
23.9.20 21:55
@šikovný píše:
Ahoj komunito,

Kazdy povazuje za financni svobodu neco jineho. Lidi maji ruzne naroky a penize utraceji nebo spori take ruzne. Nekdo se povazuje za bohateho, kdyz ma splacene bydleni, jiny kdyz ma splacenych nekolik nemovitosti a z nich pasivni prijem. Je to ruzne. Ale zde na emiminu jsme vsechny vzdelane a hodne vydelavame. A co je hlavni, dobre vdane, protoze vypadame o 10 let mladsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11728
23.9.20 22:00
@pikola píše:

Dobře jsem se vdala, a ještě líp rozvedla? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
23.9.20 22:32

Já jsem nenáročná, u nás vydělává mnohem více manžel, ten prostě má extra prachy. Já jsem takovej zoufalec s průměrným platem..

Ale jsem svobodná, například mohu pracovat odkudkoliv chci. Takže když jsem se rozhodla přestěhovat se jednu dobu do Toronta, tak jsem se tam přestěhovala a pracovala od tama.

Až bude možnost a muž bude chtít jet do USA, budu moci pro ČR pracovat od tama. Nebudu muset lovit pomocné práce, abych se necítila jako vyžírka a závislá na manželovi.

To považuji za finanční svobodu. A samozřejmě to že jsem si udělala velký polštář abych na různé přesuny a investice měla peníze. Je mi 29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama