Odčervení

68
12.6.17 22:17

Odčervení

Nazdar lidi!
Včera jsem byla na odčervení mého pejska (Jack Russell teriér)
Je to štěně má 3kg. Dostal pastu Caniverm. Veterinář si naúčtoval 50Kč. A mě by zajímalo kolik platíte vy za odčervení touhle pastou. Stačí mi když mi napíšete kolik váš pejsek váží a kolik platíte. Ptám se proto že se mi zdálo že Veterinář chce z nás dostat co nejvíce peněz. Takže se mě tu prosím neptejte jestli pejska krmím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

147
12.6.17 22:25

@Neli114 vám se fakt zdá 50,– jako moc??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pandulka
12.6.17 22:26

Zásadně neodčervuji u veterináře. Právě kvůli tomu zbytečnému příplatku.
Odčervuji tedy tabletou, ale ta pasta na internetu je za 120. Dávkování je 1ml na 5 kg hotnosti psa, takže 30Kčna dávku.
50 Kč mi tedy nepřijde nijak dramaticky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
40
12.6.17 22:29

Noo, pan veterinář se na vás fakt napakoval :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14375
12.6.17 22:30

No koukam na cenu ty pasty, 10ml je cca za 250kc, do 5kg je 1ml takze to vyjde na 25 kc plus si veterinar vezme neco pro sebe… 50kc mi nepride zas tak strasna castka, zalezi kolik vam ty pasty dal… konkretne s timhle zkusenost nemam, vetsinou sme brali pro psy tabletky (to bylo cca za 20kc, ale je to uz nejaky patek) a treba pro kralika sem dostala na odcerveni prasek do vody a ten mi dali dokonce zadarmo k ockovani, takze asi hak kde no :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48680
12.6.17 22:30

@Neli114 50 kč je moc :mrgreen: Ceny na veterině jsou pálka jak je pes nemocný. já minulý měsíc tam nechala 3000 během pár dní :?. Bohužel tyhle náklady nikdo na začátku nevidí ale jsou tam, pořizovací cena je proti tomu nic. zase se starší tam chodím 1× ročně na očkování :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27590
12.6.17 22:33

Veterinář teď pojede na Bahamy :jazyk: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
12.6.17 23:04

Achjo
Vy jste to asi špatně pochopili.
Když jsem byla u Veterináře snažil se mi tam vnutit všechno možný. A právě proto se vás ptám kolik jste dali za odčervení. Pro ostatní ne 50Kč mi nepřijde moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.17 23:05

Proc sis nekoupila tu pastu domu a neodcervila sis ho sama? Sice 50Kc je nic, ale jen za priplatek za to, ze ti ho odcervi, coz je zalezitost na pul minuty, to bych teda nedala. Ja kupuju pastu na odcerveni, nevim teda nazev, ale mame to pro dva psy na celej rok, odcervujeme cca 3× rocne a mam pocit, ze stoji do dvou stovek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.17 23:09

Kdyz nahodou odcervuji na veterine, tak za 15 kiloveho psa 180 korun… tabletami

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49136
12.6.17 23:26

Myslim, ze kdyby z vas chtel veterinar dostat co nejvic penez, bude to na necem jinym nez odcervovaci paste :) Sice neodcervuju psa, ale kocku, ctyrkilovou, pripravky stridam, obcas z veteriny, obcas z lekarny, a rozptyl je tak od 30 do 150 Kc dle toho, jaky pripravek zrovna pouziju. A kolikrat si tu dvacku na veterine priplatim uz jen za to pohodli, ze se nemusim zovna vlacet nekam jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11311
13.6.17 07:43

50 Kč rozhodně není žádné tahání peněz.

Je vám jasné, že jaksi veterinář je vysocespecilaizovaný odborník a jeho čas není zadarmo? Stejně tak jaksi patrně přitom zkontroloval jestli je váš pes zdravý a evidentně vám to nenaúčtoval - u veterináře kam chodím se za základní prohlídku účtují 200 Kč a já jsem za to ráda, protože dělají svou práci. Vy snad děláte zadarmo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11311
13.6.17 07:45

A teda fakt by mě zajímalo, proč potřebujete zdůraznit abychov se vás neptali jak psa krmíte.

Jestli že hodláte na něm šetřit a krmíte ho nějakými levnými průmyslovými odpadky i třeba známými z reklamy, tak se pak nedivte až bude nemocný a za veterináře utratíte daleko víc.

To je vážně tak intelektově náročné si zjistit náklady na chov zvířete a důsledky různých variant před tím, než si to živé stvoření, za které pak mám zodpovědnost, pořídím?

A to už se vůbec neptám, jestli nemáte zaručeně čistokrevnou módní rasu bez PP - tedy z množírny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.17 08:42

Asi takhle: pořídili jste si psa a pro zachování vašeho vlastního klidu se smiřte s tím, že 50 Kč jednou nebo dvakrát do roka je NAPROSTÝ pakatel ve srovnání s tím, co zaplatíte za krmení, nedejbože léky či vyšetření, pokud by mu později něco bylo.

Jen pro info: znám celou řadu veterin, kde jen za to, že se psem vlezete dál než na recepci, zaplatíte automaticky cosi kolem 150 Kč za prohlídku, byť by se na něj vet jen kouknul, nakoukl do uší, do oka a dal mu piškot.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48680
13.6.17 08:48

@Ou jenže o tom lidi nepřemýšlí, chtějí psa hned teď takže často je bez PP, pak řvou že je chovatel podvedl a že budou náklady na veterinu to vůbec netuší. kvalitní stravě taky neví většina nic a strava je základ :palec:. Ale zažila jsem už víc lidí co řekli že víc jak 200 měsíčně za krmivo nedají a mají většího psa takže 200 za 10 kg krmiva :?

no to chce veterináře hledat, rozdíly v cenách jsou veliké, ted jsem veterináře změnila a je to zcela něco jiného včetně ceny :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama