Odcházení muže

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.1.22 19:35

Odcházení muze

Zdravím všechny,
jsme dlouho rozvedení, mame velké děti. Před lety jsme si hodně věcí vyrikali a zdálo se, že je mezi námi vše vyřešené. Bývalý měl od rozchodu několik známosti. V poslední době si vsimam, že se na sebe snaží strhávat pozornost našich dětí, například často mluví o nemocech, dost se sleduje. Může trpět hypochondrii a nemusí to dělat schválně. Nedávno se mnou ale zcistajasna začal řešit dávnou minulost, pocity křivdy. Ok, ale bohužel si vzal za svědka naseho potomka. Dětem nedělá dobře, když jsou do takových věcí vtahovany. Jedno je dost citlivé a má pošramocenou psychiku. Rikám si, že možná z toho, že se na něj tatínek odmala casto obrací s různými starostmi a jakoby ho nutí žít i jeho život. Snažím se bývalému muži vycházet vstříc, mám pro něj pochopeni, vlastně ho mám i rada, i když mě nekdy neskutečně vytáčí! :mrgreen: Zastavam vsak názor, že dospělé děti mají spoustu svých starostí, než aby se zabývaly záležitostmi svých rodičů. Nabízím manželovi ucho, pomoc, zázemí. Odmítá a někdy pred detmi jakoby přehazuje vinu na mě, proč je situace, jaká je, i když pravda je jinde. :,( Pak premyslim, jak vysvetlit, že tatínek to, slušně řečeno, prekroutil. Vim, že nas mají rádi oba. Beru ho uz, jaký je. Ale pripadám si nekdy jako špatná matka nebo zavržený rodič, pate kolo u vozu. Se mnou v podstatě nikdy nic moc neřešil, nic ode mě nepotřebuje, je upnuty na děti. Vzbuzuje pozornost, lítost, vyžaduje péči.. Není starý ani bezmocný. Vždy jsem se snazila, aby měl s dětmi dobre vztahy, nikdy jsem jim nestala v cestě. Jenže co dělat, abych je ušetřila zbytecnych starosti a myšlenek, co tatínek? A sama nespadla do kolonky"nadbytecna" matka? Moc ráda bych ho tak nějak přesmerovala od prebujele komunikace s dětmi k normální komunikaci s nimi i se mnou v rámci rodiču společných potomků, aniž bych mu zasahovala do soukromí.. :D
Díky za rady a zkusenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4641
8.1.22 08:19

Kolik je detem? :think: pises, ze jsou dospeli. Hele, ja nevim, no. Myslim, ze dospele deti maji sve rodice dost prectene a minimalne tusi, kde je pravda. V prioade dotazu deti bych rekla, ze tatkovi trochu hrabe a ze jsi ochotna rict, jak to vidis ty, jinak bych to nekomentovala, verim, ze jim otec tim vyvolavanim leze na nervy.

Na rodinne kruhy za pritomnosti deti bych vubec nepristupovala :roll:

Kazdopadne, ver si :hug:, jsi pro ne dulezita, ony se osamostatnily, takze to vypada, ze te nepotrebuji, ale ony se ‚vrati‘, jakmile zakotvi v partnerskych vztazich. S otcem to nema nic spolecneho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 14:08
  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat