Odchází v 1. roce dítěte do práce - co si o tom myslíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Smudlinka123
Nováček 01.08.18 03:48
Odchází v 1 roce dítěte do práce- názor

Ahoj,
Takže je to pár dní, co mi známá oznámila, že v září nastupuje do fabriky jako dělnice na plný úvazek, její dceři je teď 11 měsíců.
Má přítele, který dělá v tytéž fabrice a jsou čtvrť roku v pronájmu a nezvladají to, jenže to bude spíš finanční negramostí, nežli skutečnými financemi - prodali v nouzi motorku a za 20 tisíc nezaplatili ani kauci ani si nešetřili, ale koupili tv a lux :roll:
Budou se stěhovat opět do pronájmu, ale do vesnice, kde žije pritelova matka, takže známá si to představuje tak, že před každou směnou a po malou vyzvedne- to určitě, bude jí tam cpat v pět ráno, jinými slovy, holčička tam bude určitě i přespávat.
Do sedmi měsíců měsíců holčičky bydleli právě u oné tchýně a známá mi volala několikrát a plakala, jestli ji k sobě nevezmu, že už to s ní nemůže vydržet- brala ji totálně malou, dokonce se několikrát poprali.
A teď k mé otázce- co si o tom myslíte?
Já sem neskutečně rozhněvaná, říkám si, že je sice strašně dojemný(ironie), když žena nemá to srdce jít na potrat(dítě bylo neplánované), ale pak ho vlastně hodí na krk někomu jinému.. Chápete jak to myslím.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15481 příspěvků 01.08.18 04:08

Pokud ten někdo jiný s tím hozením na krk souhlasí, tak je nástup ženy zpět do pracovního poměru zcela v pořádku. Otázka, jak to celé bude v tomto konkrétním případě, zda se bude žena dítěti maximálně věnovat mimo pracovní dobu.

Lychee13
Závislačka 3060 příspěvků 01.08.18 04:26

A ty jsi tak znechucená proč? Ty to dítě budeš hlídat? Bože,kdyby se tak každej staral sám o sebe,to by bylo bájo…

Smudlinka123
Nováček 01.08.18 04:40
@Lychee13 píše:
A ty jsi tak znechucená proč? Ty to dítě budeš hlídat? Bože,kdyby se tak každej staral sám o sebe,to by bylo bájo…

Když k tomu nemáš co říct, tak co to nechat bez komentáře co :palec:

Kostroma
Kecalka 122 příspěvků 01.08.18 04:50

Když s tím babička souhlasi a nemá s tím problém, tak v pořádku. Nejsou jediný, koho tlačí k rychlému návratu do prace finanční tíseň. Jen mě zaujalo, kdo se s kým popral?

Smudlinka123
Nováček 01.08.18 04:52
@Kostroma píše:
Když s tím babička souhlasi a nemá s tím problém, tak v pořádku. Nejsou jediný, koho tlačí k rychlému návratu do prace finanční tíseň. Jen mě zaujalo, kdo se s kým popral?

Moje známá právě s touhle tchýní, od které chce vychovávat dítě..

beruska9
Extra třída :D 10717 příspěvků 01.08.18 06:04

Moc tomu popisu nerozumim, mala teda bude hlidana babickou, se kterou mela matka ditete predtim konflikty, dokonce se praly? No potes koste, ale asi nemaji na vyber :nevim: Nic ve zlem, nebude cela rodina z tech „mene intelektualne nadanych?“ Pokud bys mela pocit, ze bude diteti nejak ublizovano, tak asi muzes podat podnet na OSPOD, ale jinak nevim :nevim: Jestli te pak zase bude prosit o pomoc, tak nevim, asi bych se do toho nemichala.
Edit: jeste dodam, ze nemam problem s tim, ze nekdo jde do prace v roce (i drive). Ziju v zahranici, kde je to bezne, a hlavne verim, ze tohle by melo byt na rozhdodnuti kazdeho rodice/kazde rodiny. Sice idealne by to nemelo byt tlacene tim, ze „nemaji co do huby,“ ale tak stava se. Problematicke je asi hlidani babickou, se kterou je zrejme slozity vztah, ale do toho my nevidime :nevim:

Příspěvek upraven 01.08.18 v 06:54

P4ja
Kelišová 6360 příspěvků 01.08.18 06:32

No, jediné, co s tím můžeš udělat je to, že ti to bude líto, protože každý žije svůj život. Případně nabídnout pomoc, pokud opravdu pomoci chceš a nebo jak píše @beruska9 , tak dát podnět na OSPOD.
Diskuse tady, smysl nemá. 8o 8o

Russet
Extra třída :D 11748 příspěvků 01.08.18 06:36
@Smudlinka123 píše:
Ahoj,
Takže je to pár dní, co mi známá oznámila, že v září nastupuje do fabriky jako dělnice na plný úvazek, její dceři je teď 11 měsíců.
Má přítele, který dělá v tytéž fabrice a jsou čtvrť roku v pronájmu a nezvladají to, jenže to bude spíš finanční negramostí, nežli skutečnými financemi - prodali v nouzi motorku a za 20 tisíc nezaplatili ani kauci ani si nešetřili, ale koupili tv a lux :roll:
Budou se stěhovat opět do pronájmu, ale do vesnice, kde žije pritelova matka, takže známá si to představuje tak, že před každou směnou a po malou vyzvedne- to určitě, bude jí tam cpat v pět ráno, jinými slovy, holčička tam bude určitě i přespávat.
Do sedmi měsíců měsíců holčičky bydleli právě u oné tchýně a známá mi volala několikrát a plakala, jestli ji k sobě nevezmu, že už to s ní nemůže vydržet- brala ji totálně malou, dokonce se několikrát poprali.
A teď k mé otázce- co si o tom myslíte?
Já sem neskutečně rozhněvaná, říkám si, že je sice strašně dojemný(ironie), když žena nemá to srdce jít na potrat(dítě bylo neplánované), ale pak ho vlastně hodí na krk někomu jinému.. Chápete jak to myslím.

Bylo by mi to jedno. Jejich dítě - jejich zodpovědnost. Kdyby to byla moje dobrá kamarádka, dítě bych jí hlídala částečně taky. Závidíš jí dítě nebo co? Holt to pěkně podělali, ale aspoň nebudou dělat dluhy. A dítě bude u babičky. Ideální to není, ale na potrat taky ne.

XYZ1234
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 01.08.18 06:38

Já jsem totálně rozhněvaná, že pro někoho je lepší ukončit neplánované těhotenství, než dávat roční dítě na hlídání a vrátit se do práce :roll: . Tohle je ve většině zemí naprosto normální, že se matka neodkulí z práce do totálního rodičovského vakua na 3 roky. Dítě bude hlídat jedna osoba, navíc babička, nevidím v tom nic hrozného. Na životním stylu rodičů teda asi bude spousta divných věcí, ale tohle mně přijde úplně v pořádku. Měli(spíš tedy asi měly) bychom už tady v Čechách vytáhnout tu hlavu ze zadku a být trošku tolerantnější k jinému přístupu k životu. Osobně nemám žádný problém s tím, když jdou matky dřív do práce. Být s dítětem x let doma je super jako volba, ne jako dogma a povinnost :kytka:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 01.08.18 06:44

Taky jsem v práci od dceřiného roku, tedy na 4hodinový úvazek… no a hlídá babička a tatínek. Než doma fňukat a sedět že nejsou peníze jsem v práci a máme se dobře a jedeme i na dovču, ne teda k moři, ale aspon Krkonoše. A od záři si dám 6ti hodinový úvazek :-). Dceři jsou ted 2 roky. Myslím že ji nic nechybí, nehlídá ji deset různých lidi, to bych nedala.. Včera jsem byla v práci a s tatínkem byli na koupališti, tak na zmrzku, na tu nechodí se mnou :D .

vokishka
Extra třída :D 12777 příspěvků 01.08.18 07:09

proč by měl někdo dávat podnět na OSPOD, když o dítě bude postaráno? Vždyť ta tchýně se na dítě zřejmě těší, když v úvodu je, že se málem poprali, protože jí brala malou. Takže se o ni určitě bude starat pěkně.

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 01.08.18 07:13

@Smudlinka123 máš státy kde je mateřská max rok …a pak musí do práce.Takze proč ne.

Pety2
Ukecaná baba ;) 2450 příspěvků 01.08.18 07:21

@Malike
Já žiju v Nizozemí, kde je mateřská 3 měsíce :mrgreen: Rodičák samozřejmě neexistuje, prostě 3 měsíce a šupajdy zpět do práce nebo doma za svoje…

K zakladatelce - přijde mi to naprostov pořádku, pokud bude o dítě řádně postaráno, je to věc rodiny a ve většině vyspělého světa naprosto normální stav…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63398 příspěvků 3 inzeráty 01.08.18 07:23
@Smudlinka123 píše:
Když k tomu nemáš co říct, tak co to nechat bez komentáře co :palec:

No, mozna by ses tim taky mela ridit… Kdo vi, treba bude o dite babickou postarano lepe, nez kdyz se stara kamaradka, ale to by ses nemohla rozcilovat na diskuzi…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Skromnost a pozitivní mysl elixírem mládí? Maciuchová vypadá skvěle!

Hana Maciuchová (72) si pečlivě vybírá akce, kam se vypraví. Křest vánočních... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >