Reklama

Vánoce, dárky.Jak říct?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 06:23
Vánoce,dárky.Jak říct?

Dobrý den, prosím o zachování anonymity, týká se to rodinných vztahu, citlivé téma. Ktomu sem chodí známí, nemusí všichni vědět rodinné věci.
Jak sourozencům vysvětlit, ze nechci abychom si na vánoce dávali dárky? Ptam se ted, protože to potřebují říct s předstihem, maji tendence kupovat dárky už v létě.
Jen podotykam, pak jsou okolo toho jen na vánoce problémy.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1711 příspěvků 30 inzerátů 29.07.18 06:37

Hele, ségra, co kdybychom si na Vánoce nic nedávali? Jsme dospělí, každý si během roku koupí, co potřebuje, stejně ani nevíme co si pak dávat… Tak se domluvme, že si nic kupovat nebudeme. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 06:40

V tomhle je u nas problém,protože bratr si na tom hodně frci,abychom si dávali dárky.

lenk
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 29.07.18 06:42

My si teda na Vánoce dáváme, ale domluvili jsme se, že vynecháme svátky a narozeniny. A řešili jsme to normálně rozhovorem, myslím po nějaké akci, kdy jsme si navzájem přáli k několikero narozeninám a svátkům (dopředu i zpětně, protože se nevidíme až tak často) a navzájem jsme usoudili že už nevíme co si vzájemně kupovat a že přání formou sms nebo emailu bude od příštího roku dostačující :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 06:46

@lenk takže už jen poprejete. :think: Jak jsem psala,u nás byly o kolo tech dárků jen problémy.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1711 příspěvků 30 inzerátů 29.07.18 06:47

Prostě se musíte domluvit, v klidu a s předstihem… Ze třeba šetříte na bydlení, došla vám inspirace atd. My se domluvili, že kupujeme jen dětem - neteřinkám, protože dospělým už jsme fakt nevěděli co. Ale bylo to vzájemné. Brácha sám nakupuje? To můj muž koupí max. pro mě, jeho rodině jsem vždy kupovala dárky za něj ;)

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 29.07.18 06:50

Moje rada bude podobná jako xstrasilky: „letos si nebudeme dávat dárky k vánocům“.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31669 příspěvků 29.07.18 06:51
@lenk píše:
My si teda na Vánoce dáváme, ale domluvili jsme se, že vynecháme svátky a narozeniny. A řešili jsme to normálně rozhovorem, myslím po nějaké akci, kdy jsme si navzájem přáli k několikero narozeninám a svátkům (dopředu i zpětně, protože se nevidíme až tak často) a navzájem jsme usoudili že už nevíme co si vzájemně kupovat a že přání formou sms nebo emailu bude od příštího roku dostačující :-)

Tohle je pro mě děsivý, že ani na narozeniny apod.neni rodina schopná se sejít a popřát si osobně.

Jinak já bych třeba na zrušení dárků nepristoupila. Respektive bych řekla, že když nechtějí dávat dárek, ať jej nedávají, ale já držím tradice a něco malého stejně pořídím.

balkanka
Kecalka 227 příspěvků 29.07.18 06:53

Tak zalezi jestli bude hlavne s brachou domluva, kdyz on chce tak moc kupovat. Tak kdyz nevite co a jak, tak se domluvte jinak, ze treba darek muze byt do 200kc nebo tak. U nas jsme zavedli davat si dospeli darky za 200kc, ale presne :-), to je pak sranda, kdyz dostanete pul zbykacky pedro :-).

lachtanice86
Kelišová 5719 příspěvků 29.07.18 06:53

Já to tak mám s bráchou domluvené roky a jsme spokojení oba. Ale je fakt že ani jeden z as di na vánoce nepotrpi

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 06:54

@xstrasilka dekuji :) jen se obavám,ze potom budu ta špatná já,co zrušila si dávat dárky k vánocům.U nás je to komplikovanej­si.U něj probíhá i soutěživost kdo je lepší,kdo da lepší dražší dárek.Jelikož je ještě bezdětný,x-penez na víc,tak na korunu se tak nediva.

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 29.07.18 06:56

Ona žvýkačka Pedro stojí 400 Kč?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 06:57
@balkanka píše:
Tak zalezi jestli bude hlavne s brachou domluva, kdyz on chce tak moc kupovat. Tak kdyz nevite co a jak, tak se domluvte jinak, ze treba darek muze byt do 200kc nebo tak. U nas jsme zavedli davat si dospeli darky za 200kc, ale presne :-), to je pak sranda, kdyz dostanete pul zbykacky pedro :-).

Tohle jsem mu řekla min.rok,ze do určité castky. Odpověděl,at to necham na něm.Ze si rozhodne sam co a jak.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31669 příspěvků 29.07.18 06:59
@Anonymní píše:
Tohle jsem mu řekla min.rok,ze do určité castky. Odpověděl,at to necham na něm.Ze si rozhodne sam co a jak.

Normální reakce… Oba se svobodně můžete rozhodnout za kolik si dáte dárek. On když je sám, tK dá třeba dražší, ty nějakou drobnost. To je naprosto normální

lenk
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 29.07.18 07:08

@lucenka to je fakt, my se vlastně s celou rodinou nescházíme vůbec, bratři s rodinami bydlí ca 100 km a moje matka si nepřeje abychom k nim jezdili všichni najednou (ani v době když nás ještě tolik nebylo,(jen my 3 děti jejich partneři a jedno dítě) takže všichni pohromadě jsme se viděli za posledních 10 let jen jednou - v restauraci na oslavě matky kulatých narozenin.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama