Reklama

Věříte numerologii?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 16:24
Věříte numerologii?

Přemýšlím jestli si nechat “poradit” od numerologa, přijde mi ze se motam porad v jednom kruhu. Ale vůbec netuším jestli tomu věřit (je vyhlaseny, ale muže to byt samoreklama) anebo se na to vykaslat a nechat to všechno proste osudu, nerada bych any mě nějak špatně ovlivnil.

Kartarkam nevěřím, to si myslím ze člověku jen řeknou co chce slyšet a ten tam pak chodí pro nadějnejsi zítřky.

Mate nějaké zkušenosti? Jsou to nesmysly určit na základě data narozeni různý věci? :roll: řekla jsem to kamaradovi a ten se mi naprosto vysmál a ze by chtěl taky brat takový peníze ze někomu vymyje mozek :lol:

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10345 příspěvků 22.07.18 16:29

Nevěřím, peníze bych jim nedala. To bych šla radši na podrobnou lékařskou prohlídku nebo si koupila nějaké hezké šaty.

jestericka34
Kecalka 337 příspěvků 22.07.18 16:30

Tak zrovna s kartarkou mám jen ty nejlepší zkušenosti,kaž­dopádně to chce doporučení. Taky jsem nevěřila,pak jsem řekla jen jméno a datum narození a nestačila jsem se divit. Jako by žila můj život a co řekla vyšlo

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 22.07.18 16:39

Částečně. Myslím si, že kartářky, čarodějky, léčitelé a další mají dar (aspon ti lepší) člověku vnuknout pocit, že je zajímáte a dají si práci vám rozumět, řešit váš problém. A dát vám naději, kterou lidé, kteří jejich pomoc vyhledají, nejspíš zoufale potřebují. Zatímco lékař nad vámi mávne rukou, pošle vás domů, že simulujete, a at si za týden dojdete pro recept. Kamarádka měla vážné problémy, chodila od doktora k doktorovi a nic. Nakonec šla k vyhlášené čarodějnici, samozřejmě za šílené peníze. A problém zázračně zmizel. Když mi to popisovala, čarodějnice jí udělala úplně dokonalou psychoanalýzu, několik hodin věnovala tomu, že zkoumala celý kamarádčin život, rodinné poměry… a našla jádro problému. Já osobně tedy v magii věřím, ale zároven si myslím, že těch nadaných je hodně málo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 16:39
@jestericka34 píše:
Tak zrovna s kartarkou mám jen ty nejlepší zkušenosti,kaž­dopádně to chce doporučení. Taky jsem nevěřila,pak jsem řekla jen jméno a datum narození a nestačila jsem se divit. Jako by žila můj život a co řekla vyšlo

A nejsou to obecný věci typu “tedka jste nešťastná ze jo? Mate rozvedené rodiče ze jo? Měla jste jako mala úraz ze jo?” Atd? Jsem k tomu skeptická, bojím se aby mě nějakými vymysly nenavedla na špatnou cestu. Ale rada si to nechám vyvratit

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 16:41
@Lalelale píše: Částečně. Myslím si, že kartářky, čarodějky, léčitelé a další mají dar (aspon ti lepší) člověku vnuknout pocit, že je zajímáte a dají si práci vám rozumět, řešit váš problém. A dát vám naději, kterou lidé, kteří jejich pomoc vyhledají, nejspíš zoufale potřebují. Zatímco lékař nad vámi mávne rukou, pošle vás domů, že simulujete, a at si za týden dojdete pro recept. Kamarádka měla vážné problémy, chodila od doktora k doktorovi a nic. Nakonec šla k vyhlášené čarodějnici, samozřejmě za šílené peníze. A problém zázračně zmizel. Když mi to popisovala, čarodějnice jí udělala úplně dokonalou psychoanalýzu, několik hodin věnovala tomu, že zkoumala celý kamarádčin život, rodinné poměry… a našla jádro problému. Já osobně tedy v magii věřím, ale zároven si myslím, že těch nadaných je hodně málo.

A kdo je ta “čarodějnice”? Ja samozrejme taky věřím ze nějací lide mají dar, určitě věřím v lecitele, ale z 99 % je to podle mě sarlatanstvi

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 22.07.18 16:42
@Anonymní píše:
A kdo je ta “čarodějnice”? Ja samozrejme taky věřím ze nějací lide mají dar, určitě věřím v lecitele, ale z 99 % je to podle mě sarlatanstvi

jéje tak to nevím, ale tady na emiminu jsem viděla plno doporučení. Určitě někoho najdeš.

ugluk
Hvězda diskuse 42193 příspěvků 22.07.18 16:53

No, ještě bych čistě teoreticky mohla být ochotná uvěřit tomu, že něco můžou ovlivňovat hvězdičky na obloze, ale numerologie je pro mě - zcela náhodou se tady počítá zrovna v desítkové soustavě, kdyby se počítalo v libovolné jiné, budou čísla vypadat úplně jinak. V kombinaci s tím, že zrovna tady se kalendář počítá od nějakého konkrétního data, ale na světě jsou a byly hromady jiných kalendářů se zcela odlišným počátkem. Rovněž počty dní v měsíci se přelévaly, jak měl zrovna jakej římskej císař náladu. No a na tomhle jednom konkrétním a vyumělkovaným kalendáři si někdo dokáže namastit kapsu tím, že ty čísla pěkně sečte a vyvěští osud. Fakt ne. Na druhou stranu - kdo chce věřit, věří, a ve všem si něco naprosto zásadního dokáže najít.

jestericka34
Kecalka 337 příspěvků 22.07.18 16:58
@Anonymní píše:
A nejsou to obecný věci typu “tedka jste nešťastná ze jo? Mate rozvedené rodiče ze jo? Měla jste jako mala úraz ze jo?” Atd? Jsem k tomu skeptická, bojím se aby mě nějakými vymysly nenavedla na špatnou cestu. Ale rada si to nechám vyvratit

Ne zeptala jsem se třeba na můj zdravotní stav,na moje děti ,prostě to co mě zajímalo. Pak jsem měla nějaký problém ,tak jsem se zeptala co ukazují karty,jak říkám chce to dobrou kartarkou a tu já jsem měla. Všechno mi vyšlo,jednou do roka jsem s ní v kontaktu. Taky jsem nevěřila,dala jsem na doporučení,jinak bych do toho taky nešla.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9633 příspěvků 22.07.18 16:59

Jsou to blbiny všechno. Mít na to žaludek, tak super živnost. Jinak stačí se nad tím zamyslet - proč by zrovna nějaká čísla v kalendáři, jehož počátek stanovil člověk a který je skutečně jen zlomkem času v době trvání vesmíru, měla mít nějaký význam na život toho, kdo se v nich narodil?

Qwentin
Vesmírná mluvilka 32848 příspěvků 1 inzerát 22.07.18 17:53

Mně dělala numera jedna paní, která si tím nevydělávala, dokázala zjistit opravdu hodně, zašla i dost do detailů.Říká se tomu numerologická mřížka.Sedělo to dost přesně. Narození Ježíše Krista také bylo vypočítáno z pohybu hvězd na den přesně. Mám k číslům respekt, ale s podmínkou, že se narazí na ověřeného odborníka, ne na takové co za každou cenu rýžují peníze. Těm bych peníze teda nedala.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama