Reklama

odchod od partnera a starost o dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 09:41
Odchod od partnera a starost o dítě

Dobrý den, chtěla bych odejít se svým 9letym synem od partnera který je alkoholik a už se to s ním nedá vydržet. Nejen že je alkoholik a neustále mi nebo i synovi nadava a ponižuje mě. Mám možnost odejít s malým. Bydlení není problém. Akorát nemám rodinu. Takže bych byla sama. Do práce dojíždim 40 minut od bydliště. A pracuji na tři směnný provoz. K tomu studuji dálkové studium a tudíž jsem každé úterý ve škole do 20:00hod. Takže nevím jak to vymyslet s malým když budu ve škole. A nebo když budu mit odpolední a doma budu až ve 23 hod a nebo když budu mít noční. Od přítele mi rodině pomoc nemůže jelikož jim to pokud od něj odejdu zakázal. A určitě si chůvu dovolit nemohu. Nevím co mám dělat, nechci už přítelem žít opravdu je to už k nevydržení. Proto bych chtěla poradit. Předem děkuji za rady.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

pannda
Kelišová 6501 příspěvků 32 inzerátů 27.09.18 09:47

Devítiletý už by mohl zůstávat sám, popř. pokud se odstěhuješ do činžáku, zkusit sousedy, jestli by občas na něj nedohlídli.

pannda
Kelišová 6501 příspěvků 32 inzerátů 27.09.18 09:48
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych odejít se svým 9letym synem od partnera který je alkoholik a už se to s ním nedá vydržet. Nejen že je alkoholik a neustále mi nebo i synovi nadava a ponižuje mě. Mám možnost odejít s malým. Bydlení není problém. Akorát nemám rodinu. Takže bych byla sama. Do práce dojíždim 40 minut od bydliště. A pracuji na tři směnný provoz. K tomu studuji dálkové studium a tudíž jsem každé úterý ve škole do 20:00hod. Takže nevím jak to vymyslet s malým když budu ve škole. A nebo když budu mit odpolední a doma budu až ve 23 hod a nebo když budu mít noční. Od přítele mi rodině pomoc nemůže jelikož jim to pokud od něj odejdu zakázal. A určitě si chůvu dovolit nemohu. Nevím co mám dělat, nechci už přítelem žít opravdu je to už k nevydržení. Proto bych chtěla poradit. Předem děkuji za rady.

jinak i zaměstnavatel by ti jako samoživitelce mohl vyjít se směnami vstříc

Denisa56
Kelišová 5921 příspěvků 27.09.18 09:49

Nezbyde ti, než si najít práci na jednosměnný provoz a pokud možno co nejblíž. Byla jsem sama se dvěma dětmi, tohle bylo hlavní kritérium, jinak to bez pomoci někoho dalšího s takhle malým dítětem nezvládneš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 09:55

Ja zkouším hledat na ranní směnu, ale je to těžké.

Kriss Tina
Závislačka 4987 příspěvků 27.09.18 09:55

Leda si najít práci kde nebudeš dělat noční, jinak nevidím důvod proč by 9 leté dítě nemohlo být třeba odpoledne doma samo :nevim: jinak se domluvit se sousedy že kdyby cokoliv mohl by syn přijít pro pomoc, dát mu mobil, aby se průběžně hlásil, v 9 není žádné mimino…

berusa.m
Závislačka 2728 příspěvků 27.09.18 10:03

Fak žádná babička ani sestra? A co kamarádky? To nemáš fakt nikoho? Hlavně začni hledat práci, kde nebudeš směnovat. Předpokládám, že pracuješ někde ve výrobě. Po takových lidech je dnes velká poptávka.

Tichošlápek
Extra třída :D 10054 příspěvků 27.09.18 10:14

Dokud si nenajdes jinou praci, tak toho moc nevymyslis. Nesouhlasím s výše psanym, ze devítileté dítě muze byt samo doma třeba do 11 večer. Navíc to mas 40 minut cesty, kdyby se neco stalo a potřeboval te, jsi daleko, můžeš mít aspoň u sebe stále telefon? Zkusila bych hledat spolubydlící s malým dítětem - můžete si vzájemně hodně pomoci

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16488 příspěvků 27.09.18 10:15
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych odejít se svým 9letym synem od partnera který je alkoholik a už se to s ním nedá vydržet. Nejen že je alkoholik a neustále mi nebo i synovi nadava a ponižuje mě. Mám možnost odejít s malým. Bydlení není problém. Akorát nemám rodinu. Takže bych byla sama. Do práce dojíždim 40 minut od bydliště. A pracuji na tři směnný provoz. K tomu studuji dálkové studium a tudíž jsem každé úterý ve škole do 20:00hod. Takže nevím jak to vymyslet s malým když budu ve škole. A nebo když budu mit odpolední a doma budu až ve 23 hod a nebo když budu mít noční. Od přítele mi rodině pomoc nemůže jelikož jim to pokud od něj odejdu zakázal. A určitě si chůvu dovolit nemohu. Nevím co mám dělat, nechci už přítelem žít opravdu je to už k nevydržení. Proto bych chtěla poradit. Předem děkuji za rady.

Změň zaměstnání. Možná ti někdo pohlídá po dobu školy, ale suplovat rodiče ti nikdo dlouho nebude. Máš bydlení, to spousta žen, co odněkud utíkají, nemá.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48356 příspěvků 27.09.18 10:17

Záleží na tvých možnostech. Máš dostatečný výdělek a finanční rezervu - pak zvážit placené hídání, zkrácení úvazku. JInak zkusit najít jnou práci.
Kdo hlídá do teď - alkoholik? Chlastá i přes den?
Nějaká kámoška, se kterou by jste se podle tvých směn střídali ve vyzvedávání?

marin
Echt Kelišová 9106 příspěvků 27.09.18 10:19

A teď to funguje jak? Pomáhá ti jeho rodina?

Denisa56
Kelišová 5921 příspěvků 27.09.18 10:20
@Kriss Tina píše:
Leda si najít práci kde nebudeš dělat noční, jinak nevidím důvod proč by 9 leté dítě nemohlo být třeba odpoledne doma samo :nevim: jinak se domluvit se sousedy že kdyby cokoliv mohl by syn přijít pro pomoc, dát mu mobil, aby se průběžně hlásil, v 9 není žádné mimino…

To myslíš opravdu vážně, nebo děláš jen chytrou? Nechat devítileté dítě celý týden od příchodu ze školy do uložení ke spánku samotné? Ani náhodou, takhle velké dítě samo nějakou dobu vydrží, třeba když maminka potřebuje dojít na nákup apod. ale aby se plnohodnotně obstarávalo včetně úkolů, večeře, spánku… trochu přeháníš.

berusa.m
Závislačka 2728 příspěvků 27.09.18 10:21
@Tichošlápek píše:
Dokud si nenajdes jinou praci, tak toho moc nevymyslis. Nesouhlasím s výše psanym, ze devítileté dítě muze byt samo doma třeba do 11 večer. Navíc to mas 40 minut cesty, kdyby se neco stalo a potřeboval te, jsi daleko, můžeš mít aspoň u sebe stále telefon? Zkusila bych hledat spolubydlící s malým dítětem - můžete si vzájemně hodně pomoci

Mám osmiletou, docela šikovnou holku, a taky bych ji doma samotnou nenechala. Sama se cítím nesvá, když jsem v noci sama doma. Natož takové dítě.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48356 příspěvků 27.09.18 10:25
@Denisa56 píše:
To myslíš opravdu vážně, nebo děláš jen chytrou? Nechat devítileté dítě celý týden od příchodu ze školy do uložení ke spánku samotné? Ani náhodou, takhle velké dítě samo nějakou dobu vydrží, třeba když maminka potřebuje dojít na nákup apod. ale aby se plnohodnotně obstarávalo včetně úkolů, večeře, spánku… trochu přeháníš.

já věřim, že by to zvládlo. Ale nevěřim, že by to bylo k jeho prspěchu to zvládat pravidelně. At už po stránce stránce výchovné, tak po psychické.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 10:28

Resim neco podobneho, taky bych chtela ode jit od alloholika, ale mam rocni dceru a rodinu daleko, nemam hlidani… je to neresitelne :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >