Odchod od partnera, péče o dítě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.11.21 07:34

Odchod od partnera, péče o dítě

Dobrý den,
Prosím o radu. Rozešli jsme se včera s partnerem. Nechci prosím řešit proč, bylo by to na dlouho, ale máme 5mesicni miminko.
Partner mě pustil z jeho bytu s malou jen pod podmínkou, že bude ji mít týden já a týden on. Respektive jeho matka, že se budeme střídat.
V žádném případě nesouhlasím, ale přítel mě už hodnekrat vyhrožoval že mi malou vezme a vyhazoval mě z bytu že jsem naoko souhlasila abychom mohli odejít.
Teď samozřejmě řešim jak právně, nebo přes sociálku vyřešit to že ji bude mít max víkendy.
Zároveň je to ale dlouhodobý uživatel marihuany (kouří ji každý den), alkoholu (taky musí doma po práci pít), ve volném času jen hraje svoje PC hry a ještě před dvěma měsíci si občas dál i pervitin. Z toho důvodu nechci aby malá s ním byla vůbec sama nikdy ani nebyla a on se oni neumí starat.
Chtěla bych podat návrh že ji bude mít třeba o víkendu jednou za čtrnáct dní kdy má opravdu v práci volno a bude teda i s jeho babičkou.
Prosím můžu se zeptat někoho kdo má zkušenost jak se tohle řeší a jestli mám šanci? je přesvědčený že si za pár dní pro ni přijede a umí být velmi agresivní tak se bojím co bude. Už jsem dnes psala na poradnu bezplatnou i osped.
Ješte dodám, že mi říkal že pokud něco do týdne udělám tak se postará aby malá byla u nej natrvalo. Že půjde za právníkem a zničí mě. Mám strašný strach co bude. Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28164
5.11.21 07:39

A znovu a znovu - před otěhotněním to byl vzorný přítel, hodný, pracovitý a po otěhotnění začal užívat drogy a alkohol, že ne?
proč si děláš dítě s feťákem a alkoholikem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10937
5.11.21 07:43
@stinga píše:
A znovu a znovu - před otěhotněním to byl vzorný přítel, hodný, pracovitý a po otěhotnění začal užívat drogy a alkohol, že ne?

Protože to s tím nebude tak hrozný, jen teďka na něj potřebuje naházet co nejvíc špíny. ;) A nebo musí přiznat že si udělala dítě s fetakem a gemblerem.

Jinak pro zakladatelku. Všechno jsou to jen kecy a plané hrozby. Nesmíš se nechat vystrašit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
5.11.21 07:50

Zeptej se právníka!

V tomto věku dítěte rozhodně otci nepřipadne. Pokud není dítě zanedbané, matka není alkoholička nebo nefetuje a dítěti se věnuje, není co řešit. Zajisti si vhodné bydlení a ať tam má miminko své misto se vším, co potřebuje. Zavolej nějakému právníkovi ( U nás jsou dotazy zdarma), vše mu řekni a zeptej se, co můžeš a nemůžeš delat.
A hlavně se neboj obrátit na ostatní lidi, nemusíš v tom být sama, rodina nebo přátele tě určitě podrží!
S timto popisem situace podle mě otec nemá nárok. A ani s miminkem být osamote, obzvlášť, jestli kojis. :palec:
Navíc má vyživovací povinnost na miminko i na tebe. Neboj se a jednej pro vaší svetlou budoucnost, držím palce! :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18527
5.11.21 07:51

Na ospod zajdi osobne, pomuzou ti vse sepsat.
5mesicni dite do stridavky tyden-tyden soud pravdepodobne neda :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28164
5.11.21 07:53
@Cenarius píše:
Protože to s tím nebude tak hrozný, jen teďka na něj potřebuje naházet co nejvíc špíny. ;) A nebo musí přiznat že si udělala dítě s fetakem a gemblerem.Jinak pro zakladatelku. Všechno jsou to jen kecy a plané hrozby. Nesmíš se nechat vystrašit.

přesně tak, když už dítě s feťákem vzniklo, nikdo mu nedá do střídavky kojence, a on určitě vyhrožuje planě - co by s dítětem dělal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10937
5.11.21 07:57
@stinga píše:
přesně tak, když už dítě s feťákem vzniklo, nikdo mu nedá do střídavky kojence, a on určitě vyhrožuje planě - co by s dítětem dělal

To taky nechápu. Já bych svoje daroval hnedka :D a on ten blbec si ho chce ještě brát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28164
5.11.21 08:01
@Cenarius píše:
To taky nechápu. Já bych svoje daroval hnedka :D a on ten blbec si ho chce ještě brát

taky bych se aspoň občas svého dítěte zbavila ;) ale nikdo ji nechce :mrgreen: to neustálé brebentění nejde psychicky vydržet 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1312
5.11.21 08:02

A jak by ti ho mohl vzít úplně? Myslíš že to jde? To bys musela být ještě větší feťačka a alkoholička než on. Přemýšlej. Zajdi na ospod, tam ti poradi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7416
5.11.21 08:03
@stinga píše:

Nech toho. Dítě už je na světě, zpátky ho nestrci. Kdo nikdy neudělá žádnou chybu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27582
5.11.21 08:16

Nevím u koho jsi teď, ale možná na to ani nedojde, že se neozve a dítě chtít nebude. In asi rád vyhrožuje aby hlavně tlačil na tebe o dítě mu evidentně nejde když se doteď nepretrhl. Jinak si zajdi na sociálku zažádat dítě do tvé péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21826
5.11.21 08:27

Prosímtě, 5 měsíční dítě ti nikdo nevezme (pokud ani ty sama nejsi nějaký pochybný sociální případ) a s nejvyšší pravděpodobností nehrozí ani střídavá péče. Pokud kojíš, bude rád, když zpočátku dostane pár hodin týdně na povození kočárku.
Zajdi co nejdřív na OSPOD, ideálně ještě dnes, pomůžou ti s předběžným svěřením do péče a co všechno si máš zařídit. Pokud ho nebudeš mít, může ti dítě skutečně kdykoli „odnést“ a je to jeho plné právo, je stejně tak rodič, jako ty. Koneckonců dítě sis s ním asi pořídila vědomě.
Jestli máš nějaké důkazy o jeho závislostech, schovej si je, budou se ti hodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9084
5.11.21 08:28
@stinga píše:
přesně tak, když už dítě s feťákem vzniklo, nikdo mu nedá do střídavky kojence, a on určitě vyhrožuje planě - co by s dítětem dělal

Píše že by se o něj v té době starala babička. on by se o něj samozřejmě nestaral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9084
5.11.21 08:32

Jako vyhrožuje drsně. Každopádně pokud si myslí že je to tak jednoduché právník ho zase vrátí na zem.

Každopádně u takto malých dětí se dává styk často a krátce čím jsou větší děti tím je čas strávený s druhým rodičem větší a kolem 3 roku bez problému už může být střídavá péče pokdu tedy o to druhý rodič doopravdy stojí. Což pochybuju že je tento případ. Ono by ho to velmi rychle přešlo.-

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28164
5.11.21 08:37
@ludmilaadamkova píše:
Píše že by se o něj v té době starala babička. on by se o něj samozřejmě nestaral.

ale soud „dává“ nebo nedává dítě otci, ne babičce - takže zkoumat se budou poměry otce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat