Odchod ze zaměstnání kvůli financím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 21:43
Odchod ze zaměstnání

Ahoj, řeším takový problém

Chci, nebo spíše musím odejít z práce. Důvod je ten že finančně to není nic moc. Nějak jsem to vždycky dávala ale teď se chci odstěhovat od rodičů a bydlet sama a s tímhle platem prostě nájem nezaplatím, nebo by celá výplata padla na nájem. Jenže potíž je v tom, že v práci je skvělý kolektiv a já nevím jak to oznámit. Mám říct vedoucí že chci odejít kvůli financím? Vůbec si to neumím představit jak to oznamuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pannda
Kelišová 6961 příspěvků 34 inzerátů 09.05.19 21:46

Můžeš odejít bez udání důvodu. A pokud máš skvělý kolektiv, tak i kdyby ses zmínila, že kvůli penězům, potřebuješ více, tak by to měli pochopit.
Hlavně odejdi s tím, že si najdeš práci dopředu

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10782 příspěvků 09.05.19 21:50

Jim může být jedno proč odcházíš, ale pokud mají všichni podobný plat tak to bude každému jasné :nevim: můžeš říct cokoliv, řekni žes dostala třeba lepší nabídku. Hlavně neodchazej aniž bys měla sjednáno něco jiného…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 21:54
@pannda píše:
Můžeš odejít bez udání důvodu. A pokud máš skvělý kolektiv, tak i kdyby ses zmínila, že kvůli penězům, potřebuješ více, tak by to měli pochopit.
Hlavně odejdi s tím, že si najdeš práci dopředu

Já jsem právě už obešla pár pohovoru a práci si našla a daleko lépe placenou. Jen se bojím toho až to půjdu říct vedoucí, zase ji nechci dát jenom tu výpověď a nazdar. 8o

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2387 příspěvků 09.05.19 22:05
@Anonymní píše:
Já jsem právě už obešla pár pohovoru a práci si našla a daleko lépe placenou. Jen se bojím toho až to půjdu říct vedoucí, zase ji nechci dát jenom tu výpověď a nazdar. 8o

Myslis, ze kdyby to bylo naopak a chteli dat v praci vypoved oni tobe, ze by se s tim nekdo trapil? To urcite. Tady mas vypoved a cus. Mas na to plne pravo. A vedouci se s tim musi jedine smířit. Jestli mate nadstandardní vztahy, kup jim zakusek na rozloucenou a bez, kam te srdce tahne.. Za chvíli te tam nekdo novy nahradi a po tobe uz nestekne pes…

sediza
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 09.05.19 22:06

Jsem zaměstnavatel a pokud mám o lidi zájem, zaplatím je tak, aby mi neodešli. Chyba není na Vaší straně. Byla bych upřímná. Třeba to povede ke zvýšení mezd u ostatních…

lucillee
Echt Kelišová 8570 příspěvků 09.05.19 22:08
@Anonymní píše:
Ahoj, řeším takový problémChci, nebo spíše musím odejít z práce. Důvod je ten že finančně to není nic moc. Nějak jsem to vždycky dávala ale teď se chci odstěhovat od rodičů a bydlet sama a s tímhle platem prostě nájem nezaplatím, nebo by celá výplata padla na nájem. Jenže potíž je v tom, že v práci je skvělý kolektiv a já nevím jak to oznámit. Mám říct vedoucí že chci odejít kvůli financím? Vůbec si to neumím představit jak to oznamuji

Tak ono není nic divného nebo sprostého, že si prostě najdeš lépe placenou práci, nemusíš se cítít blbě. Mně se i stalo, že jsem dostala nabídku na zvýšení platu, abych zůstala. Myslím, že je prostě důležité když zaměstnanec není spokojený, aby to zkusil nějak řešit a ne třeba rovnou odcházet…často možnosti jsou. Samozřejmě ale netuším co děláš za práci, jaký obor, pozici atp. pochopitelně čím méně kvalifikovaná práce, tím menší pravděpodobnost, že se zaměstnavatel přetrhne s nabídkami jak tě u sebe udržet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 22:09

@sediza takže myslíte že mám říct, že odcházím hlavně z finančních důvodů? Určitě se mě na důvod bude ptát

lucillee
Echt Kelišová 8570 příspěvků 09.05.19 22:13
@Anonymní píše:
@sediza takže myslíte že mám říct, že odcházím hlavně z finančních důvodů? Určitě se mě na důvod bude ptát

no já bych to klidně řekla, nevidím v tom nic divného…téměř všichni pracujeme především pro peníze…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 22:13

@lucillee Právě že pracuju v obchodě s oblečením. Mám maturitu, v září jdu studovat VOŠ dálkově a upřímně mě to přijde že mám na víc než prodávat oblečení… Takže chci odejít i z toho důvodu, většinu pracovní doby jsem ve skladu mezi krabicema a zaklizim oblečení.

sediza
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 09.05.19 22:21
@Anonymní píše:
@sediza takže myslíte že mám říct, že odcházím hlavně z finančních důvodů? Určitě se mě na důvod bude ptát

100% Je to normalni duvod.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 22:21
@sediza píše:
100% Je to normalni duvod.

Děkuju moc

Karleon
Kelišová 5633 příspěvků 09.05.19 22:36

Pokud odcházíš z finančních důvodů, tak bych řekla, že odchízíš z finančních důvodů. Je to snadné. Jistě nebudeš první ani poslední, u nás se to, bohužel, děje běžně.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 09.05.19 22:38

Normálně řekni pravdu, že ti ty peníze nevyhovují a máš lepší nabídku. Já kdysi odcházela ze zaměstnání, kde byli skvělí lidé ale mizerné pracovní podmínky. Málo peněz, každý měsíc 16-32 hodin neplacených přesčasů (prý součást pracovního fondu, takže to přesčasy nejsou), nemožnost vzít si dovolenou jak já potřebuji, atd. Všichni mojí výpověď pochopili, poslední den byl moc hezký a dojemný, občas se mi zasteskne. To že lidi přichází a odchází je normální ;)

pannda
Kelišová 6961 příspěvků 34 inzerátů 10.05.19 18:15
@Anonymní píše:
Já jsem právě už obešla pár pohovoru a práci si našla a daleko lépe placenou. Jen se bojím toho až to půjdu říct vedoucí, zase ji nechci dát jenom tu výpověď a nazdar. 8o

Hlavně ber ohledy na sebe, ne na druhé…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama