Problém s prací syna po VŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sorin
Stálice 69 příspěvků 09.05.19 16:33
Problém s prací syna po VŠ

Máme takový problém/nejproblém s prací syna. Loni v červnu úspěšně ukončil studium na VŠ (Ing.). Od té doby měl asi tři práce - kancelář, obchodník ale všude vydržel tak ty tři, čtyři měsíce a pak odešel. Ještě při poslední práci si našel brigádu - rozvážení jídla po Praze. No a teď jsem mu nedávno říkal, že je to fajn, že to má, že než si najde novou práci, tak nebude bez peněz a on mi řekl, že žádnou práci nehledá, že tohle ho baví a je spokojený, že je svým pánem, jezdí kdy chce a má dost času i pro sebe. Manželka je z toho dost špatná, že to absolutně neodpovídá jeho vzdělání a schopnostem, že se nikam neposune atd. Cítím to podobně. Navíc sám říkal, že když si odečte všechny náklady, tak si moc nevydělá. Nicméně na bydlení přispívá dle dohody, žádné problémy nejsou a evidentně s tím vyjde, ale nic asi ani neušetří. Řešili byste to nějak? Samozřejmě, je dospělý, všechno funguje, ale prostě to v nás celkem hlodá. Díky za názory!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 09.05.19 16:35

Jedině odeslat z baráku. Ve svém bytě si na živobytí z brigády nevydělá.

Monchichik
Echt Kelišová 8276 příspěvků 09.05.19 16:37

@Sorin Jeho práce, jeho věc. Chápu, že vás to mrzí, můj syn taky vystudoval vš a dělá práci, při které jí vůbec nepotřebuje. A řešila bych to tak, že by se úplně osamostatnil, doma jsem je bydlet nenechala, ať se starají sami, tudíž je mi i jedno, jestli něco ušetří nebo ne…

riccius
Kecalka 324 příspěvků 09.05.19 16:38

Nechte ho žít. Je dospoělý. Mohl odjet někam do ciziny a tam třeba dělat ještě méně. Sám si najde svůj způsob, jak se uplatnit. Jestli máte pocit, že jen vyjídá, tak se s ním domluvte, ať se odstěhuje. Ale přijde mi to zbytečné tlačení do kouta.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19946 příspěvků 09.05.19 16:38

Přesně - tlačit na něj, aby se osamostatnil a odstěhoval. To, co platí vám, je jistě směšná částka proti tomu, co by musel platit za samostatné bydlení. Ono by ho to donutilo si najít lepší práci.

P4ja
Echt Kelišová 9039 příspěvků 09.05.19 16:39

@Sorin Syn je dospělý, takže si může dělat, co chce. Možná by pomohlo mu ukončit mama hotel.

sediza
Ukecaná baba ;) 2240 příspěvků 09.05.19 16:39

Lepší nez se honit za prachama. Žijeme jen jednou. Hlavní, co by mě zajímalo je, jestli je moje dítě šťastné.

jahuhudka
Extra třída :D 14164 příspěvků 09.05.19 16:39

Proč je v jeho věku ještě v mamahotelu? Pak by velmi rychle zjistil, že to prostě nestačí :nevim:

Kelsey
Hvězda diskuse 45855 příspěvků 09.05.19 16:40

Mel by jit do sveta pacholek liny. Prestat mu poskytovat mamahotel, at se musi sam starat, fungovat, aby mel vse. Takovy slaby kus (promin), ale to neni pouzitelne pro zivot.
Jestli ho neproberes sokem, ze ho vypakujes, tak ti jednou snacha podekuje, ze ma lenocha a prizivnika doma.

Příspěvek upraven 09.05.19 v 16:41

Veveří
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 09.05.19 16:41

Vystudoval něco, co ho vůbec nebaví a nezajímá… škoda. Práce v kanclu není pro každého a je spousta zajímavějších povolání. Dělám v kanclu ;)

janamarti
Povídálka 19 příspěvků 09.05.19 16:45

Mně je tedy jen 26 let, ale okamžitě po ukončení školy (Bc., bylo mi 22) jsem se musela do měsíce odstěhovat a do dalšího půl roku si od rodičů odvézt všechny věci a uvolnit pokoj, přestože tu místnost na nic nepotřebovali. Tehdy jsem to brala jako něco strašného, všichni spolužáci si mohli po skončení školy udělat ještě prázdniny a já jediná už v červenci nastupovala do práce. Teď jsem jim za to vděčná. Člověka to naučí hospodařit a nespoléhat na druhé. Dle mého názoru nejlepší řešení je, aby se osamostatnil, včetně bydlení. Ať si dělá co chce, je dospělý, hlavně ať je šťastný a práce ho uživí. Až bude chtít založit rodinu, tak si třeba ještě rád sedne do kanceláře za víc peněz.

Linduš91
Kecalka 317 příspěvků 09.05.19 16:54

Taky jsem vystudovala nějaký obor a živí mě něco úplně jiného - naprosto pod mou úroveň vzdělání. Místo v oboru jsem nenašla, což mí rodiče dost dlouho nemohli skousnout (můj obor považovali za hrozně lukrativní). Teď dělám na SŠ pozici a jsem spokojená. Peníze sice nic extra, ale baví mě to, mám klídek a můžu se věnovat rodině. K tomu si ještě dodělávám další VŠ v úplně jiném oboru než je ten původní.
Záleží taky jaký obor VŠ má. U něčeho je celkem jedno, jestli bude prvních x let po škole rozvážet jídlo, u mnohých mu ujede vlak a po pár letech mimo obor už si ani neškrtne (můj případ).
Je v jeho oboru slušná uplatnitelnost? Znám řadu vysokoškoláků, kteří šli z promoce rovnou na úřad práce, potažmo na brigádu, protože ten obor prostě neměl valné uplantění :nevim:

Azeretereza
Závislačka 2733 příspěvků 09.05.19 16:54

Když jsem začala pracovat, ve fabrice, tak jsem si říkala, že v kanclu by mi bylo nejlíp. Tak jsem skončila, šla do kanclu a ejhle - v první jsem vydržela zkusebku, docela mě to bavilo, ale dostala jsem pak lepší nabídku. Projekt skončil, šla jsem opět do kanclu, jako asistentka. A ne, pro mě to fakt není. Nedokážu sedět osm hodin na zadku, dělat že něco dělám, potřebuju nějakej výstup svojí práce, nějakej zpetnej smysl, zároveň se učit něco novýho, něco co mě posune. Ale ještě jsem stále nepřišla na to, co to je :mrgreen: skáču z oboru do oboru, už bych se ráda upichla, ale nějak furt necitim TO. Zpětně si říkám, že léta ve fabrice byly nejlepší, byli jsme fajn parta, navíc jsem dělala se svým bratrem. Vracet bych se nechtěla, nechci se tam zakopat a potřebuju nějaký mentální zapojení, u práce přemýšlet, ne jet jako robot, aby mi to něco dalo. Teď jsem momentálně totálně mimo obor, všechno se učím úplně od píky. Nechala bych ho, ať si ujasní, co chce. Netlačila bych na nej. Ale odtud - potud. A spíš hodila řeč, že tahle doba, kdy můžeš střídat práce každou chvíli a pořád něco bude, nebude trvat věčně a že je lepší se už někde upichnout, než pak začínat znova. To ale určitě vi. Myslím, že je dobrý si po náročným studiu odfrknout a časem mu to dojde samo.

Bebuše
Echt Kelišová 8057 příspěvků 09.05.19 16:55

A není nejdůležitější že je spokojený?
Viděla bych na tom to pozitivní. Je schopen chodit do práce, vyjde a dohody dodržuje.
Mám taky vysokoškolské vzdělání a mnohem víc mě baví dělat rukama, takže ho chápu. Třeba si v budoucnu pořídí vlastní firmu a našel obor, který ho baví… A pokud nic z toho, až dojde na vlastní rodinu, tak ho zodpovědnost donutí ;) Někteří lidé nepotřebují hromadit a zajišťovat…

Elishka1
Závislačka 3225 příspěvků 09.05.19 17:04

Čekala jsem, ze je nezaměstnaný, takhle bych ho nechala, je dospělý a jestli je šikovný, tak se neztratí

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama