Kolegyně v práci - peklo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 09:53
Kolegyne v praci - peklo

Dobry den,
predem se omlouvam, ze pisi bez diakritiky, pracuji v anglii a nemam ceskou klavesnici. :)
Zkusim vam zkracene popsat moji situaci a budu doufat, ze mi vase vyjadreni pomuze od meho trapeni.
Pred skoro rokem jsme se s pritelem rozhodli prestehovat za lepsim zivotem a rekla bych, ze to byla dobra volba. Oba jsme nasli rychle praci, mame maly bytecek, nasetrili jsme si na auto a ve volnych chvilich cestujeme. Oba pracujeme, pres tyden se prakticky nevidime, takze si vazime vsech volnych chvil. Jen pro info, je nam 26 let.
Ale k veci, po mesici usilovneho hledani se mi ozvali z jedne firmy na pohovor, druhy den jsem se dostavila a dozvedela se, ze shodou nahod firma stavi vyrobni halu v Cesku, takze jsem jim jak rekl ted uz Sef spadla z nebe. Slovo dalo slovo a ja jsem po dohode nastoupila na recepci, abych se seznamila se vsemi ve firme, dodavateli a celkove poznala chod veskereho deni a posleze jsem mela nastoupit jako tlumocnik pro sefa, takova prava ruka co se Ceske firmy tyce. Takze jsem byla stestim bez sebe, lepsi prilezitost mi osud nemohl do cesty prihrat.
Kolegyne co me zaskolovala se zdala byt moc fajn, prvni den jsem z ni byla naprosto unesena. Byla takova od rany, s nicim a nikym se moc neparala a rikala o sobe, ze je naprosto uprimny clovek a ze ji muzu 100% ve vsem verit. Vecer jsem byla po prvnim dni nadsena, pritel me radost, ze mam ja radost a tesila jsem se na dalsi den. To ale prisla studena sprcha hned po ranu. Kolegyne mi oznamila, ze bohuzel nema vic casu na zauceni a ze je strasne busy, takze bude muset jit uz od rana na horni recepcni, kam povysila. Ja ani nevedela jak se kdo jmenuje, kdo v jake kancelari sedi, no proste to pro me byl jeden velky gulas, nerekla mi absolutne nic, jen ze se na ni muzu kdykoliv obratit, ze je hned nahore. Jenze ono to moc nejde, kazde 2 vteriny litat tam a zpatky. Ale rikam si, zase jsem hozena do horke vody, zaucim se rychle. Po dopoledni plnem stresu mi bylo odpoledne receno, ze mi navic predava I telefon, ze jsem sikovna a ucim se rychle. Tak jsem rekla okay. A to zacal kolotoc. Anglicky mluvim plynule, ale mluvit s nekym, kdo jede treba autem, ma spatny signal a jeste ma skotsky prizvuk, no chtelo se mi brecet, co vam budu rikat. Ale zvladala jsem to, musela jsem se tim poprat. Ovsem jeste to odpoledne jsem ji slysela o me mluvit ve stylu, ze nejsem rodila britka, ze ty telefony jsou se mnou hruza a ze ona to delala lepe atd. Doma jsem brecela, ale nechtela jsem se vzdat. Behem dopoledne za mnou prisel sef a omlouvil se mi a rekl mi, ze jsme to vzali asi za spatny konec a ze pujde kolegyni rict, ze to takhle nejde a ze ty telefony brat nemusim, at se seznamim s firmou, jmeny a vse pekne hezky pomalu Takze to byl prvni kamen urazu. Musela brat zpatky telefony a tim to vse zaclo. Zacla me ponizovat pred ostatnimi, s tim, ze nevim co mam delat a jaktoze jsem neudelala tohle a tohle jsem udelala jinak, nez delala ona. Ale porad jsem se drzela. MEla jsem ji neco rict uz v te dobe. A to jsem taky udelala. Vecer jsem na ni pockala a zeptala se ji, co jsem ji udelala, proc se ke me tak chova, jestli muze brat ohled na to, ze jsem ted zacala a ze mi bude chvilku trvat, nez se do toho dostanu a ze me stejne pak chteji na jinou pozici, ze pak budu vicemene jen prekladat. Rekla jsem ji vse co jsem slysela, jak o me mluvila. Vse zaprela, prekvapive. Druhy den prisla s tim, ze nemohla spat (zrejme svedomi) a na tyden bylo vse ok. Ale pak zjistila, ze si se vsemi rozumim, ze me vsichni ostatni maji radi a snazi se mi pomoct, coz je podle me normalni. A zacla mi delat totalni peklo. Vcera jsem byla nucena jit za sefem a rict mu, jak se veci maji, protoze kdyz jsem mluvila s ni, to nepomohlo. Sef mi rekl, ze presne takovy rozhovor vedl pred casem se dvema kolegynemi. ze ona proste takova je. Pry mam vydrzet do leta a pujdu nahoru. Ze je semnou spokojeny a nechce o me prijit. Rekl mi, ze na me asi zarli, protoze se mnou maji do budoucna velke plany a ve finale se ji jeste zastal, ze v jadru urcite neni spatny clovek. A jestli vas napadlo co me, tak podle me spolu urcite nespi. On ma doma dve male dcerky a aspon na oko spokojene manzelstvi. Podle me ale prece to, ze je nekdo hroznej clovek a chova se nekomu hrozne, neomlouva to, ze proste takovy je? Mam tohle snaset protoze ona proste takova je?? Kazdeho pomlouva, je manipulativni a moc dobre vi, co dela. PRijde mi, ze se ji kazdy boji. Dalsi vec je, ze kdyby zastavala nejakou dulezitou pozici, tak bych to asi ani tak neresila a rekla bych si ok, ses hrozna, ale ses pro firmu dulezita, tak je asi duvod, proc si ji tady drzi I pres to vsechno. Ale ona nedela proste podle me nic a kazdy to tady vidi. Sedi vecna na mobilu, objednava si veci, jezdi si do obchodu kdy chce, jezdi si v pracovni dobe na rasy. :D ja za ni beru telefony, kdyz ona mluvi s nekym jinym na svym soukromym telefonu. Sedi nademnou, coz jsem uz zminila, takze porad posloucham vsechnz pomluvy a obcas se musim sbalit a jit pryc, protoze se to neda. JEdiny co vim, ze dela, je, ze objednava veci, jakoze uniformy a tak + ruzne nastroje, co je zrovna potreba na dilne pro chlapy. S vetsinou veci si musi nechat poradit, protozoa sama mi prijde absolutne neschopna. Ale vsem se prezentuje jak je strasne zaneprazdnena a ze ma strasne moc prace. Otazka zni, co mam delat? Nechci davat vypoved, je to pro me velka prilezitost a nechci se ji vzdavat na ukor nekoho. Budu se ted chovat k ni stejne jak ona ke me, nebudu mluvit a kdyz neco budu potrebovat poradit, tak se zkusim zeptat nekoho jinyho, nebo to vyresim sama, treba spatne, ale co, tak se to pak opravi. Jen jeste jeden priklad, minuly tyden me kolegyne vytahly na drink, precejen, jsme tu jen ja a pritel, nikoho tu nemam, tak to od nich bylo pekne. A ona se mnou kvuli tomu prestala komunikovat, protoze byla dotcena, ze ji nikdo nepozval :D ale ja s ni potrebuji resit obcas pracovni veci, jelikoz ona je ta, ktera delala praci predemnou. Ja se tomu nekdy smeju, prijde mi to vlastne komicky od nekoho, komu je 32 a ma doma 10lety dite. Ale na druhou stranu me to desi, do budoucna. Protoze presne nevim, co presne bude obsahovat moje pozice a jak moc s ni budu nucena spolupracovat. Ted si rikam, jestli jsem neudelala blbost, ze jsem za sefem vubec sla, ale na druhou stranu, ja si proste nechci nechat S.rat na hlavu jako dalsich x lidi tady, neco vydrzim, ale vsechno ma svoje meze. Nikdo ji nikdy nic nerekne a v tom je podle me zakopanej pes. A prace s takovym clovekem proste obcas s nadhledem brat nejde, nejradsi bych se kolikrat sbalila, mrskla s papirama o stul a sla pryc. Diky za nazory

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Klidna
Povídálka 22 příspěvků 09.05.19 10:21

Skoro v každé firmě se najde taková zákeřná manipulativni pipina co nic neumí a všichni se jí bojí. Ty jsi schopná, šikovná a šéf to ví a nechce o tebe přijít. Ono na ní nakonec dojde…karma je zdarma. Prostě na tebe žárlí, že jsi lepší… Zbytečně jí neprovokuj, ale líbit si nic nenechej, tyhle typy mrch se právě nejvíc vozej, po těch co se nechají zastrašit.

Khalesi
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 09.05.19 10:25

Takovejch dilinek jeste c zivote potkas :roll: res s ni striktne svoji praci a ostatni hod za hlavu. Nemas jine plany a veci v zivote co bys musela resit? Venuj se sobe, priteli, pratelum a ve volnem case se nezabyvej zbytecnou zenskou.
Kdyz ji nebides porad resit tak se to klidne taky uklidni, citi ze ma v tobe divaka a ma se kde kompenzovat tak ji to nedoprej ne? Lidi v praci te maj radi, sef je maximalne spokojeny a pocita s tebou do budoucna tak co? Asi nedali na jeji kecy a udelali si nazor sami tak se prestan zabyvat zbytecnostma.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 100 inzerátů 09.05.19 10:26

Zkus si to tak nebrat, v každé firmě je nějaká taková, nebo takový, ano i chlapa jsem takového potkala :zed:

radím jednat slušně, ale nenechat si kálet na hlavu ;) myslím. že zatím to zvládáš na 1…

PS: je možnost, že pokud se pak posuneš na lepší pozici, tak si to k tobě už nedovolí

Lalelale
Závislačka 4702 příspěvků 09.05.19 10:42

Promiň nečetla jsem celé, ale pokud nejsi dostatečně zaskolena, normálně si sedni s manažerem a vysvětli mu, že potřebuješ někoho, kdo tě provede kanceláří. Taky jsem podobnou potkala, a dostala, co si zasloužila :D povýšili mě nad ní a nakonec ji po 18 letech vyhodili. Tihle lidi jsou prostě neschopní a proto žijou z toho, že vystipavaji schopnější lidi. Buď v práci korektní a vyčkej, ono ji to dřív nebo později sejme. Nebo si udělej rok praxi a frnkni jim za lepším

bjetuschka
Závislačka 4997 příspěvků 09.05.19 10:56

Se zájmem jsem to dočetla. Podle mě ti to tak komické nepřijde, vzhledem k tomu, jak jsi to dlouze popsala. Chyba je v tom, že jí sama nic neřekneš. Já jsem totiž kdysi řešila úplně to samé, ale úplně! Změna nastala až po celkem husté výměně názorů - a to předesílám, že jsem velmi nekonfliktní člověk - po tom, co jsem si vyslechla od ní a i od ostatních, jak mě pomlouvá, shazuje:,,No jooo, Bětka, ta poplete co může", když jsem se během prvních 2 týdnů neustále ptala, tak jednoho dne, když zase na mě spustila mentorským tónem ty svoje kecičky, tak mi bouchly saze a pěkně zvostra jsem na ni uhodila, myslím, že tam padlo i něco o zádeli :D A víš co? Od té chvíle mi dala pokoj a jednala se mnou slušně. Ono prostě některým lidem nestačí slušně sdělit, co ti vadí nebo v čem je problém, nechápou to - pochopí to až když jsi hodně drsná a důrazná.

Řekla bych, že roli hraje také věk a třeba i to, že jsi bezdětná, jistě na tebe žárlí. A jestli vypadáš dobře (což určitě jo, když jsi na recepci), tak tím hůř, některý ženský jsou žárlivý mrchy a těžce nesou, když je jiná ženská mladší/hezčí/chytřejší nebo nedej bože všechno dohromady. A co ty víš, šéf tě před ní mohl pochválit, někdo se zmínil, že jsi milá a sympatická, a je to hned. Sama vidíš, že na drink pozvali radši tebe a ne ji, ta žárlivost tam určitě je.
Já jsem nedávno řešila taky žárlivou kolegyni, a to jsem stále v té samé práci, jen je mi už o 7 let víc :D Prostě některý ženský jsou mrchy, to na světě bylo, je a bude vždy.

Musíš jí nastavit hranice, jinak tam budeš chodit znechucená a hlavně vždy je důležité řešit příčinu.

DustInTheWind
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 09.05.19 10:58

„Sef mi rekl, ze presne takovy rozhovor vedl pred casem se dvema kolegynemi. ze ona proste takova je. Pry mam vydrzet do leta a pujdu nahoru. Ze je semnou spokojeny a nechce o me prijit. “

Tak běž znovu za šéfem a ať ti naprosto konkrétně popíše, co to znamená od léta „jít nahoru“ - konkrétní datum, kam, na jakou pozici a s jakými pravomocemi?

Aby to nedopadlo tak, že tím „nahoru“ myslel, že už nebudeš její podřízená, ale budete dělat „spolu“…

A jak to vyřešil s těmi dvěma kolegyněmi - zůstaly nebo odešly, přeložil je nějak, aby nepřicházely s tou problémovou do kontaktu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 11:04

Moc dekuju za nazory, precejenom je mi porad 26, takze si necham poradit. Jsme celkove opak jedna druhe, jsem ticha, s kazdym se snazim vyjit, kdyz muzu, tak pomuzu a v praci se snazim delat vse nejlip, jak muzu. Ona je hlucna, bavi se o tom, jaky h.ovno mela rano v mise a co delala s partnerem u sexu, schvalne rve, by ji vsichni slyseli a je schopna si stahnout kalhoty na dilne, aby byla zajimava. Pro normalniho cloveka neco nepredstavitelnyho :D Ale nasadila sem styl ignor, odpovidam stroze jen ohledne prace a vypada, ze ji to stve jeste vic. Tak uvidime, cekam na tu karmu, devcata :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 11:12

No problem je ten, ze ty dve kolegyne si od ni nechavaji s.rat na hlavu do ted. Maji kvuli ni taky problemy, ale kdyz s ni mluvi, tak jsou jako nejlepsi kamaradky a lezou ji do zadku, coz podle me neni uplne dobry, ale kazdyho vec. jedna je treba vysoce postavena HR manazerka a protoze si na ni ta ludra stezovala, ze chodi pozde, coz neni pravda, jen se ted rozvadi s manzelem a je sama na syna, takze odesla parkrat driv, ale pak si to samozrejme nadelala. Plus nechapu, co je nekomu do toho, me by v zivote nenapadlo to resit. No, takze si kvuli ni musi jako jedina z manazeru cvakat prichody a odchody, coz je podle me dost ponizujici a ja bych si to rozhodne libit nenechala.

Lalelale
Závislačka 4702 příspěvků 09.05.19 11:15
@Anonymní píše:
No problem je ten, ze ty dve kolegyne si od ni nechavaji s.rat na hlavu do ted. Maji kvuli ni taky problemy, ale kdyz s ni mluvi, tak jsou jako nejlepsi kamaradky a lezou ji do zadku, coz podle me neni uplne dobry, ale kazdyho vec. jedna je treba vysoce postavena HR manazerka a protoze si na ni ta ludra stezovala, ze chodi pozde, coz neni pravda, jen se ted rozvadi s manzelem a je sama na syna, takze odesla parkrat driv, ale pak si to samozrejme nadelala. Plus nechapu, co je nekomu do toho, me by v zivote nenapadlo to resit. No, takze si kvuli ni musi jako jedina z manazeru cvakat prichody a odchody, coz je podle me dost ponizujici a ja bych si to rozhodne libit nenechala.

Slabé vedení, a s tím ty nic neuděláš. Pokud si u nich blbá recepční dovoluje na manažerku, tak je šéf prostě slabý manažer, co nemá rád konflikt. Sám ti řekl, že o jejím chování ví. Moje rada je tam vydržet, možná ti kápne i to povýšení, a až bude praxe, můžeš se super cv jít za lepším

carola
Echt Kelišová 7528 příspěvků 09.05.19 12:05

Ahoj. Jakobys psala o mně. Nastoupila jsem po RD do práce, kde jsem 3.měsíc a máme tam přesně takovou holčinu. Hrozné na tom je, že mně je 40 let, jí o dost méně a chovala se ke mně prakticky úplně stejně, jako popisuješ ty. Byla jsem z toho hodně špatná, protože přesně jako tebe, práce mě jinak bavila. Šla jsem za manažerkou a napsala jsem výpověď. Ta samo chtěla vědět důvod, tak jsem jí ho řekla. Holčině domluvily, ale stejně to nepomohlo. Tak jsem tu výpověď nakonec dala. Hodně mě přemlouvaly, protože spolehlivých lidí je dnes všude málo, ale já nechci chodit někam, kde se necítím dobře. Od 1.července nastupuji jinam, tak snad to bude napodruhé lepší. Paradoxně poté, co jsem dala výpověď, se chování holčiny obrátilo o 360 stupňů. Tobě držím palce, ať to dáš. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 12:25

Achjo, to me moc mrzi. Tak to nechapu uz absolutne vubec, vzhledem k tomu, ze by k tobe uz jen kvuli veku mela mit urcitou uctu. Ja vypoved davat nechci, rozhodne to kvuli praxi chci vydrzet, ale naprosto te chapu a budu doufat, ze ti na jinem miste bude lip. A zkousela jsi s ni mluvit ty sama?

carola
Echt Kelišová 7528 příspěvků 09.05.19 12:35
@Anonymní píše:
Achjo, to me moc mrzi. Tak to nechapu uz absolutne vubec, vzhledem k tomu, ze by k tobe uz jen kvuli veku mela mit urcitou uctu. Ja vypoved davat nechci, rozhodne to kvuli praxi chci vydrzet, ale naprosto te chapu a budu doufat, ze ti na jinem miste bude lip. A zkousela jsi s ni mluvit ty sama?

Moc děkuju. Jsi šikovná, nevzdávej se. Já vzhledem k tomu, že mám malou dcerku, tak to pro mě bude i lepší, protože budu pracovat od po-pá, víkendy svátky volné, což tady nemám. Ale zase budu mít méně peněz, ale nevadí. No, upřímně se přiznám, že jsem si s ní nepromluvila. Jen jednou mi volala v mém osobním volnu a chtěla po mně, abych přišla do práce udělat určitou službu pro klienty, kterou ale ostatní recepční nedělají. Byla jsem domluvená s manažerkou, že jí s tím budu pomáhat, ale rozhodně ne ve svém volnu. Pak když jsme se spolu potkaly v práci, tak jsem jí důrazně řekla, že za tu službu nemám ani korunu navíc, a že ve svém volném čase tam určitě jezdit nebudu, a ať už mi příště nevolá a vlastně od té doby se ke mně začala chovat hezky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 13:17

Tak si ve finale jeste pomuzes, volny vikendy jsou super, bude vic casu na rodinu. :) Ted uz to muzes hodit za hlavu. Ono na ni taky dojde a spadne ji hrebinek, to se neboj.

carola
Echt Kelišová 7528 příspěvků 09.05.19 19:51
@Anonymní píše:
Tak si ve finale jeste pomuzes, volny vikendy jsou super, bude vic casu na rodinu. :) Ted uz to muzes hodit za hlavu. Ono na ni taky dojde a spadne ji hrebinek, to se neboj.

Hlavně ty se drž. Držím ti pěsti. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama