Oddlužení vyplacení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
21.1.22 12:15

Oddlužení vyplacení

Dobrý den sem tu nový chci se zeptat mam insolvenci a chtěl bych uskutečnit mimořádnou splátku a vyplatit insolvenci peníze bych měl od své sestry i darovací smlouvu. Můj dotaz je bude chtít soud nebo insolvenční správce od mě sestry kde vzala ty peníze? Sestra bydlí v zahraničí a brala jsi tam úvěr a prostě mi chce pomoct s tím že ji to pak splátím ja jen že můj insolvenční spravce je někde na dovolený a jeho sekretařka mi řekla ať si zavolam za 14 dnů tak abych si Sestra třeba připravil nějaký papíry nebo něco darovací smlouvu mám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12851
21.1.22 12:19

To je tak krásný, když svoji insolvenci vyřešis tím, že se jiný člověk kvůli tobě zadluží. Když tu insolvenci splatis, tak nechápu proč to řešíte takto. V insolvenci už úroky nenabihaji, kdežto jí u té půjčky ano. To jste se fakt nenaučili počítat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
21.1.22 12:21
@Cenarius píše:
To je tak krásný, když svoji insolvenci vyřešis tím, že se jiný člověk kvůli tobě zadluží. Když tu insolvenci splatis, tak nechápu proč to řešíte takto. V insolvenci už úroky nenabihaji, kdežto jí u té půjčky ano. To jste se fakt nenaučili počítat?

Ja to napsal asi špatně nebo nevim sestra jsi nepůjčíla jen na moji insolvenci prostě jsi vzali s přítelem velký úvěr a prostě mi chce půjčit abych to vyplatil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12851
21.1.22 12:23

@Pavel.008 no vaše věc. Asi jen darovací smlouva bude stačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25942
21.1.22 12:27

No pokud vím, tak když přijdeš k penězům, tak je odevzdáš, ale pokud to nepokryje celou dlužnou částku, tak insolvence pokračuje.
Za těch X let (3 nebo 5) musíš zaplatit minimálně asi 30% dluhu, né že zaplatíš 30% dluhu a cajk.
Takže záleží, aby ti to vůbec pomohlo, pokud ti teda ségra nemá v plánu půjčit komplet celou částku.
A nezapomeň, že pak budeš zase splácet tý ségře. Takže počítej, jestli se ti to vůbec vyplatí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
21.1.22 12:30
@Mar__tanka1983 píše:
No pokud vím, tak když přijdeš k penězům, tak je odevzdáš, ale pokud to nepokryje celou dlužnou částku, tak insolvence pokračuje.
Za těch X let (3 nebo 5) musíš zaplatit minimálně asi 30% dluhu, né že zaplatíš 30% dluhu a cajk.
Takže záleží, aby ti to vůbec pomohlo, pokud ti teda ségra nemá v plánu půjčit komplet celou částku.
A nezapomeň, že pak budeš zase splácet tý ségře. Takže počítej, jestli se ti to vůbec vyplatí…

Doplácí insolvence 100% mi zbývá asi necelých 100tisic tak to mi chce půjčit sestra abych to vyplatil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11651
21.1.22 13:05
@Pavel.008 píše:
Doplácí insolvence 100% mi zbývá asi necelých 100tisic tak to mi chce půjčit sestra abych to vyplatil

Tva sestra je dobrej kaskadér.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8297
21.1.22 13:07
@Pavel.008 píše:

Máte to v rodině zda se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
21.1.22 14:31

Tak 100 tis pro někoho kdo žije a vydělává v zahraničí asi nemusí být taková palba… jen prostě mi nějak uniká smysl?
Je to aby si nemusel hradit dal poplatky za insolvenci? Jinak je to jedno komu posíláš splátku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12851
21.1.22 17:06

@DV_JANA si myslím, že úroky na té půjčce budou vyšší než ty poplatky i insolvence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7465
21.1.22 17:33

Asi tomu moc nerozumím, ale píšeš, že by ti sestra dala darovací smlouvu.Ona ti ty peníze tedy daruje, a ty je splácet nebudeš, že? A ona chudák bude splácet půjčku. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15950
30.1.22 20:32
@Pavel.008 píše:
Ja to napsal asi špatně nebo nevim sestra jsi nepůjčíla jen na moji insolvenci prostě jsi vzali s přítelem velký úvěr a prostě mi chce půjčit abych to vyplatil

Vzali si větší úvěr, než potřebují, takže mají dost peněz na rozdávání? Veselí lidé.

Per huba půjčit, ale papírově darovat?
Pozdravuj ségru. A že co je psáno, to je dáno. V tomto případě ve dvojím významu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
31.1.22 19:49
@Cenarius píše:
@DV_JANA si myslím, že úroky na té půjčce budou vyšší než ty poplatky i insolvence.

No pokud je sestra v zahraničí, tak tam mohou mít jiné podmínky než tady… to netuším, třeba má nejake zaměstnání, které poskytují přístup k lepším podmínkám hypotéky atp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15950
1.2.22 13:46
@DV_JANA píše:
No pokud je sestra v zahraničí, tak tam mohou mít jiné podmínky než tady… to netuším, třeba má nejake zaměstnání, které poskytují přístup k lepším podmínkám hypotéky atp

A třeba peníze určené na hypotéku může utratit na oddlužení bráchy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat