Odebrání vejcovodu a IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ramia Saydiová
Nováček 5 příspěvků 09.04.19 13:50
Odebrání vejcovodu a IVF

Ahoj holky, přišla jsem z důvodu zánětu o oba dva vejcovody. Jsem čerstvé po operaci a k mému gynekologovi jdu až ve čtvrtek. Zatím jen vím, že mohu otěhotnět jedině přes IVF. Snažím se stím vyrovnat. S přítelem jsme se snažili rok a po odeslání na diagnostikou laparoskopii byl zjištěn tento problém. Partner je zdravý, mě zůstaly oba dva funkční vaječníky(naštěstí úplně zdravé) a dělohu mám také v pořádku. Mám na Vás dotaz. Máte některá za sebou tuto zkušenost? Byla jste některá na ivf po odebrání vejcovodu? A nevíte jaká je šance? Já se dozvím podrobnosti až ve čtvrtek. Pořád si vše hledám na Googlu ale raději bych znala zkušenost od některé z Vás.. Je to pro mě těžké ????ale snažím se být pozitivní. Děkuji moc za vaše rady, zkušenosti a tak.

Přečtěte si článek: Umělé oplodnění: Úspěšnost a statistiky

Reakce:
tininas
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 09.04.19 14:04

Ahoj.

Dodám Ti naději.

Před více než 4 lety jsem byla v podobné situaci. Jeden vejcovod odoperovaný (kvůli srůstům), druhý prakticky nefunkční. Vaječníky OK. Jediná možnost IVF.

Klaplo to napoprvé. :)

Pokud chceš znát své šance a vládneš aspoň základní AJ, tak si zkus IVF predict. Odkaz máš zde

Ale ber to s velkým nadhledem a spíš pro zábavu. Mně tenkrát vyšla pravděpodobnost 33 %, ale jak píšu výše, vše dopadlo na 100 % na první pokus.

Hodně štěstí a věř mi, přijít o vejcovody není tragédie - je to jen komplikace, ale poměrně lehce řešitelná.

Ramia Saydiová
Nováček 5 příspěvků 09.04.19 14:11

@tininas Dobrý den. Děkuji moc za podporu) :) Vím že je to individuální ale i tak to potěší. A Vám moc gratuluji že to vyšlo :srdce:

kočkodlak
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 09.04.19 14:23

@Ramia Saydiová Ahoj, dost podobný příběh :mavam: Otěhotněla jsem z prvního cyklu IVF (1. ET nic, 1. KET pozitivní test, ale neudrželo se, 2. KET úspěšný) :) Držím palce, ať taky dlouho nečekáš ;)

Ramia Saydiová
Nováček 5 příspěvků 09.04.19 14:27

@kočkodlak ahoj děkuji ti :) :D

Sashie
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 09.04.19 14:40

Já mám tedy oba vejcovody, ale je neprůchozí, druhý asi moc nefunguje. Mám kloučka hned z prvního vložení. Teď čekám druhé, opět stačilo jedno vložení, teď to byl KET, měli jsme dost mrazáčků. Hodně záleží na tom, jaký máte problém. My máme vlastně jen tento „technický“. Takže jsem měla minimum hormonů při stimulaci a obě vložení byla v nativu (přirozeném cyklu). Za mě je tohle jedna z nejlepších diagnóz, když je problém s hormony, je to mnohem náročnější.

Ramia Saydiová
Nováček 5 příspěvků 09.04.19 14:42

@Sashie ahoj díky. Co jsem alespoň pochopila i podle lékařské zprávy tak opravdu jediný problém byly ty vejcovody. Partner je zdravý a já bych ostatní věci měla mít také ok. Děkuji :kytka:

Eduarda
Kecalka 427 příspěvků 11.04.19 21:13

Ahoj Ramio, byla jsem ve stejné situaci, jako Ty. Sice to trvalo, ale mám tři krásné zdravé holčičky. Držím pěsti, ať jste rychlejší…

Ramia Saydiová
Nováček 5 příspěvků 11.04.19 21:32

@Eduarda děkuji moc za povzbuzení! :)

Váš příspěvek
Reklama