Odejít z ÚP na péči o dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alisekR
Závislačka 4799 příspěvků 02.03.18 11:52
Odejít z ÚP na péči o dítě?

Ráda bych tu otevřela diskuzi a vyslechla si rady a názory.
Objasním situaci: Na konci ledna mi skončila rodičovská, ve třech letech dítěte jsem jí prodlužovala na 4. Šla jsem se tedy v únoru přihlásit na ÚP, s tím, že od března jsem měla sehnané místo, kam nastoupím.
Bohužel nás potkalo neštěstí a naše starší dítě mělo vážný úraz. Nechci psát detaily a tak jen upřesním, že nechodí, jen leží a sedí… :(
Stalo se to tři dny po mé registraci na ÚP, naštěstí tam mám známou, která mi promtně získala informace, jak postupovat. Přinesla jsem potrzení, že dítě má vážný úraz a celodenně o něj pečuji. Na kontakt budu chodit cca jednou za měsíc a půl. Paní na ÚP mi řekla, že vzhledem k povaze úrazu, mi má lékař rovnou napsat prognozu min. tři měsíce. Po dobu léčby jsem omluvena z aktivního hledání místa a veškerých aktivit na ÚP. Byla mi vyměřena podpora v nezaměstnanosti. Na zdravotní pojišťovně mi paní řekla, že pokud mi budou na pracáku dělat problémy, že mohu ukončit evidenci a jít se hlásit jako osoba pečující o dítě. Ať si vyberu podporu a pak to ukončím. Moje svědomí se s tím tedy moc nestotožňuje :think: O finance nám nejde, manžel nás uživí. Ale všichni mi říkají, že jsem hloupá, že dojiči systému si hlavu taky nedělají. Včera jsme se na kontrole v nemocnici dozvěděli, že prognoza léčby je dlouhá a že budem rádi, když se dítě bude moct vrátit na chvíli do školy na konci školního roku. :( Ve firmě, kde mám nastoupit, jsem se včera domluvila, že mě zaměstnají kdykoliv a ať to nehrotím, ať klidně nastoupím až po prázdninách. Co byste dělali vy? Vybrat 5 měsíců podpory a pak odejít? Nebo odejít hned, jsem na Úp měsíc a dítě mám doma taky měsíc. Nebo jít na péči o dítě až přes prázdniny? Jsem z toho ve stresu a asi to moc řeším, možná je to tím, že stav svého dítěte nesu velmi špatně. :(

Reklama

Reakce:

silvie1978
Kecalka 296 příspěvků 02.03.18 12:02

Vybrala bych si celou podporu a teprve potom bych se šla nahlásit jako pečující. Většinou jsem proti vysávání státu pro vlastní pohodlí, ale v tomhle případě to tak nevnímám.

Verun83
Echt Kelišová 8235 příspěvků 33 inzerátů 02.03.18 12:08

Nech bezet podporu, pak jako pecujici osoba. Preji brzke uzdraveni. Deti se rychle hoji, treba to bude dobre driv. :hug:

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 02.03.18 12:11

Vyber si tu podporu, pokud jí nutně nepotřebujete nevadí, kup za to něco dětem pro radost. Držím moc moc palce, ať vše dobře dopadne :hug:

alisekR
Závislačka 4799 příspěvků 02.03.18 12:17

Moc děkuji všem za podporu :hug: Taky doufám, že se stane zázrak a naše holčička z toho vyjde bez následků. I když jsem pesimista, už podobně zlý úraz měla před třemi lety a následky má, bohužel.
Mám prostě jen pocit, že jsem přítěží, neumím to vysvětlit. Je mi to hrozně nepříjemné. Kdyby se toto nestalo, tak bych od pondělka pracovala. Bojím se i toho, že když vyberu podporu a pak paní oznámím, že chci odhlásit a jdu se přihlásit jako osoba pečující…že mě na úp pěkně osolí, že jsem třeba zneužila dávek a tak. Že jsem měla odejít hned, když jsem si nemohla u nich hledat práci :think:

silvie1978
Kecalka 296 příspěvků 02.03.18 12:52

Vůbec se teď netrapte tím, co si pomyslí někdo na úřadu práce, s největší pravděpodobností jim to bude jedno. Věnujte se v klidu dcerce a jak vyberete podporu, tak se odhlaste z evidence.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31577 příspěvků 02.03.18 12:59

Ürčitě tu podporu vyber, i když ty peníze nepotřebujete, přeci jen to bude ais dost peněz, kup za to něco malé, abys jí udělala radost, je blbost to státu nechávat, stát o to nezchudne, a vy pro to určitě využití najdete. držím palce, ať se brzo uzdraví :hug:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31577 příspěvků 02.03.18 13:01
@alisekR píše:
Moc děkuji všem za podporu :hug: Taky doufám, že se stane zázrak a naše holčička z toho vyjde bez následků. I když jsem pesimista, už podobně zlý úraz měla před třemi lety a následky má, bohužel.
Mám prostě jen pocit, že jsem přítěží, neumím to vysvětlit. Je mi to hrozně nepříjemné. Kdyby se toto nestalo, tak bych od pondělka pracovala. Bojím se i toho, že když vyberu podporu a pak paní oznámím, že chci odhlásit a jdu se přihlásit jako osoba pečující…že mě na úp pěkně osolí, že jsem třeba zneužila dávek a tak. Že jsem měla odejít hned, když jsem si nemohla u nich hledat práci :think:

no a proč na tom pracáku nezůstat až do doby, než budeš moci do práce, není to jedno, jestli ta zůstaneš, nebo se přehlásíš na péči o dítě? :think: z aktivit budeš po dobu léčení omluvená, ne :think:

micta
Generální žvanilka 22704 příspěvků 02.03.18 13:06

A co když se stane, že podporu vybereš teď, dítě se ti časem uzdraví takže budeš moct do práce, a ta firma tě nevezme? na další podporu nebudeš mít nárok. Já bych se nahlásila jako pečující osoba hned a podporu měla v záloze, kdybych v budoucnu nemohla najít práci. Jinak přeji dcerce brzké uzdravení. :kytka:

alisekR
Závislačka 4799 příspěvků 02.03.18 14:39

@micta to strach nemám. Nabídek na umístění mám dost, díky specifikaci oboru. domluveno to mám v konkrétní firmě, kamarádka je tam ve vedoucí pozici. Takže pokud bych se odhlasovala, tak kvůli blbemu pocitu, ne kvůli pozdější absenci podpory.

micta
Generální žvanilka 22704 příspěvků 02.03.18 14:55

@alisekR tak to jo. Tak ať to dobře dopadne

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

Ivana Christová: Obezita jí ničila život, bůh ji osvobodil

Dnes již legendární královna krásy Ivana Christová (47) polovinu života... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Reklama