Odkdy Kinedryl ?

1180
3.3.07 15:39

Odkdy Kinedryl ?

Ahoj,
malá nám začala v roce v autě blinkat - tedy to je slabé slovo. Snese maximálně 30 minut jízdy (i sebeopatrnější) a už jí je špatně. Teď bude mít za pár dní 20 měsíců, přes zimu se moc nejezdilo, tak se to dalo a navíc jsme vždycky jeli min. ve dvou. Teď už se na jaře bude jezdit víc, budu s ní jezdit i sama a tak to musíme řešit. U naší Dr. jsem s tím byla už na podzim, ale ona prý malé nemůže dát Kinedryl, prý až od 2 let. Tak mi dala homeopatika, možná to prý zabere. Bohužel to nezabralo a malé bylo dost špatně. Vyzkoušeli jsme taky všechny rady, jak jí zabavit, kdy jaké jídlo, ale bez výsledku. Nedávno jsem to s Dr. opět probírala, řekla, ať dám před cestou malé Diazepam, aby spala, ale Kinedryl že ne. Není prý ani žádný tlouštík (10,5 kg a 86 cm) a tak raději ne. Mně se to však nezdá, dávat jí před cestou prášky na spaní. Moje kamarádka (taky Dr.) mi říkala, že svému synovi dávala Kinedryl dřív než měl 2. narozeniny. Tak fakt nevím. Jaké máte zkušenosti vy ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10813
3.3.07 15:50

pokud neni mala drobna tak bych ji asi kousek kinedrylu zkusila dat nebo jsou jeste zazvorova lizatka-uzivaji se v tehu proti nevolnostem tak mozna ze by ses na to mohla mrknout a zkusit to…ale to se radsi poptej DR.s tim diazepamem se mi to taky nelibi-fakt mozna radsi kousek toho kinedrylu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
3.3.07 16:08

Ahoj,

já jsem chtěla koupit malému (nejen pro něho) kinedryl v létě když jsme letěli k moři to měl 15 měsíců a lékárnice mi taky řekla, že je to až od dvou let. Takže bych to asi dodržela. Taky mi doporučila homeopatika. Malý byl v pohodě i bez nich, ale mi v letadle nebylo zrovna nejlíp a homeopatika nezabrala.

Taky jsem slyšela, že maminka dala dceři na delší cestu dithiaden aby spala. Záleží jak daleko pojedete.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
3.3.07 20:03

Ahojky,
na diazepam bych si určitě dala pozor. U dětí může mít paradoxní účinek a to aktivaci děcka, takže to může být horší než lepší. Náš malý začal mít podobné problémy taky tedka, takže to řešíme tím ,že mu do auta (zcela nevýchovně) kupujeme gumové medvídky. Blinká také jen při delších trasách , zhruba po 3/4 hodiny jízdy a medvídci zatím zabírají.Takže to chce žvýkat a polykat. Jinak jsem se shodla s kamarádkou ,že dětem je většinou špatně když jedou v menším autě, v kombiku podobné problémy jsou méně časté.
Apolena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
3.3.07 20:23

Ahojky, u nás to bylo taky veselé :lol: , Do 22. měsíců nic a pak až do teď. Každá cesta je nervák a nejen pro mě, ale i pro manžela. Někdy se stane , že to" házíme" oba- naštěstí střídavě!!!! Teď se mi zdá, že je to spíš psychické, ale někdy ne . Stačí i 45 km. Kinedril jsem začala dávat tak kolem 22.měsíce - stačil kousek a zabralo to. Teď se jen manžel děsí, sby nebylo zle i Aničce, už by s náma nikdo nikam nechtěl jezdit. A myslím si , že je lepší kousek Kinedrilu, než „fobie“ :roll: na celý život!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
9.5.07 20:57

Ahoj,
já jsem teď také řešila podobný problém. Malému začalo být v autě špatně, několikrát nám už blinkal a tak jsem se ptala na Kinedryl. Lékárnice i naše dr. mi Kinedryl do 2 let nedoporučila.

Dr. nám poradila kromě homeopatik koupit granulkový zázvorový čaj - Čaj Čajánek Zázvorníček , je ho možné používat od ukončeného 6. měsíce a píší o něm: „Vhodný při žaludeční nevolnosti zejména při cestách dopravními prostředky. Obsahuje jemný extrakt ze zázvoru který miminkům pomáhá předcházet nepříjemnostem při cestování. Je lehce stravitelný a neobsahuje řepný cukr. Má příjemnou vůni a pouze mírně nasládlou chuť.“

Navíc jsem malému před každou jízdou omezila jídlo, resp. najíst mu dám, když je čas na jídlo a je nutné někam jet, ale nedávám mléčné výrobky, spíš něco tuhého - chleba, piškoty … Samozřejmě upravujeme čas jízdy, aby nebyl přímo po jídle, ale mléčné výrobky ten den vypouštím, nebo je musím dát hodně dlouho před cestou. Sedím s ním vzadu a snažím se ho zabavit, povídáme, ukazujeme co je venku a tak. Někdy z toho i usne. Ale myslím, že po absenci mléčných výrobků před cestou a pitím zázvorového čaje se mu v autě špatně nedělá nebo jen velmi málo a zřídka.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
9.5.07 21:09

No tak u nás jsme na ten Kinedryl už najeli. Dr. nám ho nakonec po několika konzultacích povolila (od 21 měsíců), ale jen 1/8 tablety. Zatím jsme od té doby jeli jen 2×, Kinedryl vždy zabral a malé špatně nebylo a byla v pohodě a veselá.
Bohužel u nás nezabíral denní režim, odstupy od jídla nebo změna jídla. Zvracela i hodinu po snězené ovocné výživě nebo vypitém čaji. No teď už nás to netrápí a malé se ulevilo. A nám taky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
9.5.07 21:19

To je super, také budeme dávat Kinedryl, melému budou brzo 2 roky, ale nejspíš nebudu čekat až na narozeninový dort …doufám že mu také Kynedryl zabere (není to vždy pravidlo) a mě se také uleví, někdy jsem z jízdy docela utahaná, protože hodinu mluvit a mluvit a pořád koukat jestli je v pohodě, mě docela zmůže. Doufám, že ho to přejde a na konec nebude potřebovat ani ten Kinedryl :)

K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.5.07 22:37

Ahoj,
naše Dr. mi Kinedryl doporučila před cestou do Itálie, i když měl mrňous jen 15 měsíců. Říkala, že není určen dětem do dvou let pouze proto, že se u tak malých dětí netestuje a výrobce se tak chrání. Testy na tak malých dětech jsou extrémně náročné, špatně se měří úspěšnost atd… My jsme ho tedy použili - 1/4 tablety po 6 hodinách nejdřív a bylo to v pohodě. Matýsek nespal, ale byl docela klidný ( což je u něj zázrak, je strašný šídlo ), neblinkal, povídal si s náma. Sama mám bohaté zážitky z dětství, kdy jsem prozvracela každou delší i kratší cestu i přes Kinedryl a udělám cokoliv proto, aby tohle nemusel zažít.

• Nahlásit
  • Citovat
1077
10.5.07 09:25

Mám tentýž problém, malá zvrací i po 15 minutách jízdy. je jí 26 měsíců, takže Kinedryl už dát můžu? A jak a kolik jí ho mám dát? Ona ho myslím nespolkne, můžu rozdrtit do čaje?

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
10.5.07 18:24

Každá tabletka je už od výrobce předrozdělena na čtvrtiny. Píší, že dětem od 2 do 6 let se dává asi 1 hodinu před cestou 1/4 tablety. Vše je na příbalovém letáku.
Já ho brzo vyzkouším a udělala bych to tak, že tu čtvrtinu tabletky rozmačkám na lžičce a přidám trošku čaje, to malému nechám spolknout a pak mu ještě dám čajík na zapití. … :)

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
12.5.07 21:48

Nase mala zvraci jiz od prvnich nasich cest (od 6.mesicu). Nezabiralo nic: nejist pred cestou a po ceste zvykat rohlik, jist neco nemlecneho tak min: hodinu pred cestou atd. Doktorka nam taky dala kinedryl, precetla jsem si, ze je az od dvou let, ale dali jsme ji nakonec 1/8 (vetsi pulku ze ctvrtky, ktera je od dvou let) nekdy okolo 13 mesicu. Ze zacatku to zabiralo, pak uz moc ne. Ted (male je rok a pet mesicu) to resime tak, ze vyjizdime vzdy kdyz ma spat (okolo obeda). Ona do 15 min usne a cestu zvladne v pohode. Je to sice narocny to vsechno casove dobre naplanvat, ale kdyz jsem videla, jak byla po tom zvraceni uplne vyrizena, udelala bych cokoliv, abych ji pomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama