Odmítá cokoliv sníst, už si nevim rady

11.4.17 07:11

Odmítá cokoliv sníst, už si nevim rady

Ahoj maminky, uz jsem úplně zoufalá :( Moje 18 měsíční Holčička nechce vůbec jíst. Cokoliv ji nabídnu tak jen říká Ne a utíká od jídla nebo uhýbá co to jde.. Nemocná neni tak nevim proč to dělá, už to trvá cca 2 týdny. Nikdy nebyla nějaký jedlík, třeba vůbec mi nesníjogurt nebo cokoliv co je spojené s mlékem. Dřív jsem do ni jakž takž jogurt dostala ale to opravdu jen výjimečně a jeste mi u toho dělala scény. Žádné dětské kaše nic takového do ni uz dlouhou dobu nemůžu dostat. Kojila jsem 2 měsíce potom jsme přešli na Nutrilon a ten pila do 9 měsíců, pak už žádné mléko prostě nechtěla tak jsme dávali Nutrilon dětské kaše alespon na večer ale jak říkám žádná sláva ani chuť k tomu, málo kdy to snedla. Od těch 11 měsíců uz ani ty kaše a tak jedla to co jsem navařila nebo příkrmy od Hami. Ted asi 4 měsíce jí jen to co navařím ale nic jiného. Dá si rada rohlík, nějaké ovoce občas. Ale tyhle 2 týdny proste nechce nic. Ráno nesní vůbec nic, pak se budí těsně před obědem tak si chvíli hraje a jdu ji zkusit nakrmit no ale většinou bez úspěchu. Kdyz vidí, ze nesu jídlo tak ma radost a říká Ham ale jakmile vezmu lžičku tak uhýbá a tu pusu neotevře a to to zkouším třeba i 10 min, kdyz už scény nedělá tak si dá 2-3 lžičky a konec-dojezeno. Nevečeří skoro vůbec takze chodí spat hladová. Kdyz to shrnu většinou ma za den v sobě jen rohlík a pití. Ted treba spí a hrozné ji kručí v břiše a ja už jsem fakt zoufalá, protoze se zase vzbudí a nic nesní :zed: Napadlo mne jestli nechce jist sama jelikož mi bere lžíci a hrabe se v tom ale nabrat jídlo neumí a kdyz ji to zkusím ukázat tak brečí a rozčiluje se. Fakt si nevim rady, jestli navštívit lékaře nebo počkat a ono to přejde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

4244
11.4.17 07:17

@KristynaDun Tak se obrň trpělivostí, posaď ji do židličky, dej jí lžičku do ruky a třeba i odejdi, když to bude vyžadovat. Nabízej jí jídlo, které může vzít do ruky sama. Takové maso s bramborem a mrkví si náš malej na vidličku napichuje od roka a půl :mrgreen:
A hlavně nenuť - každé „ne“ jen víc a víc zošklivuje další sousto. Neboj, hlady neumře ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21381
11.4.17 07:19

Zkus to před ní postavit, ať se v tom třeba hrabe rukama. Prý to nechutenství u někoho přešlo až s nástupem do školy. Já bych tak dlouho čekat nevydržela. Nechala bych jí aspoñ nabrat krev, jestli jí něco nechybí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13164
11.4.17 07:19

Já bych asi nechala volně dostupné a kdykoliv k dispozici jídlo, které si může vzít do ruky. A u jídla na lžičku bych jí dala lžičku, ať se zkouší krmit sama a druhou bych zkoušela krmit já. A nebo jí nechat svému osudu, ať si na to přijde sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 07:24

My mame doma to same :) Taky 18 mesicu, ale kluk. On teda jeste pred kazdym spani vypije 150 ml Nutrilonu (vic nikdy nevypil). Taky rad napichuje na vidlicku nebo ji i rukama, takze kdyz ode mne odmita, dam mu to a sam se naji dobre :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12382
11.4.17 07:25

V osmnácti měsících se může už krásně krmit sama! :palec: Bez problémů! Učený z nebe nespadl, takže potřebuje prostor na to, aby se to naučila, ale můj syn jedl krásně sám už od cca 15ti měsíců. Samozřejmě nejdřív vše rukama :lol:, pak přidal lžičku, víc vybryndal, než snědl, ale v osmnácti měsících už jedl fakt parádně, krom polévek se dokázal bez problémů nakrmit čímkoliv sám. Takže holčička už asi neví, jak by ti naznačila, že je to velká holka a už se může sama nakrmit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21381
11.4.17 07:26

Nebo zkus brčko a barevná párátka na jednohubky (pod dozorem). Extra jsem nevykrajovala tvary, protože to třeba stejně nesnědl, ale i to, jak to na talíři vypadá, může dítě odradit. Když viděl syn, že my máme něco jiného na talíři a on má něco blemcavého v misce, dožadoval se toho našeho. Dodnes boduje talířek s obrázkem, který se objeví, když něco sní. Nebo oblíbená lžička. On je nenajedený hrozně ukňouraný, tak pořád nabízím. A co ty kapsičky s ovocným pyré, ty vycucá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
11.4.17 07:45

Udělej jí jídlo hrou. Ať jí sama. Rozhodně nenutit násilím. Upeč jí třeba keksíky z žitné mouky s jablíčkama nebo banánem. Nebo s kouskem sýra ať si je žvejká místo toho rohlíku. Dej jí chlebíček a na něj plátky vařeného vajíčka. To je pestré. Nebo jí jen zlehka povař celé mrkvičky, aby se jí pěkně papaly jako tyčinky…třeba nechce miminkovskou šlichtu, ale požvýkat si. Když papá ten rohlík.
A dávej si s ní. To půobí hodně, když budete papat spolu.
Uvidíš, že to půjde. Přeju hodně trpělivosti. :hug: :hug: :mavam:

• Citovat
  • Upravit
11.4.17 07:50

Mám doma to samé, už od 11 měsíců. Za měsíc ji budou 3… chce to pevné nervy, sní mi tak jedno pořádné jídlo za den, a to jen, to co ji chutná. Kaše jakéhokoliv typu jedla jen do těch 11 měsíců. Jediné co na ní platí je vážně hlad…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
11.4.17 07:59

Kolem 18.měsíců je období snížené chuti k jídlu úplně normální. Z oplácaného kojence se stává vytáhlé batole, navíc pozornosti dítěte je zaměřena úplně jiným směrem než je jídlo. Vývoj jde dopředu a dítě taky rozezná chutě, jídlo si už vybírá. Já jsem do jídla nikdy nenutila(pokud děti v noci dobře spaly a nevykazovaly jiné známky hladu),na talíř jsem dala malou porci jídla, vybírala jsem záměrně, co má dítě momentálně v oblibě, nechala sníst tolik, kolik si určili. Přes den byly pořád k dispozici nakrájená jablíčka, okurky nebo rajčata, kukuřičné křupky. Sem tam i piškoty nebo sušenky.

Za pár týdnů až měsíců toto období zase přešlo. Teď aktuálně nejmenší dcerka dva a čtvrt roku, sní co se jí předloží, ještě hledá nášup, po pořádném obědě je schopná sníst celý kus ovoce(nejraději má jablko, mandarinku a pomeranč) a potom ještě nějakou laskominu. Zeleniny jí hodně, má ji neustále k dispozici nakrájenou v misce. Před půlrokem to byla taky bída a děs.
Nehrotila bych to, nemám čas ani nervy na to se s něčím vyvařovat, chystat, zdobit, když vím, že mi to dítě pravděpodobně hodí o hlavu. Raději jsem v tom období šla s dětmi ven, cestou v pekárně koupila tvarohový koláček, když vím, že dítěti chutnal. Pokud ale vím, že zůstanou prázdné talíře, vařím ráda, i dvakrát denně :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13862
11.4.17 08:22

Malej taky moc neji, kdyz si ho posadim a zacnu krmit tak jeci dokud ho nepustim a bezi si hrat, ma v tu chvili moc prace :D docela pomohlo mu pri jidle pustit nejakou pohadku (vim ze to neni idealni ale aspon ho to chvili udrzi v klidu a mam sanci do nej vpravit par lzic). Jinak teda zkuste at ji sama, nerikam nejakou polivku to asi napoprvy nezvladne, ale treba kasi, nejakou hustou omacku s testovinama, nakrajenym knedlikem, proste co se dobre nabira. At se v tom rejpe klidne rukama ona na to prijde, holt bude spinava vsude bude bordel, ale jinak se jist nenauci :) ja taky kolikrat kvetla kdyz sem videla jak se malej rejpe v jidle, kolikrat to hazel po zemi, vic jidla mel na obleceni nez v zaludku, ale ted sou mu 2 roky a zvlada i pribor a nepamatuju kdyz naposled skoncil jeho obed na triku :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2605
11.4.17 08:30

První dítě toho taky nikdy moc nesnědlo. Ale buď jí můžeš zkusit dát lžičku nebo vidličku do ruky, ať zkusí nabírat sama. Stejně se to jednou musí naučit, holt bude teď doma trochu bordel.

Odmítá i takové věci jako piškoty, když jí dáš okrájené jablko do misky nebo třeba banán do ruky?

Spíš to vypadá na první období vzdoru, chce jíst sama. Tak jí nech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 08:38
@Kriss Tina píše:
Malej taky moc neji, kdyz si ho posadim a zacnu krmit tak jeci dokud ho nepustim a bezi si hrat, ma v tu chvili moc prace :D docela pomohlo mu pri jidle pustit nejakou pohadku (vim ze to neni idealni ale aspon ho to chvili udrzi v klidu a mam sanci do nej vpravit par lzic). Jinak teda zkuste at ji sama, nerikam nejakou polivku to asi napoprvy nezvladne, ale treba kasi, nejakou hustou omacku s testovinama, nakrajenym knedlikem, proste co se dobre nabira. At se v tom rejpe klidne rukama ona na to prijde, holt bude spinava vsude bude bordel, ale jinak se jist nenauci :) ja taky kolikrat kvetla kdyz sem videla jak se malej rejpe v jidle, kolikrat to hazel po zemi, vic jidla mel na obleceni nez v zaludku, ale ted sou mu 2 roky a zvlada i pribor a nepamatuju kdyz naposled skoncil jeho obed na triku :D

No zkouší me ji nechat jídlo a jdem pryč ale ona se v tom rejpe i hodinu a do pusy nedá nic. Ani se nijak nesnaží se nakrmit sama, proste ji jen baví si s tim hrát a jediného koho nakonec krmí jsem ja nebo přítel :mrgreen: no a kdyz ji dam lžičku ať ona krmí me a ja ji, tak se rozčiluje ze ona nebude jist proste 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 08:41
@Janina81 píše:
První dítě toho taky nikdy moc nesnědlo. Ale buď jí můžeš zkusit dát lžičku nebo vidličku do ruky, ať zkusí nabírat sama. Stejně se to jednou musí naučit, holt bude teď doma trochu bordel.

Odmítá i takové věci jako piškoty, když jí dáš okrájené jablko do misky nebo třeba banán do ruky?

Spíš to vypadá na první období vzdoru, chce jíst sama. Tak jí nech.

Pravé ja ji treba něco nakrájím dam na talířek s obrázkem ale dá si 2× do pusy a pak s tim talířem plným čehokoliv chodí po bytě a to je celé. Pak to někde nechá a je po jezení. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
11.4.17 08:49
@KristynaDun píše:
Pravé ja ji treba něco nakrájím dam na talířek s obrázkem ale dá si 2× do pusy a pak s tim talířem plným čehokoliv chodí po bytě a to je celé. Pak to někde nechá a je po jezení. :think:

Až talířek odloží a hraje si, tak jí zkus dávat naprosto nečekaně kousky do pusy. Přijdeš a řekneš: jejejeje, divej co mám co to tady je a ham. Okamžik překvapení. A za chvilku zase. Až bude zabraná do hry aby neměla čas přemýšlet ale chtěla tě mít rychle z krku :-D

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama