Od jakého měsíce jogurt, rohlík a pití...

411
5.4.17 18:21

Od jakého měsíce jogurt, rohlík a pití...

Mamky od jakého měsíce jste začaly dávat prckum jogurt a rohlík?
A taky vaše zlatíčka nechtějí moc pít? Jsme od začátku na UM, ale dostat do malého něco jiného jako čaj nebo vodu, to je zázrak. Většinou dělá že to pije a všechno mi to pouští nenápadně koutkem ven :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

231
5.4.17 18:30

Rohlík od 4,5m při nákupech v kočárku, aby byl klid, jogurt od 7m, pořádně začla pít až po odstavu v roce, do té doby pila málo. Zkus brčko, nebo jinou lahvičku, hrnek, skleničku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18949
5.4.17 18:35

Rohlík od 10-11 mesicu, jogurt od 9-10. měsíce.
Pití od prvnich prikrmu symbolicky, čím min mléka pily, tim víc nahrazovali vodou/čajem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
5.4.17 18:35

@whooro já mu to právě dávám do lahvičky, protože má půl roku, takže hrnek na sebe leda tak vyleje. doktorka řekla, dávat pít i mimo mlíko, ale on fakt nechce. Tak se mi to nechce do něj prát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
5.4.17 18:37

@Svistice ty jo koukám, že každý to má úplně jinak. Nám je půl roku a doktorka řekla jogurt teď a za měsíc i rohlík a mně to právě přijde brzo, ale vím o tom houby, tak jsem se nechtěla dohadovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
5.4.17 18:39

První syn - jogurt 9. měsíc, rohlík cca 1 rok, pít začal někdy po roce
Druhý syn - jogurt 10. měsíc, rohlík půl roku, teď v 10. měsících vypije i 2-3 deci vody denně.

Každé dítko to má jinak, první syn neuměl kousat kousky, takže rohlík později, pití prostě nechtěl. Druhý je násoska :) a kousky žvýkal od začátku krásně, takže zase dříve. Jogurt mi před 10. měsícem blinkal, takže jsem zase přizpůsobila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18949
5.4.17 18:42

@Bizky Mě deti v půl roce s prikrmy začínaly, do 10. měsíců nezvladaly nic pevneho a kousky se davily a osobne neshledává na rohlíku nic extra vyzivove hodnotneho, takze na brzkem zarazeni do jidelnicku netrvam. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1544
5.4.17 18:44

Rohlik od 11mesice, jogurt od 10mesice, cpat 4,5mesicnimu diteti rohlik je hrozne brzo :think:.Muj byl taky na um od narozeni a doktorka rikala ze caj podavát nemusim, protože v um je vody dost, ale já i tak podávála a on pil dost.Zkus jiny čaj třeba si dá říci:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
5.4.17 18:53

@Svistice asi si to s tím rohlíkem rozmyslím :D protože když jsem viděla, jak mi nechtěl ani prikrm, když se tam našlo pár kousků :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23283
5.4.17 18:56

Jogurt bily od 8m, rohlik od 9m (do te doby ho neumel jist, spis ho jen zuzlal a vyplivnul) Od 6m, kdy jsme presli z kojeni na UM, jsem zacala nabizet vodu, pekne ji pije az ted v 10m. Urcite mu piti nenut, jen nabizej, kdyz nebude chtit nebude. Muj taky nechtel. Celkove prikrmy a nic nez mleko nechtel. Ted ma 10m a pekne ji i pije vodu. Asi do toho musel tak nejak dozrat :nevim:

Příspěvek upraven 05.04.17 v 18:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 18:56

@Bizky Rohlík jsem dávala od cca 4 měsíců, jogurt cca od 7 měsíců a čaj mi děti pili pouze slazeny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13784
5.4.17 19:25

Caj od ukonceneho 1.tydne ten zvladal brzo, brala jsem ho ven abych nemusela na kazdej prochazce kojit. Rohlik a jogurt asi od pul roku, kdyz uz mel zmakly presnidavky a zeleninovy prikrmy i kdyz rohlik spis zuzlal nez, aby se toho najed :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
883
5.4.17 20:12

U nás docela zabraly štávy od Hippu ředila jsem kojo vodou. Doktor řekl pití stále nabízet ale nedělat z toho vědu, že dobrovolně žízní neumře :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17307
5.4.17 20:17

Piti nabizim nekolikrat denne od zavedeni prikrmu, bohuzel dite nechce lahvicku ani netekouci hrnek, pije pouze z normalniho hrnecku a nebo po lzickach, takze ze zacatku jsem prevlekala po kazdem pokusu o piti, ted po par tydnech je jiz videt znatelne zlepseni a neprevlekam tak casto. Do jogurtu ani rohliku se zbytecne hnat nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
5.4.17 20:22

@Hermina.p HiPP jsem taky zkusila, přišly mi jak cumel tak jsem taktéž naredila vodou, ale dělá, že je to hroooozne kyselý lhář jeden :mrgreen: :mrgreen:

@Cuddy jo zkusím to s ním na lžičku, když zvládá příkrm na lžičce, mohla bych do něj nějak dostat i ten čaj. Přijde mi, že musí mít přece žízeň :mrgreen: no joooo jsem paranoidní matka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama