Strava 8měsíčního dítěte

z92
245
4.4.17 15:05

Strava 8. měsíčního dítěte

Ahoj maminky, máme doma 8. měsíční holčičku a je to už skoro 14 dnů, co si usmyslela, že přejde na klasickou stravu, absolutně vůbec mi nechce pít mléko, takže jí prakticky to co my, respektive já- pro představu naše dnešní celodenní menu: snídaně wafle kolem 8.-9.h pak obědvá mezi 11-12 dnes rajská omáčka včetně knedlíku a mletého masa odpolední svačinka rohlík se šunkou 14h, kolem 17h dostane přesnídávku, večeří v 19h mléčnou kaši v láhvi, u které usne a noční krmení kolem 1h ráno a vypije asi 250ml mléka- jediného mléka za celých 24h. Zkoušela jsem změnit UM asi 4 druhy, ale prostě nechce, prská a rozčiluje se když jí ho chci dát, podle mě je to brzo, aby takhle přešla na běžnou stravu dospělých ještě ke všemu nemá ani zuby, ale prostě chce to co mám já, tak já nevím, normálně bych to asi neřešila je celá taková zrychlená-už i chodí, takže mě ani tohle extra neudivilo, ale přijde mi škoda že se ochuzuje o mléko ve kterém je tolik vitamínů a celkově je pro mrňata prospěšným… Setkala jste se tím některá?? :nevim: Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3391
4.4.17 15:07

Tak uprav jídelníček sobě, aby to bylo pro ni vhodnější a dodlábni se potají :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
4.4.17 15:08

Mam 3 deti a prvni potrebovalo mixovat stravu jeste v roce, druhy dite jedlo hned kousky a takyod cca 8 mesicu melo normalni stravu (bez soli a koreni) a treti dite opet potrebuje mixovat. Tak kdyz to dcerce vyhovuje, proc ne. :)

Na mliko je az treti dite, prvni dve se odstavily brzy a mliko proste nechtely.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
z92
245
4.4.17 15:11

@Ter85 á taky nechtěly… Dobře, je to tady asi „normální“ :-D hned mi je líp :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
z92
245
4.4.17 15:13

@Elishka1 Přizpůsobila jsem se vařením malé, to ano, jen mě překvapilo, že se takhle „brzo odstavila“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60158
4.4.17 15:13

Zlusenost nemam, dcera chtela stale kojit v te dobe.

Ale zaradila bych bily jogurt, syr misto sunky, kvuli vapniku a cerstve ovoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
z92
245
4.4.17 15:14

@blumen Dobrý typ, díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6966
4.4.17 15:19

Já myslím, že to nevadí. Jen prostě zařaď do jídelníčku, jogurty, sýry - ty už snad taky trochu může, udělej domácí lučinu. (překapat přes noc zatížený jogurt v ledničce) a to pak namaž na chleba.
Máslo dávej, udělej jí omáčku z mlíka apod.

Už nevím kolik by v 8mmi měsících mělo mléko tvořit objem jídla, ale podle mě asi 600ml/g - tak to hold musíš nějak zařadit v „pevný“ podobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.17 15:22

To jako vážně dá někdo 8 měsíčnímu dítěti k snídani wafle a k obědu rajskou včetně mletého masa? Vždyť by mělo mít dost odlišnou stravu, nekořeněnou, solenou minimálně, žádné polotovary… Ale jinak bych dávala normálně dost ovoce, přesnídávky, pak třeba jogurt s přesnídávkou nebo jinak dochucený (ovocem, marmeládou), nebála bych se křupek pro děti ve chvíli, kdy vy jíte :-) A na kaších není nic špatného… Známá má taky 8m kluka a taky už nepije mlíko a to byl do 6.m plně kojený, ale teda dává si večer tu kaši…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6966
4.4.17 15:23

Včera jsem dělala omáčku sýrovou, sice mám starší dítě už ale to by klidně taky mohla.
Na máslo jsem hodila cibulku, pak do toho přidala uvařený fazolky (můžeš samo i jenou zeleninu) pak jsem to zalila mlíkem nastrouhala sýr a ak přihodila vařený maso. Pokud nekouše ani dásničkama hezky (mělo by to stačit) tak pak to rozmixuj.

Jen teda nevím jestli už se může převařený kravský a vařit z něj. Teď nějak tápu, od kdy jsem to takhle vlastně začala dělat. Já pro změnu dlouho kojila, ale od asi 8 měsíce jen na spaní.

To mlíko kravský, by se asi dalo nahradit jiným. To se zkus pozeptat třeba doktorky. Nebo hodně holek kupovalo v DM ty různý speciální mlíka a ta snad byla na vaření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3605
4.4.17 15:28

@z92 v klidu, pokud nechce mléko, nenutit, syn byl zcela bez jakéhokoliv mléka od 8 do 12 měsíců, pak jsem dala čerstvé kozí a pak holandské kozí sušené, ale jen do kaše, na pití nee, to už nechtěl vidět a až kolem roku a 3/4 začal sem tam lipánky, kravské mléko doteď prakticky nepije, jen trošku ve školce. On si raději dá „mléka“ rostlinná. Pokud má nějakou mléčnou složku za ten den, tak bych se nehroutila, důležitý je, že dítě baští.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
4.4.17 15:28

To jako myslíš vážně že toto dáváš své dceři které je 8 měsíců?? No to snad ne :zed: asi bych si být tebou o jídle pro malé děti něco přečetla zjistila.. a pokud už ji musíš dávat to co tobě tak urychleně změn jídelníček ať nemusí jíst tyto prasárny už od 8měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
z92
245
4.4.17 15:31

@Sova Klára Na suchých domácích waflich nevidím nic špatného :P a na rajské, která je ochucená a kořeněná tak, aby vyhovovala malé (takže skoro vůbec) taky ne ani na mletém masu, jestli jí dám hovězí mixlé nebo mleté to je skoro prašť jako uhoď…taky byla do 6. měsíců plně kojena, ale děkuji za reakci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
z92
245
4.4.17 15:35

@Pechynna Co konkrétního je podle tebe „prasárna“? :-) Teď se všechno strašně moc řeší a hrotí co se týká stravy malých dětí, pochybuju že tvoje či moje mamka tohle nějak řešily, vařily z toho co bylo a tak nějak pro celou rodinu… takže mi na tom nepijde nic šíleně špatného, nechci se tady hádat, děkuji za rekci, ale pro pobavení, babička dala strejdovi- podotýkám před 60ti lety, už ve 4. měsíci vepřo knedlo a zelo :-D a žije doteď, bezjakýchkoli zdravotních obtíží, takže tak :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
z92
245
4.4.17 15:36

@michee Děkuji, kozí mléko, až přijde čas, taky vyzkoušíme :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama