Problémy se žloutkem

227
6.4.17 17:15

Problémy se žloutkem

Maminky, prosím měly jste u krmení problémy se žloutkem? Syn 7,5 měsíce už mi ho potřetí zvracel (před tím asi tři týdny mu nedělal nijak zle)… i zelenina mu nějak přestala chutnat, a to dřív baštil strašne dobře, teď sní ovoce a kaši, ale zeleninu na oběd vůbec, drží sousto v otevřené puse a nepolkne, jenom když zapije čajíkem, takže dám pár lžiček a vracím se ke kojení. Poradíte někdo prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28893
6.4.17 17:18

Jedné z dcer žloutek nechutnal a světe div se, nic se jí nestalo, když jí žloutek v příkrmech chyběl. Vajíčka měla ráda až později, kolem roku a půl ve formě míchaných vajíček. Je jí skoro pět a byla a je zdravé dítě s dobrou imunitou. Nenutila bych dítěti něco, co mu nechutná, ať si příručky o výživě říkají, co chtějí.
Co se týče té zeleniny, mohla jsi mu to zprotivit žloutkem nebo taky po poznání sladké chuti ovoce může začít zeleninu odmítat. Trpělivě nabízet, mělo by to během pár dní přejít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5699
6.4.17 17:30

@Evvcaa a proč mu ho dáváš, když po něm zvrací? 8o Bez žloutku přežije, o nic přece nejde. Když by se mi dítě 1×, max 2× pozvracelo z jednoho jídla, už mu to víckrát nedám.
Spousta dětí později preferuje sladší jídla před ostatnímu, není na tom nic zvláštního.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14671
6.4.17 17:38
@Evvcaa píše:
Maminky, prosím měly jste u krmení problémy se žloutkem? Syn 7,5 měsíce už mi ho potřetí zvracel (před tím asi tři týdny mu nedělal nijak zle)… i zelenina mu nějak přestala chutnat, a to dřív baštil strašne dobře, teď sní ovoce a kaši, ale zeleninu na oběd vůbec, drží sousto v otevřené puse a nepolkne, jenom když zapije čajíkem, takže dám pár lžiček a vracím se ke kojení. Poradíte někdo prosím?

a jsou ta vajicka bio? bych zkusila to jako posledni pokus, pokud nechce, nenutit ;) on na to casem prijde, ze je to basta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
6.4.17 18:14

Malá taky zvracela (máme vejce pouze „bio“ naše domácí), tak jsem dala pár měsíců pauzu. Pak jsem dala znovu a už ok. Tam akorát jedna informace od dr, nevím jak jsi na tom s očkováním MMR do budoucna,
citace z příbaláku:

• jestliže jste Vy/Vaše dítě někdy mělo závažnou alergickou reakci na vaječnou bílkovinu nebo na cokoli co obsahuje vejce. Spalničková a příušnicová složka vakcíny se vyrábí na kultuře buněk kuřecích zárodků a může obsahovat stopy vaječné bílkoviny.

Určitě by to měl dr před tímto očkováním vědět. Ale jelikož se dává až později, je s velkou pravděpodobností možné, že pak až povyroste už mu to dělat problémy nebude.

• Citovat
  • Upravit
3865
6.4.17 19:31

Dcera nezvracela, ale nechtela zloutek jist. Zkusila jsem asi 2-3 a prestala jsem ji to davat. Nebudu ji nutit neco, co ji nechutna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17344
6.4.17 19:32

Syn do roka take zvracel zloutek. Pockala jsme par mesicu, po roce zkusila a prosly. Od te doby vejce dlabe bez problemu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
6.4.17 20:12

@Aamanda protoze jsem musela prijit na to z ceho zvraci, kdyz ma v porci tri druhy zeleniny plus zloutek, tak nejsem jasnovidec… @Jana206 snazim se mu do vseho cpat mrkev, dyni nebo batat, aby to mel sladci
@warita bio jsrm jeste nezkousela, to je pravda
@kazda.m @LindaPraha zkusim tedy mesic pockat
Vsem dekuji za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama