Odmítá mi jíst kaši...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Danuška23
Kelišová 5732 příspěvků 29.07.09 20:32
Odmítá mi jíst kaši...

Ahoj…Prosím Vás o radu…Malej jí od 5 měsíců každej večer kaši.Poslední asi tři dny sní tak 2 lžičky a potom nechce..Šermuje rukama a prostě jí nevezme..Přitom dřív jí měl moc rád..Mám počkat a zkusit to dýl,nebo mu dávat jen mlíčko?Co dáváte večer vy?Děkuju moc…

Reakce:
frogletfriend
Závislačka 2872 příspěvků 29.07.09 20:37

Ahoj, chvilku bych počkala (týden, dva, tři) a kaši nahradila tím, co obvykle jí na oběd nebo chlebem s lučinou apod. Áďa dříve taky jedla kaši ve velkém, pak najednou ne, zkusila jsem to zase asi po měsíci či více a teď ji zase baští. Jsou to asi obvyklá období, kdy maj rádi něco a pak ne a tak dokola :wink:

andela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.09 20:47

co můžu říct z vlastní zkušenosti, tak vždycky je a bylo u nás něco oblíbené, a po čase to malej nechtěl vůbec. Stejně tak to bylo u nás i s tou kaší … já tedy dělala sunar + instantní rýžovou kaši nemléčnou.Pil jí cca 2 měs, pak přestal, a už jí do pusy nevzal, takže večer měl jen mlíko.

Katty
Kecalka 266 příspěvků 29.07.09 21:08

Ahoj, tak náš malý (8 a1/2 m)to začal dělat taky 8O . Od počátku jedl příkrmy pěkně plné misky a jak si liboval. No teda a já taky, protože náš starší je „nežravka“ dodnes.

Pak měl prcek neštovice s dost hnusným průběhem, tak jsem to přičítala té nemoci ( měl boláčky i v puse)..

Ovšem bohužel to šermování rukama ( a jídlo lítá všude) a bojkot jídla praktikuje stále :twisted: . Porce poloviční, kojení stáhl na 1/3. Mám pocit, že ho to jídlo začalo obtěžovat, že nemá čas se s tím zdržovat. Pokud mu dám něco do ruky, s čím se zabaví, pusu otvírá a jí hezky. No, ale nevím, po zkušenostech s prvním, zda to není cesta do pekel.Ten si dodnes neumí sednout a najíst se vklidu.
Malý totiž ty „hračky“ (cokoli, je ne hračky) :lol: chce měnit tak co dvě minuty. Jinak řve a máchá rukama. Prostě z toho nechci udělat blbý návyk. Byla bych ráda, jestli někdo, kdo má více dětí, poradí, co s tím, jestli to dělají všechny děti :oops: . Trochu pomáhá ho necpat tak často, no ale… :) nechci ho hlavně zprčit, tak jako prvního miláčka. Je možný, že si sám ubral polovinu jídla a stačí mu to?
UM do něj nedostanu, jinak si myslím, že by večer mohlo stačit místo kaše.

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 29.07.09 21:22

Mala mi kase neji doted,ona je jen pije.Co to zkusit takto?

adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 29.07.09 21:23

Danuško, zkusila bych mu na čas zas jen mlíko.

katty, mně to začal jeden prcek dělat taky, jí podstatně míň a hůř ze lžičky, i když od začátku se cpal jak nezavřenej. Dělá to tak vždycky, když mu roste zub nebo když na něj leze rýma. Pak se to zlepší, ale už se to nikdy nevrátilo na původní množství. on to radši dožene mlíkem, je to neskutečnej savec. Brácha narozdíl od něho zas miluje jídlo ze lžičky jakékoli a mlíku moc nedá. Co dítě, to originál :D

Katty
Kecalka 266 příspěvků 29.07.09 21:41

Adko, náš první byl jedině flaškovej (a mlíkovej) a ten druhý zase lžičkovej.Mám pocit, že první uměl i lépe sát MM a druhý je na to lenivější a tak je rád, že mu jídlo padá ze lžičky rychleji a samo. Spíš mi nejde do hlavy, že si tak to jídlo ubral co do množství.
Koukám, že vy to máte pěkně naráz :D .

adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 29.07.09 21:51
Katty píše:

nojo, když už, tak už :D

Štěpnek je víc lžičkovej asi i proto, že se narodil s příčným rozštěpem pusinky a to mu způsobilo přerušení svalu u pusinky a špatně se mu sálo a po odstavení to z flašky neuměl vůbec. Tak si myslím, že je šťastnej, že to ze lžičky jde bez problému a rychle. Jen je zajímavý, že toho sní a vypijou zhruba stejně, resp. na celkový množství jídla a pití za den je u obou stejný. Podle mě si dítě vezme tolik kolik potřebuje a neřeším to. Jedině když jsou nemocní, tak to ohlídat víc, ale jinak jsou ještě asi malí na to aby si diktovali :-)

andela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.09 08:42
adka007 píše:
Katty píše:

nojo, když už, tak už :D

Štěpnek je víc lžičkovej asi i proto, že se narodil s příčným rozštěpem pusinky a to mu způsobilo přerušení svalu u pusinky a špatně se mu sálo a po odstavení to z flašky neuměl vůbec. Tak si myslím, že je šťastnej, že to ze lžičky jde bez problému a rychle. Jen je zajímavý, že toho sní a vypijou zhruba stejně, resp. na celkový množství jídla a pití za den je u obou stejný. Podle mě si dítě vezme tolik kolik potřebuje a neřeším to. Jedině když jsou nemocní, tak to ohlídat víc, ale jinak jsou ještě asi malí na to aby si diktovali :-)

adko - množstvím jídla u dítka jsem se taky už přestala zabývat. A nikdo kdo Járu vidí by neřekl že dny kdy do pusy nestrčí pořádně ni sousto je víc než dost :lol: .Prostě si to sami zregulujou, a fakt hlady neumřou :)

andela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.09 08:44

Joo, a tu kaši malej pil z flašky, s „tuhou“ kaší a lžičkou jsem neměla šanci, a taky ani nervy :D.
Ale neboj, on se k tomu zas jednou vrátí, jako jsem čuměla na Járu když snědl polívku i s mrkvičkoua ještě si mlaskal 8O a není to snad ani 14 dní co jsem mu jí ještě musela vybírat protože jemu nechuná :roll: .

adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 30.07.09 09:28
andela píše:
Joo, a tu kaši malej pil z flašky, s „tuhou“ kaší a lžičkou jsem neměla šanci, a taky ani nervy :D.
Ale neboj, on se k tomu zas jednou vrátí, jako jsem čuměla na Járu když snědl polívku i s mrkvičkoua ještě si mlaskal 8O a není to snad ani 14 dní co jsem mu jí ještě musela vybírat protože jemu nechuná :roll: .

Jojo všechno zkouší a na všechno mají svůj čas :-) Ale na všechno špatný se dá zapomenout a zůstane v nás jen to hezký a ty starosti vyblednou :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >