Odmítnutí vyvolání porodu – jak mít jistotu, že je mimi v pořádku

Jahoda96
6.4.10 08:48

Odmítnutí vyvolání porodu

Ahoj, zkoušela jsem najít, zda některá z vás odmítla vyvolání porodu a jak potom vše probíhalo, co vy, co dítě, kdy nakonec vykouklo, ale na nic jsem nenarazila, proto si dovolím založit téma.

Dítko se mělo dle doktorky narodit 27.3.10-termín dle MS(poslední 20.6.09)
Bohužel mě vůbec nechtěla vyslechnout, když jsem jí vysvětlovala, že mám dlouhé cykly po 35dnech a ani jí nezajímal den početí a ovulace, což jsem věděla přesně. Dle mě termín o týden později 4.4.

Jen mi napsala papír na hospitalizaci na vyvolání porodu - dle praxe 10 dní po MS termínu a konec diskuze, žádné přihlédnutí k individuálním zvláštnostem těla, jen provést rutinu, aby to pasovalo do tabulek. Ani dítě nekontrolovala, jak je velký, co placenta. S tím mě vypakovala ze dveří.

Za těchto podmínek s vyvoláním s manželem nesouhlasíme. A zárověň nevím co mám dělat:

• na vyvolání nenastoupím
  • a současně bych chtěla mít nějakou formu kontroly, zda je mimi ok, ale jak, když mi mudra vyprovodila.

Má někdo zkušenost?
Dokáže někdo poradit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12735
6.4.10 08:55

Jahodo já tě chápu, ale do nemocnice bych zašla a sdělila bych jim s jakou mě mudra vyhodila, vyžadovala bych vyšetření a ultrazvuk taky průchod pupečníku a konzultaci s lékařem, aby mě vyslechl a tak, pokud oni uvidí, že je ještě čas, dají ti ještě čas a budeš chodit na kontroly, ale pokud usoudí, že miminko má čas jít ven, tak raději bych nic neriskovala, oni vědí proč to vyvolávají, může se ti skazit plodová voda a může být pak vše špatně. NERISKOVALA BYCH! :palec: Držím palce, ať to máš co nejdříve za sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7369
6.4.10 08:59

Tak to ti vůbec neporadím, ake já měla opačnou zkušenost, přenášela jsem, na vyvolání mě vzali 11.den po porodu a to ještě, že jsem tam dělala humbuk. Den jsem tam ještě byla s nějakou tabletou a nic. Ráno podle monitoru už se jim malý nezdál, tak rychle, rychle, narvali do mě asi co měli a narodil se běham půl hodiny. Před tím, jak to nejde, musí se to nechat na přírodě, co by tomu řekl primář, kdyby to skončilo sekcí atd. Prostě kecy. Kluk je dobrý, jenom má dysfázii řeči. Je mu 7 a pořád to mluvení stojí za ránu. Jinak nemá žádný problémy a tohle snad dožene. Ale ani nechci domyslet co všechno mohl mít. Mám ještě další zkušenosti, ale nechci tady rozepisovat romány. Ale tohohle přenášení se fakt bojím. Ale je to na tobě. Jedině se nechat zavřít do nemocnice a nechat si natáčet monitor co chvíli. Ale nevím, jestli ti to někde udělají. Pak tam jde o minuty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
6.4.10 09:05

Zasla bych do porodnice, v Prze se napriklad chodi na KO od 36.tt, tak urcite zladnou poradnu i v porodce. Velmi intenzivne bych zduraznovala, ze vis ovu, poceti, delsi cyklus, me dr taky napsal termin dle MS a v porodce mi pak rekli, zapomente na tp dle ms, jedem podle utz z 1.trim. Ale musela jsem jim to nekolikrat zopakovat :roll:

Dozadovala bych se prutoku pupecnikem, to je jeden z nejlepsich ukazatelu, i ten odhad vahy bych si nechala udelat.

Pokud by se v porodnici nejak netvarili, jela bych do jine, i kdyby to znamenalo delsi dojizdeni.

Odkud jsi? Existuji porodnice privetive prirozenejsim metodam, napriklad Vrchlabi, Neratovice, pry take Pribram, Horovice…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
6.4.10 09:07

ahoj,
s úplným odmítnutím vyvolávání porodu zkušenost nemám, zkušenost mám jen s posunutím data vyvolání.
Ta dr., co Tě takto „vypakovala“ ze dveří, je Tvoje gyndr., nebo dr. v porodnici? Asi bych zkusila zajít do porodnice na kontrolu (odmítnout by Tě neměli - kdyžtak si vymysli, že Tě někde pobolívá - ke konci těhu to určitě nebude lhaní :wink: ) a požádej o pořádné všetření (připravenost porodních cest, naléhání hlavičky, odhad váhy - i když ten je vždy hodně od oka :wink: )

Já měla druhý porod vyvolávaný kvůli předchozímu akutnímu císaři - v porodnici se báli, aby nepraskla jizva na děloze. Mladá doktorka chtěla vyvolávat už víc jak týden před TP, s tím jsem nesouhlasila, na další kontrole byli už jiní dr., s nima jsem probrala všechna možná rizika, i jsem uvažovala nad změnou porodnice (ale takhle na poslední chvíli už se mi měnit nechtělo - v téhle jsem rodila i poprvé). Všichni mi shodně tvrdili, že je všechno k porodu nachystané (tvrdili mi to už 3 týdny před TP a nic… :roll: ), takže nevidí problém. Naštěstí měli zřejmě pravdu, protože tableta zabrala okamžitě a do 3 a půl hodiny bylo miminko na světě :srdce: Ale nevím, jak bych se zachovala, kdyby cesty připravené nebyly - kamarádce v takovém stavu vyvolávali a skončila na císaři po 24 hodinách bolestí :-?

Zkus se nechat prohlédnout hlavně na tu připravenost porodních cest. Přeji hodně štěstí, pokud možno pohodový porod podle Tvých představ se šťastným koncem :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13996
6.4.10 09:08

Ahoj, zkušenost nemám, ale Tvůj příspěvek je pro mě opět depresivní :? .
Přesně tohle je důvod, proč jsem trvala na zapsání TP podle prvotrimestrálního UZ. Taky VÍM, že netěhotním podle tabulek, ale o pár dní později (kluci se vzhl. k termínu naměřeném na UZ koncem 1. trimestru narodili 40+0 před půlnocí a 40+2 po půlnoci, takže dosti přesně, podle MS už by to bylo horší).
Moje doktorka s tím nemá problém, dokonce mi v druhém těhotenství ten termín raději ani nenapsala do průkazky, zato třeba na vyšetření srdíčka miminka jsem to doktorovi nebyla schopna vysvětlit, jel tvrdě podle MS - dítě prý vždy odpovídalo vypočítanému termínu a basta. Že byl manžel několik dní mimo město… nezájem :lol: .
Držím Ti pěsti, za těchto podmínek bych odmítla vyvolání porodu taky. Snad narazíš v porodnici na někoho rozumného, měli byste z předchozích vyšetření ještě být schopni dohledat, který TP odpovídá skutečnosti líp. Hodně štěstí.
EDIT: Aha, teď jsem to ještě pročetla a ona to byla Dr. v porodnici? Tak to kdybych měla možnost (já tedy bych měla), tak bych měnila lokál :? , taky bys ji mohla mít u porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
6.4.10 09:15

Ahoj zakladatelko,
kdysi jsem na tom byla dost podobne jako ty. S tim rozdilem, ze u nas se nechavalo prenaset jen tyden..coz vlastne vychazelo na mnou spocitany termin porodu.
Byla jsem rozhodla domluvit se az rano v porodnici, ze by se jeste dalo pockat. Nakonec to za me vyresilo mimco a rozhodlo se samo vykouknout na svet. Takze jsem rano sice jela na prijem do porodnice, ale uz k porodu :wink:

Byt tebou urcite jdu do porodnice, abyste byli s prckem pod kontrolou a zkusila se domluvit tam :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
6.4.10 09:18

Jo, jeste abych upresnila, podle MS jsem prenasela 11 dnu :roll: Ale dle utz z 1.trim se Mates narodil 39+0 :wink:

Jo a jinak vyvolavani po cs kvuli hrozicimu prasknuti jizvy, to je docela obstojna blbost, pri hrozici prasknuti se prave nema zadna medikace podavat, aby se deloha nepretezovala a pokud to nejde, rovnou se pristupuje k cisari. Alespon to jsem vycetla u Kouckeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
6.4.10 09:26

jo - zapomněla jsem dodat, že jsem to vyvolání usmlouvala na datum TP. Víc už jsem neměla odvahu - kdyby se nedejbože něco stalo, do smrti bych si to vyčítala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
6.4.10 09:26

Nemám zkušenost, na kterou se Jahoda ptá, jen reaguju na to, co píše Čičinka..taky mě překvapilo, že kvůli jizvě se vyvolával porod, mě naopak lékaři řekli, že kvůli nepříliš dobře srostlé jizvě na děloze porod vyvolávat nemůžou. :nevim: A sám se porod nerozběhl, přestože jsem byla podle UTZ z 12tt 41+4 a placenta už nestíhala, takže jsem sekci neunikla…dodnes si říkám, jak je možné, že tělo „zaspalo“.. :nevim:

Jinak já bych zkusila jinou porodnici, jestli to je možné…v takových případech hodně záleží, na jaký typ doktora narazíš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
6.4.10 09:31

Čičinko - já to o tom nevyvolávání po císaři četla samozřejmě taky, ale bohužel co doktor, co názor. V té „mé“ porodnici zase brali jako bernou minci velikost miminka a nechtěli, aby „zbytečně moc“ :roll: rostlo. Primář sám mi říkal, že pokud s jejich postupem nesouhlasím, můžu si samozřejmě zvolit jinou porodnici. Jenže ta, co jsem měla v záloze, měla naprosto příšerné porodní prostředí (porodní boxy bez sprchy, jediná sprcha na konci chodby, kam se v době, kdy se jiné rodičce podával klystýr, stejně nesmělo 8-o - a já chtěla strávit a nakonec i strávila první dobu porodní ve sprše)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
irinek
6.4.10 09:41

Ahoj, u mě to bylo podobné, ale já mám zkušenost takovou, že do nemocnice jsem nastoupila a teprve v nemocnici se jednalo o mimi. Dělali vyšetření a zda je nutné porod vyvolat. Nastoupila jsem a porod vyvolali až 3 den. Byla jsem ráda, protože malému se ven nechtělo a začínal mít zkaženou plodovku.Takže pokud máš nastoupit do nemocnice tak bych klidně nastoupila, u nás to nechávají pak ještě vklidu a vyvolají až v nutnosti, když dítě skutečně ven nechce.Mě můj gyndař také nedělal vyšetření to vše až v nemocnici- průtok pupečníkem, utz, prostě vše a pak až teprve vyvolají pokud není něco v pořádku, taky se více přiklánějí i k jiným termínům porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
38
6.4.10 10:47

Ahoj, zkusenost mam - zacalo to stejne jak u tebe - prijdete na vyvolani dne… a konec, mela jsem nastoupit v 7,00 prisla jsem kolem 10,00 a to uz je pry pozde (podle jejich planu) a tak at prijdu pozitri (ale urcite v tech 7,00 - hned druhy den se jim to nehodilo, protoze slavili nejake vyroci - normalne mi to rekli, ze ne hned druhy den, ze to jsou tam nejake oslavy at prijdu pozitri v tech 7,00). Sla jsem tam, ale s tim, ze me tam nikdo neudrzi - no nechapali to a proste trvali na vyplneni prijmovych papiru - tak jsme to vyplnili (a kdyz jsem zase prohlasila ze tam nezustanu tak byla sestra vztekla ze to vyplnovala). Vyslechla jsem si ze to dite muzu zabit
a co by za to jine daly kdyby uz mohly porodit, ale ze na porod to nevypada a vsechno je ok. Nakonec jsem podepsala ze s vyvolanim nesouhlasim, ze jsem poucena atd. a po dvou dnech jsem chodila na kontroly a vzdycky podepsat, ze s vyvolanim nesouhlasim (popripade vysvetlovat, at ty prijmovy papiry nevypisuji, ze tam fakt nezustanu - podle toho kdo mel sluzbu). Ale napor na psychiku to byl obrovskej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
6.4.10 11:21

ajii, jak to nakonec dopadlo, rozhoupal se prcek sam, nebo na to vyvolani doslo? A jak dlouhojsi teda nakonec „prenasela“
Me jen fascinuje, ze to muselo byt ted hned okamzite a najednou meli vyroci, tak to mohlo pockat :roll: Na tom je videt, jak moc se to vyvolani zneuziva :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jahoda96
6.4.10 11:28

Já jsem ze Strakonic, ale tuto porodnici ani omylem. Chtěla bych zkusit Příbram, ale je to kousek cesty a dostala bych se tam až odpoledne, až se vrátí muž z práce.
Jenže ultrazvuk v 1.trimestru mi dělala právě tato mudr, kde skoukla, že tluče srdce, to bylo vše a ručně tam ťukala počet týdnů a dnů stáří plodu spočtené podle MS-samo jí to žádný stáří nevyplivlo.
Na ultrazvuku v 5.měsíci jsem byla v Budějicích a pozvali si mě tam ještě jednou po 14dnech, že je mimi malý a musí dorůst.
Jsem z toho pěkně na prášek a okolí dotazy -už?-mi vůbec nepřidá.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama