Bušení srdce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
akydo
Závislačka 2593 příspěvků 24.03.10 16:56
Bušení srdce

Ahoj holky. Mám k vám prosbu. Jsem ve 31 t.t. a po celou dobu těhotenství i v době před porodem jsem užívala na palpitaci /bušení srdce/ 1/2 tbl. Lokrenu. Nyní jsem se na internetu dočetla, že by se měl tento lék před blížícím se porodem snížit popř. vysadit,aby to neovlinilo činnost srdce dítěte. Brala jste některá Lokren až do porodu popř. i po porodu? Je to lék který lze užívat i v době kojení? Za vaše případné zkušenosti děkuji.

Reakce:
petit
Kecalka 338 příspěvků 24.03.10 20:48

Ahoj!

Lokren je nejlépe vysadit 48 hodin před plánovaným termínem porodu- Pokud se jedná o porod přirozený - tak další dávku neužít, když už se porod začíná rozbíhat a informovat o užívání pediatra.
Po porodu - pokud kojit nebudete, můžete bez problémů užívat. Pokud budete kojit - je to ke zvážení - v případě palpitací - ty nebývají nebezpečné, jen nepříjemné- doporučuji po dobu kojení vysadit. Zvláště pokud je dítě nějak handicapované - menší, se zdravotním problémem, předčasně narozené, je užívání nevhodné. U naprosto zdravého dítěte se dá v úžívání pokračovat, ale benefit musí převážit riziko. Jen pediatři to nevidí moc rádi, a mohou tě nutit k ukončení laktace.
Doufám, že jsem to napasala srozumitelně - poradit by ti měl tvůj lékař.

Petit

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >