Omdlévání - těhotenství a porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie1985
Povídálka 39 příspěvků 23.03.10 09:06
Omdlívání a porod

Ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s omdlíváním během těhotenství, mám na mysli synkopy (krátkodobé do pár vteřin), konkrétně neurokardiogenní vasovagální synkopy. Mě trápí už od nějakých 15 let, ikdyž jen tak 2× za rok. Během těhotenství jsem se zhroutila 2× a teď mě okolí straší, že by se to mohlo stát i při porodu. Máte vlastní zkušenosti?? Byla bych za ně moc ráda. Děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7931 příspěvků 23.03.10 09:11

Ahoj, já přímo neomdlévala ale taky se mi od dětství stávalo že jsem viděla zrnění a dělalo se mi mdlo. Omdlela jsem teď asi před měsícem… v noci jsem vstala a najednou jsem o sobě nevěděla… nakonec zjistili že kromě nedostatku hořčíku jsem těhotná a myslím že se projevil i můj občasný problém s tlakem. Dej na sebe pozor a porodu bych se v tomhle směru nějak nebála, každopádně by bylo lepší to vždy u doktora hlásit. :kytka:

AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7931 příspěvků 23.03.10 09:12

Máš dostatek vitamínů? Bereš nějaké v těhotenství? Proč to raději než se známými nepořešíš s dr?

Lucie1985
Povídálka 39 příspěvků 23.03.10 09:36

Ahojky, díky za odpověď. U mě právě taky hraje hlavní roli tlak. Jinak řešila jsem to už dříve s neurologem, praktickou dr., teď v těhu s gynekoložkou a jediný prášky který jsem kdy brala byli tak v 16 letech (je mi 24) a stejně vůbec nepomáhaly. Nic víc mi nezjistili, jen že mám na sebe dávat pozor, vyhýbat se zadýchaným prostorům apod. V porodnici jsem to ještě neřešila, protože tam jdu až za týden, tak jsem se chtěla zeptat aspoň tu, jestli má někdo zkušenosti. Určitě to budu ale s dr. řešit jak půjdu na kontrolu.

Sheelle
Ukecaná baba ;) 1175 příspěvků 23.03.10 10:20

Během prvního těhotenství jsem ležela každou chvilku a vím, že to bylo tlakem, takže jsem se s tím holt smířila, člověk obvykle chvilku předtím pocítí, že je mu nevolno a stihne se posadit, i když ke konci už to bylo občas velmi natěsno ;) Dr mi řekla ať si dám třeba občas kafčo, více se hýbu a pár dalších klasických moudrých rad. Jsem ráda, že mi nedoporučovala panáka po ránu :D
Během porodu jsem párkrát vědomí ztratila (ke konci), ale vždy mě rychle probrali a myslím, že tam je člověk v dobrých rukou.
Osobně mi nepomohlo vůbec nic. Ovšem za zeptání u dr nic nedáš, třeba zrovna něco dobrého doporučí a bude po starosti.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 23.03.10 10:33

Taky už jsem párkrát udělala hají - jak v pubertě, tak v těhotenství - vždy nízký tlak. už to poznám jak to na mě příjde - hučení v uších, zatmění a pak nazdar..
nejlepší je dýchat zhluboka nosem a vydechovat pusou - prokrví se ti lépe mozek a nevypoví službu, jít k oknu na čerstvý vzduch a když už není pomoci lenout si hned než se svalíš a zraníš, nebo na bobek..Já jsem se vždy styděla a chtěla rychle někam doběhnout, ale poslepu, takže jsem vzala hlavou dveře a futra což nebyl nejlepší nápad.
Porodu bych s nebála - myslím že to rozdýcháš..
Zkus se poradit s dr.

Lucie1985
Povídálka 39 příspěvků 23.03.10 10:58

Moc děkuju za info. To já dostala taky spoustu rad, ale zaručeně, že bych se toho zbavila, to říct nemůžu. Jak mi poklesne tlak, tak je to na nic. Jinak i toho panáka mi doporučovali, ale to bych nikdy neudělala. Budu to muset ještě probrat s dr., aby případně na to byli připraveni, ale doufám, že se mi omdlívání už vyhne obloukem a to hlavně u porodu. Je mi jasné, že doktoři ví co dělají a že bych si neměla dělat starosti, ale trochu mě to nahlodává a bojím se, ikdyž jde vždy jen o pár sekund.

Lucie1985
Povídálka 39 příspěvků 23.03.10 11:00

Jojo, tak přesně jak to popisuješ, tak to mám i já. Taky jsem si kolikrát říkala, to bude dobrý, dojdu ještě tam a tam, vystoupím z té šaliny..a ono ne, už jsem byla na zemi. Doufám, že při porodu budu mít klid. Určitě se ještě poradím s dr., jsem zvědavá co mi řekne.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 23.03.10 11:09

..čím víc se bojím, že omdlím, tím víc je mi blbě - zapomenu totiž nervozitou dýchat a je to v pr*eli..
Já to mám hodně o psychice - panika z omdlení, z cizích lidí a prostor a tak dále..Dokážu se suveréně odrovnat i bez tlaku :srdce: :mrgreen:
Takže za mě - uklidnit, nemyslet na to, dýchat a dýchat a dýchat.
já mám fígl - že jakmile znejistím - začnu se odreagovávat tím, že hledám kapesník a vysmrkám se..Musím prostě začít dělat něco co mě odvede od toho strachu..funguje to…já vím - vypadá to , že jsem blázen, ale není to tak hrozné :mrgreen: :dance: :mrgreen:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15332 příspěvků 23.03.10 11:17

taky jsem padací :lol: , ale perfektně jsem se s tím naučila žít. Už to dokážu bezchybně vychytat, ale nesmím si hrát na hrdinu, to pak jdu k zemi jedna báseň. Dobíhání už nezkouším. Mě pomáhá, když cítím to známé hučení v uších a hlavu mám v oblacích, tak se něčeho chytit, zavřít oči a párkrát si pomalu zhluboka prodýchnout. Nenažit se dopovědět nakousnutou větu, nesnažit se to vysvětlit okolí, prostě si nejdřív „udělat svůj prostor“ a dovysvětlovat později. Jakmile ale zaváhám (stihnu to - dojdu tam - to zvládnu), tak jdu zase k zemi. Při porodu mi bylo hodně šoufl, ale pak mi PA poradila, jak dýchat, mít oči klidně zavřené a soustředit se na správné dýchání, abych měla dost kyslíku pro sebe i malého. Neomdlela jsem ani jednou, ale blízko jsem k tomu měla při každé kontrakci

Lucie1985
Povídálka 39 příspěvků 23.03.10 11:31

Jo, tak to já se na to snažím taky nemyslet a nebo si říkám, nesmím, nesmím, nesmím..ale celkově ze všech mých omdlení se mi to podařilo ustát jen jednou a to až teď v těhu..to jsem se soustředila na colu, že ji musím vypít a ona mi nejspíš zvedla tlak a pomohlo to.

Lucie1985
Povídálka 39 příspěvků 23.03.10 11:36

Jojo, tak o hrdinství v tomhle nemůže být vůbec řeč, to už jsem taky dávno zjistila. Určitě souhlasím, že ono to bude hodně o tom správným dýchání, já se spíš soustředím na to si to nepřipustit a na to samotný dýchání nějak zapomínám. Můžu se zeptat jaké to „správné dýchání“ ti poradila PA?? Ten nádech nosem, výdech pusou jak radí Lizbeth? Abych věděla jak tedy dýchat, kdyby náhodou „to“ zase přišlo..

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 23.03.10 17:45

Taky jsem to měla. Pár kolapsových stavů bez příčiny (trochu nižší tlak a jinak nic, prošla jsem nemocnicí „od gyndy po geriatrii“ a vše OK. Zlepšilo se to věkem (více stresu asi udržuje tlak výše, vím, že si na letní dovolenou do Řecka musím přibalit svetr a pletené ponožky). Při porodech ani náznak pozbytí vědomí, jen při prvním jsem se na začátku „předýchala“ při pokusu elegantně vydýchat kontakce, pak už jsem řvala jak tur a jen mi bylo zima (zima zevnitř, poprvé v červnu při 25 st. mimo topnou sezónu, podruhé při stejné teplotě v topném období). Stačí když u příjmu řekneš, že máš tendenci kolabovat, budou tě víc hlídat a možná dají nějaký povzbuzovák…no a neuvažuj o domácím porodu.
Hodně štěstí!

Kakika
Neúnavná pisatelka 15332 příspěvků 23.03.10 21:37
Lucie1985 píše:
Jojo, tak o hrdinství v tomhle nemůže být vůbec řeč, to už jsem taky dávno zjistila. Určitě souhlasím, že ono to bude hodně o tom správným dýchání, já se spíš soustředím na to si to nepřipustit a na to samotný dýchání nějak zapomínám. Můžu se zeptat jaké to „správné dýchání“ ti poradila PA?? Ten nádech nosem, výdech pusou jak radí Lizbeth? Abych věděla jak tedy dýchat, kdyby náhodou „to“ zase přišlo..

Přesně - nádech nosem, výdech pusou, ale ne zhluboka. Mělčeji a častěji. Ze začátku, než mi začla radit jsem dýchala zhluboka a pomalu a to mě bylo fakt mdlo a brněli mě končetiny. Neboj, oni ti poradí, jen se klidně zeptej až to bude aktuální. V každé fázi mi předvedli, jak dýchat, aby to bylo nejefektivnější, takže jsem to ustála.

AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7931 příspěvků 05.04.10 22:19

i u mě v tom určitě hrál roli i tlak ale ten hořčík mě překvapil… kdysi když se začlo něco dít tak jsem doběhla si lehnout ale ted se to stalo asi během tří vteřin a ležela jsem na dlažbě a ještě se praštila vší silou do hlavy, no zážitek :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama