Co na porodu bolí nejvíc?!

Anonymní
12.3.10 12:29

co na porodu bolí nejvíc?!

Ahoj jsem prvotěhule a brzy prvorodička,z porodu strach teda vůbec nemám :nevim: spíš ze šití a z šestinedělí-jsem docela nervák :-) .
Protože si porod teda představuju jako procházku růžovou zahradou :oops: už se těším až budu na hekárně číst si svojí knížečku a čekat na mimi :lol: ze samotnýho tlačení strach nemám dokonce když se mi zdaj sny o porodu ( znaj to asi všechny) jsou naprosto v pohodě až bych řekla růžové…
Moc dobře,si ale uvědomuju,že když tam půjdu s touhle představou tak tam padnu na hubu ( řečí mojí matinky)
CS by mě teda nas.. jak se těším na klasickej porod :oops: a Epidural?! Nevím…
Tak mám na vás maminky pár otázeček :wink:
K čemu byste přirovnaly porodní bolesti?!
Kdy vás to bolelo nejvíc!? Roztahování?! Nebo samotnej porod?!
Co vás bolelo záda,břicho a nebo fifnka :oops: (omlouvám se za výraz)
Tak rposím nešetřete mě ať nejdu do porodky s růžovejma brýlema........

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6531
12.3.10 12:33

Ahojky, měla jsem to taky tak, nejvíc jsem se bála, šití, klystýru a vůbec pak tý rekonvalescence. No a nakonec, mě teda nejvíc bolelo to otvírání trvalo to cca od 22:00 do 6:00, přirovala bych to asi k tomu když ti chce někdo vytrhat vnitřnosti zaživa. Musím teda ale zase na druhou stranu říct že to strašně uteklo, bolelo mě břicho a záda, měla jsem křížový bolesti, takže pro mě jediná přijatelná poloha byla být někde v předklonu opřená, žádný ulevovací polohy na míči mi vůbec nepomáhaly. teď skoro rok potom už si říkám že to vůbec tak hrozný nebylo. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
12.3.10 12:34

Neboj, ony ty růžové brýle spadnou velice rychle. Je to taková bolest, taková, prostě porodní. Nejvíc mě asi bolely záda. Ani ležet, ani chodit, ani sedět, nic jsem nevydržela dlouho. Hodně moc mě bolelo když jsem se otevírala, tlačení už bylo spíš takové osvobození. Já nevím, jak bych to asi líp popsala vl. slovy. A šití jsem skoro vůbec necítila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.10 12:36

Nejhorší na mém porodu bylo zvracení, tak číst bych asi nemohla, ale jinak nic děsnýho, bolely mě záda, a takový tlaky jako když máš zaražený větry :mrgreen:
Přeji pohodový porod a zdravé děťátko :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10652
12.3.10 12:37

nemohu komentoval klasický porod (pže u mě neproběhl ač jsem se na něj moc těšila) ale akutní CS (pže byl syn KP a 31 tt) bolel jen ze začátku. Měla jsem křížové bolesti v zádech,pak mi ulevili lékama. samotný CS nebolel ale potom když to přicházelo k sobě tak to bolelo dost. V kombinaci s tím že mě sestry proháněly abych 12h po círaři chodila to byl docela záhul.Nebolela jen jizva ale i srdíčko pže jsem syna ani neviděla a hned mi ho odvezli na novorozenecké JIP do jiného města :(
Takže tak. myslím že růžový brejle si klidně nech aspoň budeš duševně v pohodě:) a když to v pohodě nebude tak aspoň budeš vědět o čem to skutečně je :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55189
12.3.10 12:38

Ahoj…k porodu jsem přistupovala jako ty…s úsměvem přijedu,porodím a bude…
nebála jsem se,spíš jsem byla zvědavá…
A nejvíc bolely kontrakce…vím,že jsem si říkala,že to už prostě nevydržím…
a když mi řekli,jdeme tlačit,byla to úleva…a pak už to bylo pro mě v poho… Šitá jsem nebyla,jen asi 3 stehy vnitřní,po porodu jsem mohla tancovat–teda kdybych nebyla tak unavená :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12735
12.3.10 12:39

Anonymní z porodu jsem měla strach ale těšila jsem se, protože jsem čekala elišku v létě a už mě to udolávalo. Abych pravdu řekla, ze začátku to šlo takové silnější menstruační bolesti. Bohužel jsem měla křížové bolesti takže mazec. První jsem to vydýchávala, pak jsem zkoušela skákat na balonu to pří další kontrakci už nepomhlo tak jsem vlezla do vany to bylo sice lepší ale stahy se mi z 10minut stáhly na 5 minut tak mazec. Po 4 hodinách jsem byla už mimo, nevím jestli z těch kontrakcí nebo spíše z toho že jsem začala rodit v 0:20 když jsem se chystala spát. Takže unavená a do toho bolesti. Popravdě jela jsem do porodky až v půl páte měla jsem pozitivní HCG tak jsem nechtěla už čekat raději protože jsem měla bolesti co 3 minuty. Pak jsem na monitoru i zdřímla. Pak jsem šla na přípravnu mezi tím jsem asi 4 krát nebo 3krát zvracela. Pak zase sprcha a to bylo opět mazec skrátilo se to na 1 minutu. Pak mě už nepustili z lůžka protože měla malá špatné ozvy, takže jsem zbytek porodu ležela a nemohla jsem nikam. Nejhorší bylo jak mi píchli vodu, to byla bolest jako blázen to bylo v půl sedmé, no a v 7 ráno mi dali analgetika a kyslíkovou masku protože jsem přestávala dýchat, analgetika se dávají od bolesti a na rychlejší otvírání. No a v 7:45 to přišlo a 7:55 byla malá na dvě zatlačení venku ani nevím kde jsem našla kyslík. Byl to humus ale zvládla jsem to a zvládneš to taky, procházka růžovou zahradou to není, ale jsou maminky které nemají moc velké bolesti a porodí tak že by šly klidně rodit hned znovu. Držím pěsti at to jde dobře a ať máš zdravé miminko.

Jo a šití je sranda oproti porodu a jak porodíš je ti to fuk věnuješ se miminku, teda aspon mě to šití už bylo jedno. Taky šitá být nemusíš znám hodně žen co šité nebyly. Pak tě při kojení pobolívá břícho jak se zavinuje děloha. Já jsem při porodu myslela na maminky co nemůžou mít děti a daly by vše za to aby mohly být na mém místě a to mě drželo. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
12.3.10 12:39

Tak úplně nejvíc mě bolelo asi posledních pět stahů před tím, než jsem mohla tlačit. A pak žebra, když jsem nemohla malého vytlačit a snad všechny porod. asistentky na mně ležely 8-o . Jinak křížové bolesti jsem neměla, bolelo mě „jen“ břicho. Z počátky úplně stejně jako při MS a čím dál víc se to zesilovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
12.3.10 12:41

Tak nejdřív jsem si myslela, že mě nejvíc bolelo vyšetření, jak mi tam chmatali na čípek - a pak asi taky, tam v těch místech, jak se to otevíralo. Otevírala jsem se pomalu, tak mi i pomáhali a to bylo teda peklo. No a kontrakce, samo, to byla bolest pekelná - intenzitou asi stejně, jak to rozevírání.

Samotný porod byla už jedna velká kontrakce, bolelo to tak, že jsem ani nevěděla, jestli nějakou mám nebo ne.

Šití se neboj, i když mi u pár posledních povrchových stehů dělali lehce zaživa, přišlo mi to jako lehké šimrání. Stejně tak, když mi dávali injekci na umrtvení - a to injekce normálně nesnáším a myslím si, jak mě strašně bolí. V přímém porovnání s porodem to nic není :mrgreen:

Tak vidím, že tě fakt nešetřím :lol: Ale já jsem to neměla též ráda, když každý špital, aby mě jako nevyděsil :roll: Jsem si též říkala, že ti lidi nic nevydrží, že to taková bolest být nemůže a těšila se, až konečně teda sakra zjistím, jak MOC to teda bolí, když se kolem toho tolik nadělá :mrgreen: Věř, že to bolí jako prase, v životě jsem takovou bolest nezažila, můj muž odmítl jít k dalšímu porodu, když to viděl a byl z toho totálně hotový (ale už je znovu nalomen, zvlášť proto, že na tom trvám :lol: )

Na šestinedělí už to bylo taky v klidu, bolela mě hlavně kostrč (a to dost), šití vůbec ne, byl trochu problém někam dojít - konec chodby byl limit. A to jsem si představovala, jak po návratu z porodnice půjdu na procházkus kočárkem :oops: :lol: Jinak problém nebyl, kojení ze začátku trochu bolelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24431
12.3.10 12:41

Hele, já taky měla růžové brýle (přečetla jsem tunu porodních příběhů, věděla jsem, co všechno se může pos…) - a ono to bylo růžové.
Fakt. Jako, jasně že to bolelo. Přirovnala bych to k hodně silným menstruačním bolestem… Nejvíc bolely asi poslední tři kontrakce, než jsem začala tlačit, to už bylo fakt maso :-?
Ale žádné komplikace, ty bolesti se stupňovaly pomalu, mezi kontrakcemi přestávka na chvilku odpočinku… Opravdu pohoda.
A ten pocit, ta úleva, když se malá narodila! Já se těším, až to zažiju znova :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15161
12.3.10 12:42

Je to individuální, každého bolí něco jiného a jinak… Mně třeba vůbec nebolelo v kříži, ale jen v podbřišku - jako při menzesu, ale asi tak tisíckrát silněji…
Samotné roztahování jsem ani moc necítila, ani nástřih, nic, jen tu bolest, ke konci už víceméně jednolitou, bez přestávek.
Ale pro mě to byla taková „krásná bolest“, přirozená a smysluplná - vždycky jsem si říkala, jaké jsou to kecy, že se na bolest zapomene, ale nejsou. Já si ji sice ještě dnes přesně vybavuju, někdy ve snu ji i cítím, ale vzpomínám na ni ráda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12735
12.3.10 12:42

Holky mě předběhly ale potvrzuji ani sedět ani ležet míč pomohl akorát při jedné kontrakci jinak vůbec, doma jsem byla pořád v předklonu v nemocce už ne jak jsem psala. Zvracení taky, šitá jsem byla i z venku tak mazec akorát pak že jsem nemohla sedět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3966
12.3.10 12:43

Já osobně myslím, že když se dopředu nestresuješ je to lepší :kytka:
Mě nejvíc bolely ty kontrakce, ale to byla taková bolest na kterou jsem si druhý den už nemohla vzpomenout. Tlačení bylo vysvobozující, byl to už jen tlak, ne bolest a šití jsem vůbec necítila. Nejhorší pro mě byly ty bolístky po porodu, zavinování dělohy, to mě bolelo fakt hodně a pak sezení po nástřihu, ale to už tak zlý nebylo, jen taková obtěžující bolest.
Přeju ti rychlý porod a zdravé dítko v náručí, to vynahradí všechno :srdce:

Příspěvek upraven 14.01.11 v 21:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
12.3.10 12:43
radúna píše:
Neboj, ony ty růžové brýle spadnou velice rychle. Je to taková bolest, taková, prostě porodní. Nejvíc mě asi bolely záda. Ani ležet, ani chodit, ani sedět, nic jsem nevydržela dlouho. Hodně moc mě bolelo když jsem se otevírala, tlačení už bylo spíš takové osvobození. Já nevím, jak bych to asi líp popsala vl. slovy. A šití jsem skoro vůbec necítila.

měla jsem to stejně-1.doba porodní byla nejhorší u 1.porodu,u druhého porodu s epi bylo vše snesitelné a v pohodě,nejvíc se mi líbilo tlačení-jak jsem cítila tělíčko miminka lízt ven-to byla krááása a pak ooobrovská úleva a klid. Šití taky bezbolestné :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
12.3.10 12:44

Poprvé mě rasily křížové bolesti. To bylo hrozný. Nechala jsem si dát epidurál a pak už mám jen samá pozitiva (snad jen na konci na to tlačili a nebejt mé dr, tak si na mě otestovala studentka kleště…)

Podruhé mě rasilo břicho a byl to hroznej mazec a fofr. A jak byla velká…byla jsem mimo, už než jsem došla na sál, ale jak mi prdli vodu, holka šla ihned ven a já to neudejchala a americký filmový porody by se mohly učit:D

Paradoxně poprvé jsi na tom možná nejlíp. Protože prostě nevíš. Podruhé jsem nevěděla, jestli chtít, aby to bylo jako poprvé, nebo naopak radši ne:D

Jinak jako ty jsem si četla všemožné porody, abych byla aspoň trošku připravená, že to nebude procházka růžovou zahradou a nepřipravilo mě ani poslíčkování, u druhého těhotenství měsíc dopředu a docela mnohohodin v kuse, dky už to vypadalo, že jedem a nakonec nic…a kdy už se na konci dr divila, co tam jako dělam, když mam tu hlavičku mezi nohama…a přesto jsem se nechala pustita příště už jsem byla připravená říct si o pomoc, bo už jsme byli doma hotoví všichni:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama