Predcasny porod - 33.týden těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
liky
Echt Kelišová 9369 příspěvků 02.04.10 18:20
predcasny porod--33.tyden

prosim o rady a zkusenosti tech, ktere maji za sebou predcasny porod. jsem ve 33.tydnu a mam silne bolesti v zadech, v noci i kontrakce a obecne bolesti jako pri silne MS… lekarka zjistila, ze je miminko ulozene hlavickou uz hodne nizko v panvi… Ziji v UK, kde je jiny pristup k tehotnym nez v CR, takze normalne jeste chodim do prace/mam ted ale dovolenou/, nedela se tu zadne vnitrni vysetreni apod., takze nevim, jestli jsem napr.otevrena…
Lekarka pouze tvrdila, pomerne s jistotou, ze nejpozdeji do dvou tydnu porodim… citim se dost blbe, chodim porad na WC, mam problemy s chuzi a hlavne - se MOC bojim o mimco, jestli to zvladne… mate s tim nektera zkusenost? jak dlouho mimco pak byva v nemocnici, zustavaji nejake nasledky ci poskozeni apod.?? dekuji

Přečtěte si článek: Předčasný porod a proč začal?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 11755 příspěvků 02.04.10 18:39

Liky, neboj se, mimčo to určitě zvládne a bez následků!. já jsem se začala otvírat ve 32tt (doktorka nahmátla hlavičku) a ležela v nemocnici. tak jsem tam pochytala spoustu informací. u nás do 34tt píchají kortikoidy, aby rychleji dozrály plíce. ty jsou právě OK ve 34tt a většinou pak děti ani nejsou na dýchacích přístrojích a v inkubátoru chviličku. kamarádka porodila ve 35tt a měla malou doma během týdne. je absolutně v pořádku ani nechodily na žádné rehabilitace apod. pokud máš možnost, tak už zůstaň doma a lež. taky bych zkusila brát magnesium, pokud ti ho doktorka nepředepsala. to zklidní ty kontrakce. od 34tt jsou již plně vyvinuty všechny orgány a dítko „jenom“ přibírá na váze. takže vydrž týden a hlavně mu logicky vysvětli, že je moc brzo a ještě ven nemůže ;-) (tohle u nás zabralo. zprovoznili jsme ložnici a druhý den jeli do porodnice :-) )

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 02.04.10 18:40

liky, neporadím protože jsem si nezažila ale držím pěsti… Mysli hlavně pozitivně ;) Stát se může kdykoliv cokoliv, právě jsem se vrátila z města kde na vývěsce visí parte maminky co umřela krátce po narození své druhé dcery… Jestli jsem správně pochopila co máma říkala tak se ani z nemocnice nedostala domů.
V naší diskuzi červenec 2009 je několik nedonošených dětí, myslím že 24, 26 a 33 týden? A všichni jsou už šikovnější a větší než my :lol:

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 02.04.10 18:49

Souhasím s NOZU,brát Mg(já ho měla 4×2 denne) a být v klidu,chodit jen na wc jinak ležet s nohama nahoře ,aby se snížil tlak na čípek .Od 36tt se dítě považuje za donošený -tak ho zkus přemluvit at to vydrží.Spíš pak neváhej z odjezdem do porodnice jestli jsi už otevřená může to být "krátký " porod .
Hodně štěstí a zdravé mimi. :kytka:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 02.04.10 18:51

Liky rodila jsem 36+4 ale od 30. týdne mi hrozili předčasným porodem a byla jsem doma na rizikovém. Jinak jsem se cítila fajn až tak týden před porodem mě vše bolelo a den po kontrole rupla voda a bylo vyřešeno.

Jinak u nás při předčasném porodu jsi neustále napojena na monitor aby mohli sledovat prcka, po porodu jde ihned do inkubátoru (fakt jsem malou viděla asi 5 vteřin když jí vytáhli) no a v inkubátoru je podle toho jak to prckov jde - malá byla 3 dny kvůli teplotě. JInak u dřív narozených se zůstává v porodnici do 36. týdne a mimčo musí samo jíst a přibývat. Toť u nás, nevím jak je to v UK :nevim:

Snaž se odpočívat, můj dr. říkal že když se mimi rozhodne nic ho nezastaví a taky to tak bylo. Kamarádce se teď narodil prcek v 31. týdnu a po 5 týdnech je v naprostém pořádku doma, je pouze kojenej a krásně přibývá. Dnešní medicína už zmákne i mnohem menší miminka. Tak se drž a těš. :wink:

liky
Echt Kelišová 9369 příspěvků 02.04.10 18:57

holky diky, je fakt,ze potrebuji hlavne uklidnit, ze to mimi zvladne..porad jsem si myslela, ze budu spis prenaset, v praci delam fyzicky a porad to bylo dobry…az ted… mam prujem a nevim jestli z nervu, nebo z toho, ze mimi tlaci na streva a ze brzy porodim… nemam temer nic nachystane, tak se nervuju i kvuli tomu, protoze jsem ten typ cloveka co by mel vse nejlepe podle planu a seznamu… ale hlavni je samozrejme strach o mimi…

milap
Kelišová 5866 příspěvků 02.04.10 19:19

Ahojky, i já se přidávám k předčasným rodičkám. Předčasný porod mi hrozil už od 17. týdne, kdy jsem musela podstoupit operaci ( kvůli TTT syndromu jednovaječných dvojčat, kdy špatné miminko ohrožovalo to zdravé dvojče - Verunku). Po operaci plod oddělený od pupeční šňůry ale zůstává do porodu v děloze, zapouzdřuje se a vstřebává, ale ne úplně a i tak tlačí na porodní cesty. Nakonec jsme vydržely do 32+4 a vše v pořádku, Verunka byla 14 dní v inkubátoru. Je zdravá, bez následků po operaci i po porodu :wink: . Ničeho se neboj, vše dobře dopadne. :wink:. Držím palečky :kytka:

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 02.04.10 19:23

z toho se nenervuj já sháněla kočárek ,postýlku oblečky tak týden ,předtím než jsme malého přinesli domů.A autosedačku 1 den napřed -prostě jdeš vidíš ,koupíš :wink: to se vždy nějak udělá .Jen doufám ,že když budeš rodit před 36tt daj ti k porodu alespon doktora.

kadlina
Neúnavná pisatelka 17251 příspěvků 02.04.10 19:34

Liky jseš jako já a malé včera dr.na utz naměřil váhu odhadem 2,5kg a to už je hezká váha, i když já měla i první pořádnýho macka :lol:
Já už bych se rodit nebála, i když samozřejmě čím dýl tam mimi bude, tím líp. Taky bych v tvém případě byla za větší odpočinek a teď nějakou chvíli magnesium, ono zase až do porodu bych ho nebrala, aby si neměla složitější porod. Musím říct, že i mně není úplně do ejchuchu - na záchod bych se mohla odstěhovat a to se mi opravdu čůrat nechce, jen to prostě dole dost tlačí, tak si taky říkám, že už to nejspíš na dlouho nebude.

Uživatel je onlineVERCATOMIK
Ukecaná baba ;) 1627 příspěvků 02.04.10 19:43

Liky rodila jesem ve 32+0tt. Je pravda, že jsme v těhu měli kortikojdy. Ale i tak dýchal už sám. Tak se noboj, pokud by jsi porodila, všechno bude určitě vpořádku. Ale určitě by jsi se měla šetřit.

smilers
Kelišová 5882 příspěvků 02.04.10 19:44

Ahojky, Liky ja rodila nase holky ve 33tt+3, cisarskym rezem teda, vubec se neboj, je teda faktem, ze nase holky dostaly kortikoidy na rust plic ve 25tt uz, pro sichr, nevim jak to je se zdravotnictvim v UK, ale slysela jsem, ze jsou vice k rodickam laxni, proto hodne holek rodi radsi doma v CR, ale i tak, pokud porodis predecasne, neboj se niceho, mrne ti daji do inkubatoru a pekne se o nej postaraji, tady ui nas v CR vetsinou predcasne narozena miminka davaji matce domu okolo TP,m a to v pripade, ze vypije 7 lahvicek mleka a taky ma prosperujici vahu, nase holky se narodily 9.12.08, prvni jsem mela doma 31.12.08 a dve zbyle jsme si domu privezla 3.1.09 :wink: , ne nadarmo se rika, ze nedonosenatka jsou bojovnici a maji hlavne chut bojovat:-) takze ti drzim pesti, at dojdes co nejdal, protoze nejlepsi je opravdu dojit aspon do 36tt, pokud to samo jde..

jeste k tomu klidu , do 25tt jsme byla v pohode:-) pak me hospitalizovali pro klesajici cipek, ten se me po tydnu s nohama nahore, samo na luzku vratil do normalu a az do porodu jsem odpocivala jako kazda tehulka, jen s tou vyjimkou, ze v nemocnici no,takze se setri a pokud delas fyzickou praci, tak to neni moc dobre, radsi bych obetovala to byt doma

Příspěvek upraven 02.04.10 v 19:56

lena123
Ukecaná baba ;) 2445 příspěvků 02.04.10 19:46

neboj,mimčo to v tomto týdnu už zvládne , já jsem rodila 33+5tt a malá byla v inkubátotru,vše měla v pořádku,jen měla malou porodní váhu, v podstatě nás pustili domů o něco dříve než byl skutečný termín porodu :mavam:

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 02.04.10 20:51

vidím známé „tváře“ :-)
přidávám se k holkám kt. rodily dříve. my jsme 31+3, rodila jsem akutní SC pže byl syn malinkej a ještě koncem pánevním.v ne­mocnici byl 5 týdnu a já s ním ještě další týden.jak říkají holky hlavně odpočívat…já když jsem měla křeče a tvrdnutí břicha tak jsem tomu nevěnovala pozornost a pak jsme to do porodky málem nestihli :( Ale vše je o.k Maxíkovi jsou 2,5m a je to zdravé mimčo :) takže i kdyby se náhodou stalo že by se chtěl podívat prcek dřív na svět určo se o něho dobře postarají.přeju ať je mimi co nejdéle v bříšku :hug:

liky
Echt Kelišová 9369 příspěvků 02.04.10 20:53

holky, moc dekuji, uz zacinam byt klidnejsi… snad mimco jeste par dni vydrzi uvnitr… mam ted par dni dovolene, tak teda budu polehavat… magnesium na kontrakce tady neznaji, ja ho presto semtam beru, ale kontrakce jako takove nemam caste, jen silne bolesti v podbrisku a hlavne v zadech/typ menstruacnich/…
diky a vsem krasne velikonoce…

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 02.04.10 20:57

liky:a ještě jsem se chtěla zeptat…ty mezi vánocema až teď do dubna nemáš žádnou kontrolu?to na to nějak „kašlou“ s prominutím ne? :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >